Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли на монитора да гледам Булсатком

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

    Нещо като модел !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Ти пробвал ли си да вържеш HD приемник директно към DVI порта на монитор? Аз пробвах с приемника на blizoo на моя Philips и не изкарва никаква картина. Странно... а би трябвало да работи.

      Ако някой му се играе може да си върже и SD приемник към VGA порт на монитор.
      За да свържеш HDMI към DVI на монитор, монитора трябва да подържа HDCP мисля че се казваше. Тъй като в всеки HDMI се цака на SONY (тяхната мамица) Та това че не ти е показало картина е съвсем нормално.
      Последно редактирано от Pacific; 22-04-13, 20:38.

      Коментар


      • #18
        От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

        А може ли с новите приемници на Булсатком - ZHD200 и ZHD210 да се гледа телевизия на монитор, като връзката е HDMI от Булсатком към HDMI на монитора (който е и с вградени тонколони)? Гледам такъв вариант не е разискван. Става дума за връзване директно с HDMI кабел, без преходници и допълнителни устройства.

        Коментар


        • #19
          Re: Може ли на монитора да гледам Булсатком

          Не би трябвало да е проблем, защото ролята на тунер ще играе приемника, то ако имаш приемника дефакто телевизора се позва само за монитор

          Коментар


          • #20
            От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

            Не знам дали Булсатком използват HDCP защита. Ако имат, то и монитора трябва да поддържа HDCP, иначе няма да покаже нищо.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              Re: Може ли на монитора да гледам Булсатком

              И да използват какво значение има - нали излиза декодирано след ресивера и трябва да работи на каквото и да е тв устройство.

              Коментар


              • #22
                От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                Не работи. Това е идеята - всички устройства да са съвместими с HDCP, за да не може да се записва. Ако излиза декодирано няма изобщо да има смисъл от HDCP.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  Re: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                  То това е ясно но тогава как Булсатком ще си продават телевизията ако не е съвместима със всички телевизори даже и тези с кинескопи
                  Аз лично не виждам смислъл.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                    Говорим за HDMI. То HDCP все пак е High-Bandwidth Digital Content Protection. Ако намериш телевизор с HDMI вход, който не е HDCP съвместим, гориш или ползваш SCART/чинч ако има.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                      Ха ха браво бе поредната глупост както и да е не се бях зачитал в тези простотии верно е така

                      Коментар


                      • #26
                        От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                        Питай ме мен, когато преди време реших да съм на същата схема и приемника на Близу го закачих към стария си 24" монитор. Ми... чисто черен екран. Тогава се запознах с хубавинката HDCP. Все пак доставчиците на съдържание трябва да са сигурни, че няма да записваш всички турски сериали и да ги качваш по торентите. Новият ми монитор, обаче има HDCP.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                          Да ползвам темата, че просто не ми остава време да чета за всичко.

                          - по кое се разбира, че даден монитор има HDCP, има ли това съкращение в името или продуктовия код на мониторите?
                          - колко е максималната възможност за дължина на НДМИ кабела?
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #28
                            От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                            Дали има или няма го пише в спецификациите. Няма го в модела на монитора.
                            Дължината може да е много - колкото по-качествен, толкова по-дълъг. 100-200м за най-качествените.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Питай ме мен, когато преди време реших да съм на същата схема и приемника на Близу го закачих към стария си 24" монитор. Ми... чисто черен екран. Тогава се запознах с хубавинката HDCP. Все пак доставчиците на съдържание трябва да са сигурни, че няма да записваш всички турски сериали и да ги качваш по торентите. Новият ми монитор, обаче има HDCP.
                              Принципно всичкото монитор и ТВ с HDMI последните две години е с HDCP.
                              Така като чета отзивите в нета май ще трябва да си организирам първо проба защото някои монитори не с ехаресват с Булсата и по друга, не съвсем ясна причина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X