Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Възможно е с Нвидиа да е така (това са ми фаворитите за видео карти, въпреки някакви си тестове).

    Коментар


    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Айде Четито и от мен!
      И да споделяш мнения.

      За цената е Идеален. Кажи как мина покупката, коректни ли бяха.

      Коментар


      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        интелската за пестене на батерия
        Това е хитър ход.
        И на мен така ми обясниха нещо за пестенето на батерията! При съфиране или при работа с не толкова тежки програми да не се натоварвал с голямата карта!

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Айде Четито и от мен!
        И да споделяш мнения.

        За цената е Идеален. Кажи как мина покупката, коректни ли бяха.
        Нямаше проблеми по това отношение!
        Дойде куриера отворихме лаптопа, пуснахме го за проба, всичко беше добре! Документи, гаранции всичко си беше ОК!

        Коментар


        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от kalin.p Преглед на мнение
          И на мен така ми обясниха нещо за пестенето на батерията! При съфиране или при работа с не толкова тежки програми да не се натоварвал с голямата карта!
          По принцип превключва на nVidia-та в 3D режим, освен ако не си на батария. Иначе от настройките на драйверите на nVidia може да си настроиш всяко отделно приложение коя карта да ползва. Аз съм прибавил и видео плеъра с поддръжка на CUDA, за да се използва и тази архитектура на nVidia-та.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Замислям се и за Lenovo, но без G моделите, има и с карта NVIDIA GeForce GT 555M с 1GB DDR5
            Какво в повече дава DDR5? Това е модела: http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/L...03899-8GB-2397
            Мнения?! Впечатления от Lenovo?
            То май при мен средно положение няма: или 500 или 1500 лв.?!

            Коментар


            • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Резолюция на дисплея
              1366х768

              Само едно не схващам, кой измисли тази малка резолюция на тази голяма 15,6 инчова матрица.

              Вместо нещата да стават по-добре отиват към дерето

              Направо не мога да повярвам, че има компютри за 1500 лева с матрица която беше хит преди 10 години (образно казано) .

              Иначе всичко друго е наред, готини параметри.

              Коментар


              • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Резолюция на дисплея
                1366х768

                Само едно не схващам, кой измисли тази малка резолюция на тази голяма 15,6 инчова матрица.

                Вместо нещата да стават по-добре отиват към дерето

                Направо не мога да повярвам, че има компютри за 1500 лева с матрица която беше хит преди 10 години (образно казано) .

                Иначе всичко друго е наред, готини параметри.
                Повечето е повече, така ли? А разликата м/у
                Intel Core i7-2620M (2.7/3.4 GHz, 4MB Cache) и ntel Core i7-2630QM (2.00/2.90GHz 6 MB Cache)?

                Коментар


                • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Intel Core i7-2620M (2.7/3.4 GHz, 4MB Cache) и ntel Core i7-2630QM (2.00/2.90GHz 6 MB Cache)?
                  На дали реално ще забележиш видима разлика между двата процесора.
                  На тестове ще излезе но видимо на дали - според мен се купува оптимален процесор - никога най новия,
                  няма смисъл цената му другия месец ще е много надолу.

                  Процесорите не са проблем а гадните дисплеи.
                  Започнаха да слагат на евтини и скъпи лаптопи скапани матрици.

                  Много е гадно, ето например леновото, алуминии хубави дизайн, хубави параметри, добре изглежда, що годе свестен лаптоп и за капак
                  малka резолюция на огромна матрица - някак си не го схващам.
                  Последно редактирано от Daniel; 09-09-11, 17:15.

                  Коментар


                  • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    ...за капак
                    малka резолюция на огромна матрица - някак си не го схващам.
                    Ми познавам достатъчно народ, дето малкия монитор с голяма резолюция си го пускат на по-ниска такава че да могат да вижат. Ето ти едно обяснение.

                    Аз в момента пиша на лаптоп с 15.6 инча дисплай със същата резолюция и съвсем убедено мога да кажа че по-малък пиксел не ми е нужен, макар все още зрението ми да е в норма и да не нося очила. Просто за сериозна работа си трябва по-голям като физически размери монитор, на който вече по-голямата резолюция не е лукс а необходимост. ИМХО.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      В интерес на истината и аз познавам такива хора,
                      На мен са ми огромни иконите и буквите и ми е малко работното място - за това не ги харесвам.

                      Коментар


                      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        По отношение на матриците с ниска резолюция прочетете какво съм писал по-напред в темата. Всичко е заради ценовите надпревари. Явно масовия потребител не държи на добрата резолюция и затова спестяват откъм разходи за дисплеи. На старите ми лаптопи дисплеите бяха Toshiba, Samsung ... сега на Dell-a ми е Chi Mei N156B6, която в Amazon се продава за 60$, а на старото ми VAIO дисплея беше 350$.
                        А нищо не пречи да си увеличиш DPI, когато имаш дисплей с голяма резолюция (даже при 7 е още по-лесно - направили са го в проценти) и пак да си се радваш на добра резолюция.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          ...А нищо не пречи да си увеличиш DPI, когато имаш дисплей с голяма резолюция (даже при 7 е още по-лесно - направили са го в проценти) и пак да си се радваш на добра резолюция.
                          Ми, не е толкоз лесно, за съжаление. Тоя го ям на десктопа си. Точно със 7-ца.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Десен бутон на десктопа, Screen Resolution -> Make text and other items larger or smaller -> 125% напр.
                            После в настройките на браузъра избираш да ти показва страниците на 120% напр. и готово.
                            Аз на работа съм с 15" 1920x1200 и на 125% си ми е идеално. А на теб ако не ти харесва новия монитор може да го сменим с моя готов съм да се жертвам
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?или Packard Bell?

                              За да не пускам нова тема със сходно съдържание ще изровя тази.
                              Някой има ли впечатления от лаптопите Packard Bell, изглеждат ми добра сглобка и с качествени материали, което за мен говори добре, но все пак са непопулярни и нищо не съм чувал за тях. За мен е важно да не скърцат пластмаси и да не се огъват от най лекия натиск. Помня, че разглеждах някакъв Asus или Acer, не съм сигурен точно кое, но беше направено като детска играчка.
                              Знам, че в това са добри Apple но цените там...

                              Коментар


                              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Не знам как са новите машини на Acer, но моя е на повече от седем години и никакви ядове нямам с него, а го мъкна навсякъде.
                                Единствено, периодично го почиствам от прах. Корава машина е.
                                За Packard Bell, не знам...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X