Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подобряване сигнала на GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подобряване сигнала на GSM

    Здравейте!

    На вилата имаме доста лош сигнал, 100 м по-нагоре вече може да се води разговор, но в къщата и двора не - най-много смс да получи.
    Затова поддържаме телефонна линия за всеки случай да има, но е безмислено...

    Какъв е варианта за подобряване на обхвата. Гледам продават някакви две антени за подобряване на обхвата вътре - едната се слага някъде отвън и излъчва към тази вътре - и двете пасивни!?
    http://cgi.ebay.co.uk/MOBILE-PHONE-C...d=p3286.c0.m14

    Другото е една мини антенка, която се слагала вътре в апарата да отразява сигнала и подобрявала приемането и е без пари.
    http://cgi.ebay.co.uk/Generation4-Mo...d=p3286.c0.m14

    Третото е да намеря апарат с възможност за външна антена и да го сложа там. Като му сложим карта ще има поне един на който да се разчита, но няма да е особено удобно. А и не знам кой модел.

    Какъв е вашия опит?

    ПП
    Хмммм имало и активни повторители.... 500 долара....
    http://pocketnow.com/review/jdteck-j...lular-repeater
    Последно редактирано от BAlexandrov; 05-09-09, 19:51.
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

  • #2
    До: Подобряване сигнала на GSM

    Вече има такава тема в форума!
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=42516&page=2
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

    Коментар


    • #3
      До: Подобряване сигнала на GSM

      Мерси!
      Не предполагах, че е в онзи раздел.
      Общо взето тази е безмислена, или може би да се добави там, ако някой има мнение по съмнителните джаджи
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        До: Подобряване сигнала на GSM

        Джаджата, която си видял е за американския стандарт - 800 MHz. Тук няма да ти върши работа. Трябва да търсиш за 900 MHz. Пасивен репитер (антена с голямо усилване - кабел - антена), както съм писал в другата тема за да работи трябва сравнително силен сигнал.
        Моя съвет е да си намериш апарат с куплунг за външна антена и да опънеш кабел до покрива, на който да поставиш антена за кола или Яги.
        Другия вариант е стационарен GSM от БТК, но трябва да станеш абонат. Телефоните, които се предлагат са Хуавей (китайски) и Белтел (български). И двата модела са много добри и имат външни антени. При слаб сигнал техниците от БТК поставят насочени антени на покривите на къщите.
        Успех

        ПП За коя местност става въпрос?
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #5
          До: Подобряване сигнала на GSM

          Става въпрос за централна средна гора, но проблемът е локален в малко селце, защото е в долина.
          Антенка за GSM мога да взема от работата на заем за тест - имаме там GSM гейтове. Къде продават преходници за телефоните обаче?
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            До: Подобряване сигнала на GSM

            Каквото и да планираш трябва да изпробваш на място !
            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

            Коментар


            • #7
              До: Подобряване сигнала на GSM

              Най-добре е да си вземеш кар кит за телефона. Куплунзите за външни антени не се завиват, а се притискат като телефона "щраква" в леглото на кита. Куплунга на телефона има централно жило, което се натиска навътре. То изключва вградената антена и превключва на външна.
              Ако става дума за селата около Брезово, Вивател другата година ще пусне няколко нови станции в района, които ще подобрят сигнала.
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар


              • #8
                До: Подобряване сигнала на GSM

                И аз за кар кит взех да си мисля, макар че ще е ограничен за един от телефоните... няма ли универсални или по-универсални, че сега сме с 4-5 различни марки и модели

                Става въпрос за Мраченик
                http://maps.google.com/maps?source=s...54324&t=h&z=13

                Малко по-нагоре в селото се вижда връх Ботев и сигнал има...
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар


                • #9
                  До: Подобряване сигнала на GSM

                  Има подобен проблем на ранчото на баща ми. 2 пасивни антени, при това самоделки, решават въпроса там (разстоянието от "репитера" до къщата е около 100м по права линия, денивелация около 25м, разстоянието от най-близката клетка до "репитера" е около 2 км права линия, денивелация 0м, чист ефир, идеална видимост), но така и не стигнах по-далеч от пробите, като видях, че става и не съм се занимавал повече.
                  По груба сметка, загубите трябва да са някъде от порядъка на 5-6db, което при горепосочените условия е малко по ръба, освен това работи на доста тесен участък.

                  Антенките са елементарни, дипол с рефлектор и параболичен отражател (параболичен в едната равнина, плосък в другата) с размери приблизително 350х180мм.
                  После ги преработих за 2.4GHz обаче и така си остана недовършена системата.

                  Някой ден ако ми остане време ще пробвам с една 90 снатиметрова чиния за отражател на антената към клетката и капацитивна (широкоъгълна) антена към къщата, но не знам кога ще стане... и дали ще стане

                  П.П. пиша репитер в кавички, щото системата си е чисто пасивна.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подобряване сигнала на GSM

                    1 картинка струва 1000 думи
                    А размера също сигурен ли си - дребничка ми се струва.
                    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подобряване сигнала на GSM

                      Мраченик наистина е в дупка. Най кой оператор си колега? Имаш ли наблюдение върху нивата на останалите?
                      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подобряване сигнала на GSM

                        Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                        1 картинка струва 1000 думи
                        А размера също сигурен ли си - дребничка ми се струва.
                        Аха, дребнички са, но при мен разсоянията са къси, а и толкова материал имах тогава под ръка
                        Затова казвам, че някой ден (например баща ми като му писне да ме чака) ще сложа по-големи.

                        Довечера ще пусна 2-3 снимки, на каквото е останало, от голямата е само рефлектора обаче, една котка разказа играта на останалото ...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подобряване сигнала на GSM

                          Мисля, че никой не се хваща читаво, но съм на Мтел предимно.

                          За отражател ме плашат че такъв трябва
                          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подобряване сигнала на GSM

                            Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                            ...За отражател ме плашат че такъв трябва
                            Ако е САМО отражател - може и да не ти стигне Има и друго много важно нещо - каква площ искаш да покриеш? Ако говорим за петно от 3-5 метра е едно, 2-3 декара е съвсем друго, там без междинно усилване - забрави.

                            На прикачените иконки е каквото е останало от експерименталните антени. Всъщност какви са разстоянията при теб и каква е крайната цел, като покритие?
                            П.П. антените бяха свързани с 60см 50-омов кабел, дипола го бях правил направо от самия кабел, малко тънкаво според книжките, но пък преходните загуби са по-малки, така, че се компенсира донякъде. В момента има дипол и отражател (в смисъл пред дипола) само на малката антена, но няма как да го снимам,, а и в момента е преправен на 2.4GHz. Нямам чертежи, всичко е правено набързо и от каквото има под ръка.
                            Тази преправената по сметки трябваше да е 22db, на практика е около 18, ъглите не съм си правил труда да ги засичам.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от tef4o; 07-09-09, 12:45.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подобряване сигнала на GSM

                              Тоест са две такива антенки, една към станцията, друга към мястото? Е не е ли отражател това Хич ме няма в телекомуникациите.

                              Трябва ми евентуално в една от стаите да е ясно че там телефона може да звъни и да се проведе разговор. Евентуално трябва да видя от къде може да се хване /от съседите/ и насочи към прозореца. Проблемите са, че наблизо няма нещо високо, не знам къде наблизо със сигурност е добър сигнала и къде има базова станция...
                              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X