Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WLAN въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WLAN въпроси

    Здравейте на всички!
    Понеже за 1 година вече 3 комплекта с гуми и джанти ми изчезват от мазата , дойде време да монтирам камери за видео наблюдение във входа на блока и най-вече пред нашата врата (има директна видимост към входа на мазите).
    Купил съм DVR устройство за записване от камерите но проблема е , че то поддържа само LAN връзка с интернет.
    Ето бърза скица на ситуацията във вкъщи откъм интернет-а за да добиете представа какво ми е нужно:




    Въпроса е дали има устройство към което мога да вържа DVR-a с мрежови кабел , а самото устройство да се върже към домашната ми мрежа посредством WLAN ?

    PS: Това цялото е , за да избегна кабелния контакт между W-LAN (от скрицата) и DVR-a ... защото записващото устройство ще е извън апартамента , т.е. не ми се опъват кабели и прочие.
    WLAN връзката ще се ползва за да мога да отварям съдържанието на DVR-a през http !

    Надявам се , да съм се изразил достатъчно добре, защото не съм чак толкова запознат с термините ... (ако го види това професора по IT , дирекна 2ка получавам)
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: WLAN въпроси

    Здравей,
    Устройството се нарича Access Point или рутер в режим на Access Point (трябват ти 2) .
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • #3
      От: WLAN въпроси

      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
      Здравейте на всички!
      Понеже за 1 година вече 3 комплекта с гуми и джанти ми изчезват от мазата , дойде време да монтирам камери за видео наблюдение във входа на блока и най-вече пред нашата врата (има директна видимост към входа на мазите).
      Купил съм DVR устройство за записване от камерите но проблема е , че то поддържа само LAN връзка с интернет.
      Ето бърза скица на ситуацията във вкъщи откъм интернет-а за да добиете представа какво ми е нужно:
      Колега здраво си се набутал...
      Ако става въпрос за 1 камера, но и да са повече...
      Можеше просто да вземеш една безжична камера и да я вържеш директно към рутера си...
      Отделно само DVR с HDD ти струва над 400 лв, като за 100 може да вземеш втора ръка компютър които да ползваш само като DVR...

      П.С. Надявам се не си решил DVR да е в обекта от които се краде. В противен случай, при техника за над 500 лв(лесно преносима) кои ще си играе да ти мъкне тежките гуми...

      Коментар


      • #4
        От: WLAN въпроси

        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
        Здравей,
        Устройството се нарича Access Point или рутер в режим на Access Point (трябват ти 2) .
        Защо 2 ? Няма ли машина която може да приема Wifi сигнала от моя Рутер ?
        Тук може да ползвам и някоя FreeBSD машина за access point , но бих предпочел по-лесния начин.

        @ noel :

        Машини които не се ползват имам 4 броя в нас ... най-добрата е близо 3ghz , 4gb RAM, 1 gb графиккарта и 1tb диск.
        Имам и DVR карта за компютър, но не искам да ползвам компютър.
        Първо ще изгубя много време да го кича , настройвам и тнт.
        Второ чух , че картите DVR за компютър правили някакви бъгове.. (не доразбрах).
        Този записвач , е идеален , настройвам го , пускам го да бачка ... и край ...
        DVR-a го взех евтино със 100 метра кабел ... някъде около 300лв ми излезе от приятел който се занимава с това от няколко години в България.
        Камерите така или иначе са ми останали от времето когато ги продавах в ebay
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #5
          От: WLAN въпроси

          Какво са разстоянието от DVR-a до домашния ти рутер и колко стени има между тях?
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: WLAN въпроси

            Мда,
            един - АР или рутер който има АР режим го закачаш с кабел, настройваш го са се върже към радиото на рутера и няма проблем да работи.
            Разликата между АР и рутер може да се разглежда опростено така: рутера разбира от IP-адреси и МАС адреси, докато АР-то само от МАС адреси. Ако не ме лъже паметта в dd-wrt на АР това му казват bridge и си си е точно такова като във FreeBSD, докато АР-режима на dd-wrt е друго нещо.
            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

            Коментар


            • #7
              От: WLAN въпроси

              Забравих да напиша това, благодаря , че ме подсети.
              Домашния ми WLAN се вижда до мястото където ще е DVR-a , до него са 1 стени и 2 врати. Щом с Nokia Е71 спокойно слушам Оффроунд Радио на 128kbps , според мен няма да е проблем за "устройството" да стигне до домашната ми мрежа.

