Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от трите лаптопа е най-добър според вас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от трите лаптопа е най-добър според вас

    Здравейте, започнах да се оглеждам за бюджетен лаптоп - основно предназначение работа с CAD програми, интернет и филми.

    http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire...G_LX_PW00C_005

    Acer - нямам доверие на тази марка, незнам защо...

    + ЦЕНАТА
    + Видеокартата е със собствена памет, макар и само 128 мб
    - По-малък хард диск от HP

    http://laptop.bg/laptops-asus-K52-Asus_K52F_SX088D

    Мисля, че напоследък правят солидни машини, но по-запознатите ще кажат.

    + По-нов модел, по-добра вградена видеокарта ?
    - По-малък хард диск от HP

    http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._4520s_WT172EA

    HP правят сравнително добри компютри, но последно имах големи ядове с техен PDA

    + Хард Диск 640 ГБ
    + Най-мощен процесор от трита модела
    +/- Двуслойна записвачка (може и на другите да е такава)
    - Само блутут v.1.0 ?

    Засега сравнявам на хартия, а когато (ако) дойде време за избор е ясно, че ще се пробва на живо. Какво е вашето мнение - кой от трита или никой от трита, други предложения?
    Александър

  • #2
    От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

    Бих избрал HP....Dell или Toshiba, Acer не ми вдъхват доверие,макар, че вкарват най-нови технологии и най-много екстри за цената, за да пробият на пазара, а ASUS правят хубави видеокарти, ама само толкова.....даже напоследък дъната им са проблемни, на ASROCK са по читави....това от личен опит го говоря. За бюджетен лаптоп погледни DELL Vostro ....голям хард, много рам, як процесор....видеото обаче е задоволително, ама нали знаеш - пълен кеф няма.....

    Коментар


    • #3
      От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

      Аз съм от 1 година с Acer Extensa 5630 EZ и съм много доволен, незнам защо си резервиран към марката, но си я бива а и цената им е добра.
      "Ако спечеля, печели цял народ,
      Ако загубя, губя само мене си." Васил Левски

      Коментар


      • #4
        От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

        Едно време Acer бяха в средния диапазон по отношение на качеството. Там си и останаха - разумен избор цена/качество. За разлика от другите, които са на вълни. В момента Toshiba са много зле. ASUS започнаха добре с лаптопите, но нещо дървени са в момента - мъчат се да доближат качеството на MSI, което наистина е много зле. ASRock са подразделение на ASUS. Още не може да се вадят изводи за качеството при малкото продукция която имат, но сигурно са качествени предвид това, че трябва да печелят пазари. HP и Dell изобщо не са това което бяха. Аз вече карам само на SONY, но се оказа, че не са чак толкова качествени за цената си. В момента най-качествени са Apple, но пък там цената ...

        За CAD проекти, ако са за университета няма проблем. Всеки лаптоп ще свърши работа. Ако са професионални - с който и да е от тези трите модела е добре да се купи и кафе машина. За тези пари си избери някой с ATI видео карта - каквато и да е все ще е по-добре от интелска за твоите цели.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

          Погледни и този - http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/L...10-634D125-649 . Много яка машина.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #6
            От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

            http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._6550b_WD704EA
            си струва парите според мене

            Коментар


            • #7
              От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Погледни и този - http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/L...10-634D125-649 . Много яка машина.
              Този ми харесва (особено клавиатурата устойчива на разливане и харда устойчив на удари). Иначе да, за професионална работа е. Не съм съгласен, че видео картата има отношение към работата с КАД програми, но може и да греша. Ползвам CINEMA 4D за визуализации, и мисля, че изобщо не и пука каква е видеокартата (както и на макса), освен ако не е MATROX или нещо наистина професионално. АТИ видео картата върши работа само за игри.

              П.П. Ще се ползва не само от мен, така че е добре да е с повече РАМ - заради Indesign, Photoshop и други РАМ-о изискващи програми.

              Как обаче стои работата със сервизното обслужване - IBM Lenovo са китайци, нали така?
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._6550b_WD704EA
                си струва парите според мене
                За който ги има.... Иначе не изглежда никак зле.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Ползвам CINEMA 4D за визуализации, и мисля, че изобщо не и пука каква е видеокартата (както и на макса), освен ако не е MATROX или нещо наистина професионално.
                  А как програмата ще разбере дали картата е професионална или не, че да и ползва ресурсите?

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  АТИ видео картата върши работа само за игри.
                  Нищо подобно.

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Как обаче стои работата със сервизното обслужване - IBM Lenovo са китайци, нали така?
                  Това не значи, че нямат представителство и сервиз в България. Виж - SONY нямат - пращат всичко в Германия, а DELL всичко в Гърция.

                  Аз също съм съгласен, че Lenovo ThinkPad SL510 е добър. А RAM-a ще ти стигне.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                    Обикновенно такава техника се купува да е актуална поне 1 година след покупката. Иначе постоянно излизат нови модели със все по добри параметри и по евтини.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                      За марките забравете. Има проблемни и не-проблемни модели. Търсене в интернетя с "модел problems" разкрива истините.

                      Хард-дисковете се поръчват при покупката - никой магазин не би отказал да ви го смени, ако е само до него. RAM също се добавя на повечето модели, а на някои - и процесор се сменя. Ако дилърът не се навива - сменете го, не е само той.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                        [QUOTE=silverfox;1343554]А как програмата ще разбере дали картата е професионална или не, че да и ползва ресурсите?

                        Мисля, че има как, но тази тема не искам да я задълбочаваме до такава степен.

                        Благодаря за информацията относно сервизите. Изобщо благодаря за цялата информация от всички.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Мисля, че има как, но тази тема не искам да я задълбочаваме до такава степен.
                          Малко не се изразих - професионалните видеокарти са тясно насочени в производителността си, но това не означава, че CAD, CAM, 3D, видео и фото редактиращия софтуер няма да използва ресурсите на по-добрите видеокарти. Не беше много далеч времето, в което ATI правеха добри видео карти. Вярно, напоследък гонят nVidia в опита си да превземат геймърския пазар, но това не означава, че са само за геймъри.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                            Стига де Леновото на Цезар избива рибата на тия пари. Много е по-добър дори на един от любимите ми тестове - стискаш с двете ръце в двата края и усукваш да чуеш скърцанията... (според мен който пести от пластмаса и болчета не заслужава доверие...). Сериозно е перфектна машинка на много добра цена.Делл по-добре недей,че у нас е ходене по мъките ако нещо (недайси боже се случи). Внимавай и откъде ще купуваш,че една от най-бързоразвиващите се и налагащи се у нас фирма отказа на мой приятел рекламация за изгорял пиксел точно в средата на екрана с коментара "трябва да изгорят поне 3"..... става дума за Делл за 2800 лева. Няма да коментирам повече...
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой от трита лаптопа е най-добър според вас

                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              Внимавай и откъде ще купуваш,че една от най-бързоразвиващите се и налагащи се у нас фирма отказа на мой приятел рекламация за изгорял пиксел точно в средата на екрана с коментара "трябва да изгорят поне 3"..... става дума за Делл за 2800 лева. Няма да коментирам повече...
                              Нормално - всичко е описано в гаранционните условия. Не случайно за много модели се рекламира "zero dead pixel guarantee". И точно поради тази причина първото задължително нещо още в магазина е да се пусне тест на дисплея за мъртви пиксели.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X