Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лаптоп - зарядно за кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лаптоп - зарядно за кола

    Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
    Днес при напълно разредена батерия, дръпна около 4А за по-малко от минута и после се
    установи трайно на 3,4А - това от 12-те волта.Не ми пречи че пищи,тъкмо ще плаши буболечките.
    Сега мисля как да го натоваря със 4А за 1 час. Абе докато не го убия няма да мирясам...
    Крушка от фар.

    Коментар


    • #32
      От: Лаптоп - зарядно за кола

      Моите съболезнования!
      Имаш си широкоспектърна мараня, честито.
      преходници изпълнени с FTDI USB-COM са перфектни и реално работещи, но за LPT до сега не съм мяркал. За това си имам DOCSTATION че да си имам реални портове!
      Да беше хвърлил око на това :http://cgi.ebay.co.uk/IBM-Lenovo-Thi...item3a666fc09d
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • #33
        От: Лаптоп - зарядно за кола

        Ами то затова се напъвам да работя с Фуджицуто, понеже си има истински КОМ и ЛПТ.
        Аз също си мислех ,че съм си купил източник на смущения , но се изненадах много приятно при пробите.
        Вчера прекарах около 3 часа в колата, в бойна обстановка
        Като изключим факта, че черната кутия се нагрява много бързо от слънцето , устройството се представи отлично.
        Не успях да открия каквито и да са смущения в обхватите от 3,5 до 28МХз ,причинени от адаптера за лаптопа.
        При околна температура около 27 градуса , поставено на сянка, адаптерчето се загря до около 45-50 градуса за 3 часа.
        Между другото си много прав за FTDI преходниците, не съм имал проблеми, а един Prolific , който иначе работи,ми стопи нервите.
        На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

        Коментар


        • #34
          От: Лаптоп - зарядно за кола

          Аз ползвам ето това и съм изключително доволен.
          http://www.gate-bg.com/index.php?lan...d=195&gpid=631
          Във фирмата купихме 3 преди година и половина, цената беше около 60 лв. Досега и трите работят. После решихме да купим още, но за съжаление повече не ги намерихме в магазините, с които имаме договор. Но предполагам по интернет се намират.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #35
            От: Лаптоп - зарядно за кола

            Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
            .
            При околна температура около 27 градуса , поставено на сянка, адаптерчето се загря до около 45-50 градуса за 3 часа.
            М.
            Куплирай му един 12В вентилатор отгоре и ще се успи.

            Коментар


            • #36
              От: Лаптоп - зарядно за кола

              И аз имам проблем с тия адаптори инвертори лаптопчето е HP Compaq 6715s,в момента е без батерия и вече 4 вид захранване(инверторно) от запалката пробвам и не тръгва не светва дори.
              А други такива (HP,DELL)работят,тръгва с другите които произвеждат 220 волта от 12волта с неговия си адаптер,някой да има идея.

              Коментар


              • #37
                От: Лаптоп - зарядно за кола

                Първоначално публикуван от cls6666 Преглед на мнение
                И аз имам проблем с тия адаптори инвертори лаптопчето е HP Compaq 6715s,в момента е без батерия и вече 4 вид захранване(инверторно) от запалката пробвам и не тръгва не светва дори.
                А други такива (HP,DELL)работят,тръгва с другите които произвеждат 220 волта от 12волта с неговия си адаптер,някой да има идея.
                Кофти букса (разминавака в диаметрите на пина), голяма стартова консумация (изключват защитите на инвертора), някоя тъпа проверка на захранването, като старите Нокии (съмнява ме) ... за друго не се сещам в момента.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  От: Лаптоп - зарядно за кола

                  Първоначално публикуван от cls6666 Преглед на мнение
                  И аз имам проблем с тия адаптори инвертори лаптопчето е HP Compaq 6715s,в момента е без батерия и вече 4 вид захранване(инверторно) от запалката пробвам и не тръгва не светва дори.
                  А други такива (HP,DELL)работят,тръгва с другите които произвеждат 220 волта от 12волта с неговия си адаптер,някой да има идея.
                  При някои от новите ноутбуци куплунгът на адаптера към компютъра с е 3 извода - плюс, минус и комуникационен. По комуникационният върви информация за напрежението и мощноста на адаптера. Може и други неща да си говорят...
                  И, ако не се харесат, не се вземат... Казано иначе, компютърът не тръгва...
                  Куплунзите които съм виждал са дебели с тънък извод в средата.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лаптоп - зарядно за кола

                    Буксата е дебела с тънък пин,в кабела са три жички ....в средата(+),ширмован кабел около него мисля (-),още един изолиран пак ширмован около него мерех с мултицет пак(-) присаждах направо кабела от друго такова захранване -не тръгва има напрежение,с същото инверторче тръгва друг лаптоп hp dv5 с същата на вид букса,въобще всички захранвания тръгват на него на моя не,същия кабел ползвам на моето захранване че буксата ми се пречупи,захранванията са били различни -универсални 65,90,100,110 вата с тях тръгват различни лаптопи hp,msi,dell само моят не, а не е отварян

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лаптоп - зарядно за кола

                      На конектора би трябвало да вървят така:
                      външна част - единия полюс (ще мериш дали е + или -) - най-външния слой на кабела
                      на същата "тръбичка" отвътре - другия полюс - средния слой на кабела
                      тънкият извод - информационен - вътрешния кабел

                      Както съм писал и по горе, може и да не тръгне с висящ информационен кабел. Това че работи на други писита не е критерий...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лаптоп - зарядно за кола

                        Да де аз те разбирам не разбирам или поне търся причина защо на лаптопи с едно и също оригинално захранване,инверторното работи на единия а на другия не..... предполагам и на другия ще търси информационен пин една марка са като моя е по нисък клас
                        ще търся схема и да видим какво става

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лаптоп - зарядно за кола

                          Най лесният експеримент е да свържеш изходите на двата адаптера - плюс към плюс, минус към минус, а информационния към оригиналния. Подаваш напрежение само на "новия". Ако тръгне, работата би трябвало да е ясна.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лаптоп - зарядно за кола

                            това е добър метод ,не бях се сещал

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Лаптоп - зарядно за кола

                              Едно приятелче също си накупи много такива зарядни за кола и нито едно не работи

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лаптоп - зарядно за кола

                                Аз си купих пред година преобразувател от 12 на 220 волта 500 вата от технополис освен че бръмчи вентилатора нямам никакви ядове колата ни е подвижен офис лаптоп постоянно закачен принтер и няколко зарядни за телефони държа един разклонител в колата...
                                Не виждам смисъл да си вземам зарядно за лаптопа специално след като имам още други неща които мога да закачам. Дори и само зарядни за телефон не всеки носи принтер в колата
                                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                                Калоян Кирилов
                                LZ2ZGT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X