              Гледам в интернет има много видове Access Point , кой ще ми предпоръчате ?

              Забравих да подчертая , че когато трябва да се прави Backup на информацията, ще имам физически контрол до DVR-a, т.е. няма да свалям файловете през Wifi.
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: WLAN въпроси

                И едно АР ти стига спокойно може да се върже към рутера. Не си сбъркал с DVR-a и аз винаги го предпочитам пред комп с карта. Гледай да е поне 10 Мbit щото все пак ще ги гледаш on-line
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • #9
                  От: WLAN въпроси

                  За да ме разберете на 100% реших , да снимам техниката.
                  На камерите не им знам характеристиките, но съм сигурен , че ще ми свършат работа да записват:
                  1.) Пред входната врата на апартамента ни (който има пряка видимост към входа на мазата
                  2.) Голямата ще се ползва за снимане на вътрешния двор на блока, в който наши южни съседи обичат да изхвърлят всякакви боклуци и после всички плащаме за износа на натрупания боклук
                  3.) В Сградата има магазинче за закуски , което за 1 година го разбиват 2пъти и чупят всичко вътре (човека е Българин и конкуренцията явно прави ядове).
                  4.) Тази камера ще се ползва за снимане на улицата , където си паркирам моторетките!

                  Понеже другите собственици на апартаменти в сградата мрънкат заради камерата, ще трябва да им предостъпя достъп до записаното. С този DVR това е направено много добре, т.е. правиш си потребители с пароли и им даваш права да гледат която камера ти избереш. Например: Апартамент Н:10 , да гледа Камера N:1 и 2
                  Собственика на Магазинчето: Само неговия магазин

                  В DVR-a има 1TB SATA Диск, който според моя човек , ще стигне за около месец записване по цял ден (а устройството ще бъде настроено да записва само при движение)





                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: WLAN въпроси

                    Linksys WRT54G дали ще свърши работа, защото го намирам доста евтино , направо да ходя да го взимам и да почвам проекта , който бавя от 2 години.
                    А за 2 години освен 3те комплекта гуми и джанти, откраднаха на баща ми и колелото .... така , че ако си мислите , че в Австрия е сигурно , размислете пак
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: WLAN въпроси

                      Вземи си някой евтин рутер, който поддържа DD-WRT. Него можеш после и за рутер да ползваш, пък и винаги е по-лесно да се продаде рутер. Списък на рутерите поддържащи DD-WRT има тук. Така се получава хубаво и евтино AP. Иначе качествено AP струва колкото качествен рутер. И аз доскоро имах DVR и потвърждавам, че е много по-добре от компютър. Тихо и професионално. Махнах го обаче, защото минавам на IP камери. С 3 камери и 1TB диск ще изкара повече от месец.

                      ПС: Писали сме заедно. WRT54G е идеален вариант. Аз мислех за нещо още по-евтино
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: WLAN въпроси

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Вземи си някой евтин рутер, който поддържа DD-WRT. Него можеш после и за рутер да ползваш, пък и винаги е по-лесно да се продаде рутер. Списък на рутерите поддържащи DD-WRT има тук. Така се получава хубаво и евтино AP. Иначе качествено AP струва колкото качествен рутер. И аз доскоро имах DVR и потвърждавам, че е много по-добре от компютър. Тихо и професионално. Махнах го обаче, защото минавам на IP камери. С 3 камери и 1TB диск ще изкара повече от месец.

                        ПС: Писали сме заедно. WRT54G е идеален вариант. Аз мислех за нещо още по-евтино
                        Е колко по-евтино , 25€ , без бележка , чисто нов в кутията.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: WLAN въпроси

                          -54GL е този който поддържа dd-wrt.
                          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: WLAN въпроси

                            -54GL е този който поддържа dd-wrt.
                            ПП:
                            Грешшкааа (моя) Както и да е, +1 за Linksys-a
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: WLAN въпроси

                              Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                              -54GL е този който поддържа dd-wrt.
                              Всички ревизии на WRT54G се поддържат от DD-WRT! Дал съм и списък с поддържаните устройства.

                              ПС: Ахам
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X