Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изграждане и популяризиране на сайт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изграждане и популяризиране на сайт

    Здравейте колеги,

    надробих си сам попара, която се чудя как да изсърбам...Моля, който може и знае- да помага.

    Ситуацията е следната. Миналата година регистрирах фирма, еоод, която е с предмет на дейност консултантски услуги в областта на детското здраве. Закупих домейн и хостинг с цел изграждане на съответен сайт. Започнах да прецизирам дейностите, визията, както и да събирам екип. Междувременно ми се наложи да започна и занимания с младежи с увреждания, което тотално ми погълна силите и като краен резултат се случи така, че изграждането на сайта бе оставено за бъдещ период.
    В края на лятото отметнах част от ангажиментите, което ми позволи отново да задвижа нещата със сайта. Да, ама- не. Чуквайки името в нета, изведнъж се оказва, че вече такъв сайт има (и то отлично разработен), като естествено предмета на дейност е абсолютно същия като моя. Разликата е, че моят е www. ------.com, a другият е: www. -----.bg.

    Три дена вече сън не ме лови- едногодишен къртовски труд е на път да отиде по дяволите и то заради личната ми простотия: за да спестя някой лев- миналата година реших да не купувам bg. домейна, както и да си направя сам сайт под джумла. Естествено фиаското е пълно- губя пари, клиенти и доверието на колегите.

    Въпросите ми са следните:

    1. Ако запазя името в патентно ведомство (ако не са ме изпреварили вече), мога ли да се надявам на арбитриране в моя полза при евентуални разговори със собствениците на .bg- все пак имам регистрирана фирма с това име? Изобщо има ли смисъл да запазвам марка в България?

    2. Има ли някакъв начин да принудя собствениците на сайта (някакви младежи на по 20 години, живеещи вероятно в Холандия) или да променят името на сайта, или да оставят името, но да не е .bg, защото вече доста мои клиенти са се бъркали? От горе на всичко имаме служебни мейли, които клиентите често бъркат и пращат писма на office@-----.bg, вместо на office@-----.com.

    3. Има ли изход от създалата се ситуация, или да обмислям един от двата варианта: а) ново име на сайта, или б) да се примиря с факта, че непрекъснато ще ни бъркат и ще губя клиенти?

    4. Не търся контакт за момента с тях, за да не разлайвам кучетата, без да съм готов с конкретен план за действие- иначе намерих и мейли и телефони. Дали пък да не заложа на "тутраканска атака"?


    Трябва да спомена, че когато миналата година регистрирах фирмата и домейна, подобно име не съществуваше никъде, така че става въпрос за явна кражба и плагиатство.

    От съображения да не им генерирам допълнителни посещения не указвам името на сайта, ако смятате, че това не би ми навредило- веднага го публикувам.

    Благодаря предварително на всички отзовали се и запомнете- така, като мен- бизнес не се прави!
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

    Ако тия младежи няма да изкарват пари от сайта, (т.е. нямат същия бизнес като теб) то ще са склонни да ти го продадат.

    .бг домейн ако не ти е 1:1 с името на фирмата можеш да купиш само за една година, имаш шанс също така при арбитраж.
    Марката само за Бг не се запазва, важи за ЕС минимум.

    Ако искаш звънни да се видим да разкажеш по-конкретно и мога да ти дам по-точни съвети вече.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

      По спомени изискванията на регистер.бг са доста , за да регнеш домейн. Едно от тях мисля, че беше да имаш фирма с подобно име. Прегледай изискванията за регистриране в .бг и се свържи с регистранта. Бий по главата с неговите му изисквания.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

        Като цяло не е голяма трагедия, нито пък прецедент. Има еднакви домейни с различни окончания открай време. Дори да беше регистрирал .bg, някой можеше да регистрира .com или .org. Възможностите са около 30 (с всичките му окончания net, com, org, info, eu, и т.н.). Ако името на домейна ти е характерно, се предполага истинска и целенасочена кражба, от хора, знаещи какво искаш да правиш. Но......дори и така да е, пак се връщаме в началото на това, което казах.
        И конкретно по точките:
        1. Посъветвай се с адвокат. По правило, който е първи, той печели. Още повече, че имаш и фирма с това име. (Преди години един германец изкара луди пари от патент с името "E Class". Познайте какво стана
        2. За принуда не може да става въпрос. Ако някой гой е направил нарочно, това е с цел да го купиш. Ако ти е ценен - плащаш, ако не е - регистрираш .org и си готов. Регистрантите на домейни не се интересуват от подобни проблеми. Ако ти регистрираш домейна pacific.bg, аз нищо не мога да направя без да те съдя, спечеля и получа съдебна заповед.
        3. Има теоретичен изход. След една година регистрацията изтича. Малко след това домейна е заключен за покупка, но след този период можеш да се пробваш да го купиш ти. Ако тогава има смисъл.
        4. Търси контакт с тях само ако си си отговорил на горните три точки.

        Поздрави
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

          Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
          3. Има теоретичен изход. След една година регистрацията изтича. Малко след това домейна е заключен за покупка, но след този период можеш да се пробваш да го купиш ти. Ако тогава има смисъл.
          Тва ако не го подновят

          Има си врътки ама не е за през форум.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ако тия младежи няма да изкарват пари от сайта, (т.е. нямат същия бизнес като теб) то ще са склонни да ти го продадат.

            .бг домейн ако не ти е 1:1 с името на фирмата можеш да купиш само за една година, имаш шанс също така при арбитраж.
            Марката само за Бг не се запазва, важи за ЕС минимум.

