Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Марков компютър на старо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Марков компютър на старо

    Колеги, мисля че темата се поизчерпа. Благодаря за съвета за изчакването до Февруари, не се бях замислил, но така или иначе мислех да изчакам и да пазаря началото на Март.

    Иначе както вече казах, това с машините на старо си беше чиста проба brainstorm. В крайна сметка не без ваша помощ стигнах до заключението, че на практика не си заслужава.
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Марков компютър на старо

      Единственото предимство на Марковите машини е Шума (или по-скоро липсата му), всичко друго е минус.
      А сетих се и още едно, не е нужно да четеш, знаеш и избираш, Те ти дават "най-доброто"
      Естествено всичко казано от мен се отнася за Единична Домашна машина! Ако ще купуваш и поддържаш 400-500 по добре си вземи НР

      П.С.
      Зачетох се какви софтуери ще се въртят на Хаиванчето и не се сдържах да си посмятам на ум и какво излиза Софтуер за няколко десетки ХИЛЯДИ върху ПЦ за 200 лв???
      Със сигурност трябва да сменям Хардуерният Бизнес, че ще Умра от ГЛАД

      Коментар


      • #33
        От: Марков компютър на старо

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ...Естествено всичко казано от мен се отнася за Единична Домашна машина! Ако ще купуваш и поддържаш 400-500 по добре си вземи НР...
        Малко извън темата...
        Един приятел с богат опит с HP казва - каквото и да почнат да правят, вече е направено от IBM...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #34
          От: Марков компютър на старо

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Малко извън темата...
          Един приятел с богат опит с HP казва - каквото и да почнат да правят, вече е направено от IBM...
          това в какъв контекст?
          в европа Hp са доста по разпространени от ibm говорим за десктоп машини (за сървъри също) така че ако с ibm и опреш до части - ще се видиш в приключение най малко финансово.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #35
            От: Марков компютър на старо

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Доста поразгледах и проучих нещата и в крайна сметка се отказах от идеята за такава машина. Всъщност си заслужава до определена цена и за определена цел (примерно за офис). За лична машина е безсмислено. За парите, за които мога да си купя маркова машина с Quad Core процесор и Quadro + 100-тина лева отгоре, бих могъл да си сглобя нелоша конфигурация с Core i5, също с 4 ядра и непрофесионална видео карта. Предимството ще бъде много по-лесно сервизиране и много по-евтин ъпгрейд - такава възможност при машината на старо практически няма, освен може би рам паметта.
            Така излиза защото сравняваш маркова професионална машина за CAD с нов декстоп компютър. Сравни марковия с нов (дори не марков) компютър за CAD приложения.... А ако под лесен ъпдейт имаш в предвид смяна на видокартата, няма да е евтин...
            Като започнем от най-евтините PNY Quadro 4 290NVS 256MB PCI Exp x 16x, DDR2 - 260 лв и стигнем до PNY Quadro 2000 1GB GDDR 3 PCIex
            за 900 лв... Паметта не е проблем, твърдия диск не е проблем, процесор, едва ли ще ти се наложи...

            Коментар


            • #36
              От: Марков компютър на старо

              Така, един въпрос - какво всъщност ми дава въпросното quadro. Просто никога не съм работил на професионална машина и не знам каква ще е разликата, кое от приложенията ще използва въпросната карта и как.
              Александър

              Коментар


              • #37
                От: Марков компютър на старо

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                това в какъв контекст?
                в европа Hp са доста по разпространени от ibm говорим за десктоп машини (за сървъри също) така че ако с ibm и опреш до части - ще се видиш в приключение най малко финансово.
                И двете фирми се занимават и с куп друг вид услуги, освен компютрите и периферията за тях. Та, в най-широк смисъл...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #38
                  От: Марков компютър на старо

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Така, един въпрос - какво всъщност ми дава въпросното quadro. Просто никога не съм работил на професионална машина и не знам каква ще е разликата, кое от приложенията ще използва въпросната карта и как.

                  Купуваш си на старо една nvidia 6800GT за 20 лева модваш я на quadro и останалите неколко стотин лева си сипваш бензин.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Марков компютър на старо

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Така, един въпрос - какво всъщност ми дава въпросното quadro. Просто никога не съм работил на професионална машина и не знам каква ще е разликата, кое от приложенията ще използва въпросната карта и как.
                    При "геймърските" видеокарти се набляга на ускорението на приложения използващи DirectX. При картите с по-професионално приложение се набляга на OpenGL.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Марков компютър на старо

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      При "геймърските" видеокарти се набляга на ускорението на приложения използващи DirectX. При картите с по-професионално приложение се набляга на OpenGL.
                      Не, не съм съгласен.

                      При gamer-ските карти се набляга на изчисленията в реално време, а при дизайнерските на т.нар post processing. Post processing-а е изглаждането на текстури, мешове и равни не в реално време, както и добавянето на ефекти пост фактум. Двата вида обработка като цяло нямат нищо общо.

                      По въпроса за GT9800 и quadro mod-ването също не съм много съгласен, но какво пък - въпрос на гледна точка.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Марков компютър на старо

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        На Ботевградско шосе, след разклона за аерогарата, от ляво, имаше (не зная дали още) такава фирма, от там преди 5 години взех за смешни пари един IBM , какъвто в БГ не сте виждали, работи безотказно и до днес, та идеята ми е за доставчика - добър е. За маркова конфигурация - твърдо за - нашите асемблери хал хабер си нямат , какво с кое се асемблира коректно, важно е да направим маржа.
                        Това мое мнение е подразнило някого, не виждам точно с к'во. Ако е за реклама - не виждам такава, пък отделно имам право на такава.
                        Трябва ли да питам администраторите с какво съм заслужил това отношение или ....
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Марков компютър на старо

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Не, не съм съгласен.
                          По въпроса за GT9800 и quadro mod-ването също не съм много съгласен, но какво пък - въпрос на гледна точка.
                          Не става въпрос за 9800 а за 6800... И аз не съм съгласен, че "с едно модване" картата ще вземе да работи като професионална такава...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Марков компютър на старо

                            Модването на обикновени карти в професионални такива (GeForce в Quadro и Radeon във FireGL) се прави само и единствено за да се подкара някой софтуер, който е с ограничение да върви само на професионална видео карта. Във всеки друг случай води само до душевна чекия на собственика да си мисли, че го е докарал до Quadro или FireGL. Освен това има немалко тестове доказващи, че производителността при игри на обикновените карти е по-добра от тази на професионалните, което е и напълно нормално. Незнаенето на питащия за какво ще му е Quadro води до заключението, че със сигурност няма да му трябва.
                            Последно редактирано от silverfox; 08-01-12, 13:35.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X