Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли на монитора да гледам Булсатком

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли на монитора да гледам Булсатком

    Здравейте, имам един монитор LG 22 инча, може ли да го вържа някак си към приемника на булсата и да гледам директно без компа?
    Монитора е модел LG FLATRON W2241S.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

    Да, трябва ти "TV Tuner" платка. Евтини са (що годе), слагат се на PCI или PCI-E x1 или x4 слот (каквото имаш свободно - такова купуваш) и имат диск със софтуер, който ти свършва работата прилично.

    Има и външни тунери - естествено по-скъпи.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

      За да гледаш без компютъра ти трябва video capture (не е задължително да има тунер - приемника на Булсата си има тунер), но задължително външна кутия със собствено захранване (не на USB, че и те са външни). Повечето са самостоятелни, но е добре да питаш като го купуваш. Трябва да има d-sub или DVI изход (зависи от монитора ти дали има DVI). Преди време Avermedia имаха такива тунери. Гледам сега предлагат същите, даже и са HD. Изхода за монитора е HDMI, но има кабели HDMI към DVI.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Здравейте, имам един монитор LG 22 инча, може ли да го вържа някак си към приемника на булсата и да гледам директно без компа?
        Монитора е модел LG FLATRON W2241S.
        Не.

        Първоначално публикуван от Filthy@JvruceR Преглед на мнение
        Да, трябва ти "TV Tuner" платка. Евтини са (що годе), слагат се на PCI или PCI-E x1 или x4 слот (каквото имаш свободно - такова купуваш) и имат диск със софтуер, който ти свършва работата прилично.
        Има и външни тунери - естествено по-скъпи.
        Човека пита без комп.

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        За да гледаш без компютъра ти трябва video capture (не е задължително да има тунер - приемника на Булсата си има тунер), но задължително външна кутия със собствено захранване (не на USB, че и те са външни). Повечето са самостоятелни, но е добре да питаш като го купуваш. Трябва да има d-sub или DVI изход (зависи от монитора ти дали има DVI). Преди време Avermedia имаха такива тунери. Гледам сега предлагат същите, даже и са HD. Изхода за монитора е HDMI, но има кабели HDMI към DVI.
        Няма как да стане без карта. Картите ирдетото ги спират а грифина работят само със своите си приемници . А въпроса е дали може да върже собственият си приемник към монитор.
        Диян Димитров

        Коментар


        • #5
          От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

          Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
          Няма как да стане без карта. Картите ирдетото ги спират а грифина работят само със своите си приемници . А въпроса е дали може да върже собственият си приемник към монитор.
          Нещо нищо не си разбрал. Точно съм му обяснил как да си върже приемника към монитора!

          ПС:
          Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Здравейте, имам един монитор LG 22 инча, може ли да го вържа някак си към приемника на булсата и да гледам директно без компа?
          Монитора е модел LG FLATRON W2241S.
          Не.
          Това, че ти не можеш не значи, че не може.
          Последно редактирано от silverfox; 04-02-11, 16:23.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Нещо нищо не си разбрал. Точно съм му обяснил как да си върже приемника към монитора!
            Прав си. С посоченият кепчър и подходящи преходници може да се получи, но като му видиш цената ( 250 - 280$) ще е по добре да си купи нов телевизор .
            Диян Димитров

            Коментар


            • #7
              От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

              Имам ТВ тунер с кепчър за 40 лв. нов. Вече 2 г. си работи. Media-Tech. Разбира се, не е HD.

              Коментар


              • #8
                От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                Здравей,
                монитора ти има 2 входа: DVI и DSUB. Не разбрах дали има вградени колонки, но ако няма просто е леко-по-неудобно.

                Варант HD приемник на Булсат или всякакъв друг HD приемник:
                Трябва ти кабел HDMI към DVI. Комп'търа го връзваш със "Синята" (DSUB) букса, а към "бялата" (DVI) връзваш ХД приемника с кабела. Въпроса със звука ще трябва да го решиш с външни колони ако монитора няма вградени; Ако не са достатъчни HDMI/DVI изходите на приемника взимаш "сплитер", желателно с външно захранване. (по мои спомени струва около 100лв). Тук е важно да се отбележи, че между HDMI и DVI няма голяма разлика за твоите цели (приеми че се различавар само по буксата) и че аудиото върви по кабела цифрово, което спестява кабели, колони, захранвания и други такива спагети в хола.

                При вариант SD приемник ще трябва да си вземеш външен "тунер" с "композитен вход" и да го вържеш към синята (DSUB) букса на монтитора, а РС-то да е вързано към бялата (DVI) на РС-то и добавяш спагетите за звука.

                Има още много варианти, но ако кажеш каква е видео картата на РС-то и какъв е приемника тогава си струва да се дисутират.

                Успех
                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                  Ти пробвал ли си да вържеш HD приемник директно към DVI порта на монитор? Аз пробвах с приемника на blizoo на моя Philips и не изкарва никаква картина. Странно... а би трябвало да работи.

                  ...............

                  Ако някой му се играе може да си върже и SD приемник към VGA порт на монитор.
                  Последно редактирано от Pacific; 22-04-13, 20:37. Причина: линкове
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                    Ами DM800 работи...
                    Номера е какво се пуска по DVI-я и как се интерпретира. Наблягам на това, че качествените устройтва пускат звук по белите букси!
                    Говорим за Булсатком... Техническите решения на Ближа-го са ми извън скоупа на действие Това не е заяждане с теб, просто дъФча близу
                    Мнооогооо оттавна минах на стрийминг в домашната мрежа, кабеляците и дистанционните ги използва жена ми и сина

                    Умишлено наблягам на "бели", "сини" и hdmi (чернию) букси..
                    Последно редактирано от jumboframe; 12-02-11, 21:23.
                    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                      Здрасти,някой да каже качествен и проверен външен тунер с VGA изход ,и RCA Вход !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                        Който и да намериш на AVerMedia TV BOX. Гледам TV Box W7 в момента се продава за 125лв.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                          Ако имаш HDMI вход на видео картата, взимай HD приемник и един HDMI кабел и не се занимавай с други неща.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                            Искам да ползвам един NEC монитор,както и един Benq LCD без участието на компютър .....за булсатком и DVD,всъщност DVD-то си има VGA и няма проблем,но приемник на булсатком с VGA изход не съм виждал !Всъщност DVD-то има скарт, и през него трябва да има Video IN и Аудио IN....и да си реша проблема,мониторите просто ги имам,има и място за тях,та затова ми е питането !
                            Последно редактирано от Roninn; 29-04-12, 23:33.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли на монитора да гледам Булсатком

                              40 кинта нов кепчър Media-Tech. През такъв гледам ТВ и сат на монитора. Леко тъпо управление има, като качество на образа е без забележка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X