            Ако искаш звънни да се видим да разкажеш по-конкретно и мога да ти дам по-точни съвети вече.
            Името на фирмата ми е съставено от две думи, в сайта, думите са сляти. Проблема е, че сайта на тея л@йнари е по същия начин- слято в домейна и разделено при изписването по страниците на сайта. Отделно дейността им е идентична- да продаваха памперси- изобщо нямаше да ме интересуват, но те копират дейността ми.
            Ще ти пиша на скайп.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #7
              От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              По спомени изискванията на регистер.бг са доста , за да регнеш домейн. Едно от тях мисля, че беше да имаш фирма с подобно име. Прегледай изискванията за регистриране в .бг и се свържи с регистранта. Бий по главата с неговите му изисквания.
              Не само фирма, ами и регистрирана марка. Или поне документа с входящия номер към Патентното ведомство.
              Така, че "maystor-a" е прав. Можеш да гониш и по тази линия.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #8
                От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Тва ако не го подновят

                Има си врътки ама не е за през форум.
                Да, пропуснал съм да спомена за незапознатите, че домейна може да се поднови до края на "заключения" период.
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                  Малко се съмнявам за "гоненето" дали ще хване ред. По принцип "Регистър.бг" преди няколко години наистина имаше типично тоталитарен подход към желаещите да закупят "име.бг": Булстат, ЕГН, банкова сметка... глупости, глупости... Сега нещата са на чисто търговски принцип и за съжаление е част от "задължителното" закупилия домейн да си следи срокове и плащания ако желае да го ползва и в бъдеще. Най-малкото регистранта праща е-майли и прочие...
                  Втория аспект е, че подобни "открадвания" си е чист бизнес, макар, че трудно се доказва умисъл...
                  Трето (странично): някои регистранти при неподновяване на домейн в едномесечен срок ти блъскат такива ужасни суми, ако искаш да се възползваш от името, ако е изтекло след 30+ дена, че варианта ЕДИНСТВЕНО е да се пие една студена вода. Пример: Godaddy.com за изтекъл .info след неподновяване след 30 дена... при цена на ново .info = 17.90 лв (ако нема промо, иначе може да е $3)... неподновения домейн ти го "дават" за $200++ в рамките на 3 месеца... После започва отново надпревара за изгубеното име и там каквото сабя покажа... Тука е и важната презумция - да откаже недобросъвестни конкурентни регистранци да "лапнат" името евтино (даже и да го прилапат - да се набутат и изгорелия бивш собственик поне да го е по-малко яд, а и новите чорбаджии "доказват нужда от името") ... В БеГе тия филми ги няма и няма защо да се чудим за причината...

                  Та: опитай преговори с новите собственици и стискам палци да се окажат свестни и да проявят разбиране...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                    Никой не регистрира домейн.bg случайно. Така че добра воля - надали, обаче едни пари - сигурно.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                      http://www.facebook.com/profile.php?...876624&sk=info

                      Това е Дамата с рядко срещаната фамилия,чийто публикации са в основата на конкурентния сайт.
                      Потърсете,или разследвайте,как вашите идеи и концепция за сайта са станали нейни.
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                        Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                        http://www.facebook.com/profile.php?...876624&sk=info

                        Това е Дамата с рядко срещаната фамилия,чийто публикации са в основата на конкурентния сайт.
                        Потърсете,или разследвайте,как вашите идеи и концепция за сайта са станали нейни.
                        Като гледам снимката на профила... бих сложил едно тире в новия домейн, дето бих регистрирал и щях да си спестя предполагаемото загубено време и нерви...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          По спомени изискванията на регистер.бг са доста , за да регнеш домейн. Едно от тях мисля, че беше да имаш фирма с подобно име. Прегледай изискванията за регистриране в .бг и се свържи с регистранта. Бий по главата с неговите му изисквания.
                          То мисля, не е изискване това, ами следствие. За да се регистрира .bg (говоря по спомен от преди време, не съм следил наскоро дали има промени в Register.bg) трябвя да дадеш някакъв документ, че имаш нещо общо с името, което регистрираш. И масово хората правиха фирми за да си регистрират имената, понеже идваше по-евтино от това, да си платиш за запазена марка. Вероятно когато въпросните хора са регистрирали съответния сайт, са предоставили нещо, но очевидно е, че не е име на фирма, а по-малко вероятно е да е запазена марка. Важно е да се разбере какво е това, и е задължително да се направи арбитраж в Register.bg, да се види кой има по-голямо право върху името. Споменатите в предните мнения крути мерки биха били приложими само ако се окаже, че арбитража не може да помогне, което би означавало, че въпросната конкуренция има по-голям коз от вашия
                          Успех.
                          Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                            Първоначално публикуван от Tihomir(imageo) Преглед на мнение
                            трябвя да дадеш някакъв документ, че имаш нещо общо с името, което регистрираш.
                            Не трябва.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Откраднаха ми името на домейна и на дейността

                              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                              вече такъв сайт има (и то отлично разработен)
                              ...така, като мен- бизнес не се прави!
                              Шансовете ти за домейна не са големи. Най-малкото, собствениците имат по-голям от твоя интерес, да си го задържат. "Отлично разработен" все пак е тяхна заслуга. С регистрирането на търговска марка не знам как ще е, еле па постфактум. Ти фирма (т.е. основание да ползваш името) и сега имаш, при това - от достатъчно отдавна.

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              По спомени изискванията на регистер.бг са доста , за да регнеш домейн.
                              Вече не. Наскоро регистрирах домейн за държавна агенция.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X