Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За юбилея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    1. Офроудър (а и не само) колкото и добре да офроудства.... накрая си купува Тойота


    2. Потребител на смартфони .... накрая си купува Ябълка ...................Хеле пък пенсионер


    Първото вече си го направил!

    Коментар


    • #17
      Пробвах Z Fold 4 и много ми хареса. Много удобен за работа с една ръка поради тесния дисплей в сгънат вариант. Освен това в цената влиза и 1 дисплей, който се сменя ако се налага. Някой да не помисли, че ви го дават с телефона.
      Скъп е много, въпреки яката оферта която вървеше, аз предпочетох да вложа парите в друго.
      Съветвам да разгледаш офертите извън БГ, освен ако няма да преподписваш договор. Така и така ще ходите на екскурзия миже да съчетаете двете. Снимките няма да избягат.
      Ето малко да почетеш
      https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103149
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #18
        Колега си взе такъв,по-малко от година издържа дисплея....смениха го по гаранция,но горчивина в небцето,още му стои.4 седмици в сервиза.Действието се развива в Германия

        Коментар


        • #19
          Навивам се, като съм в Амстердам да пробвам легално марихуана.
          Само чувам за разни реакции, но друго са личните впечатления.
          Сигурно ще има видео клипче.

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Легалното убива тръпката.

        • #20
          Към Спарки за фотоапарата и телефона. При скорошно преподписване на договора от А1 ми подариха S23. Не виждам никакъв смисъл вече да разкарвам с мен фотоапарата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:341563511_6029584960430312_3638852830516768705_n.jpg
Прегледи:194
Размер:882.1 КБ
ID:6927314

          Коментар


          • #21
            Ми, и двете снимки хич не са връхта на сладоледа. Отделно, въпросния Canon е модел от преди 10 години, а за 10 години сензорите дръпнаха с много, и съвсем отделно, ако е с китовия си 18-55 обектив, той също никак не е цвете за мирисане. Добра съвременна сапунерка с фиксиран обектив ще ги отнесе и двете, и то с много.

            Но, всичкото това е без значение - важното е ти да си щастлив с избора си. В крайна сметка снимките са си за теб, не за изложба.

            Пожелавам много поводи и интересни места за снимане.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #22
              В такъв случай това ти изречение "Ако искаш истински снимки, купи си фотоапарат" би трябвало да е така "Ако искаш истински снимки, купи си ПРОФЕСИОНАЛЕН фотоапарат". Както и да е - не ми отговаряй! Поста ми беше за това, че има телефони, които правят по-хубави снимки от DSLR фотоапарат.

              Коментар


              • #23
                Вчера ходих до някаква нова фирма за доставки на пакети от чужбина наречена "Express One"
                Близо до офиса се намира магазин "Деком".
                Влизам и питам имат ли фолд 4 и се оказа че са единственото място в Пловдив,
                където го видях реално.
                Обаче цената му беше завишена и казах на продавачите:
                – Ако изравните цената с най-ниската в сайта "pazaruvaj.com" ще го купя от вас.
                Единият от тях врътна жица на шефа и отговора беше - да.
                Така вече отпада онлайн пазаруването на апарата.


                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                  В такъв случай това ти изречение "Ако искаш истински снимки, купи си фотоапарат" би трябвало да е така "Ако искаш истински снимки, купи си ПРОФЕСИОНАЛЕН фотоапарат". Както и да е - не ми отговаряй! Поста ми беше за това, че има телефони, които правят по-хубави снимки от DSLR фотоапарат.
                  Ако за теб "добра съвременна сапунерка с фиксиран обектив" е професионален апарат - така да бъде.

                  С миниатюрни лещички, набутани в миниатюрен обем, светещи върху миниатюрен сензор, дори да вкараш всичкия изкуствен интелект на света, накрая получаваш мазньоч. Да, телефоните дръпнаха много, и като оптика и най-вече като сензори, но това не променя факта че при оптиката, както и при радиовълните, размерът има значение. Пиксел под 2 микрона например физически дава мазньоч, каквото и да го правиш. При всякакви условия и с всякаква оптика. Същия пиксел върху сензор от преди 10 години е правил още по-голям мазньоч, но това не значи че днес сме в състояние да изнасилим физиката, със или без изкуствен интелект.

                  И за мен водещо при купуването на телефон е как снима, просто защото винаги е с мен и постоянно щракам, но това не променя факта че е просто щракалка, съответно и не очаквам чудеса и не съм разочарован, когато не получа такива.
                  Последно редактирано от sparkybg; 17-06-23, 21:41.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                    С миниатюрни лещички, набутани в миниатюрен обем, светещи върху миниатюрен сензор, дори да вкараш всичкия изкуствен интелект на света, накрая получаваш мазньоч.

                    Предвид скандала с една лунна снимка сравнително скоро, последното на практика се оказва невярно.
                    Ако ти свърши нетя скоро може да си окаже, че нема до можеш и до снимаш щото умнофоня няма да може да те провери и коригира…
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #26
                      Фотографията - поредното нещо в което скучаещите са намерили начин да залитнат в крайности.
                      Снимка - увековечава или документира на събитие или място, за да можен като погледнем снимката след време да си припомним показаното на снимката.
                      Ама хоризонта не бил водоравен, ама фокуса намси'кво, ама ъгълчето на снимката нещо друго, ама небето бе било синьо по конкретен номер от скалата на Пантон, ама в средата на снимката имало място за още 100 мегапиксела.
                      Ама дреме ми на шлифера. Когато видя снимката, ще си припомня каквото трябва, дори и да не е перфектна...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #27
                        Ееее с един пост зачеркна титанични маркетингови напъни от производителите на гесемета.
                        И същевременно пусна водата след цял един клон в изкуството.
                        Въпреки, че в последно време то си е олекнало и без теб.
                        Сега всеки педал си мисли, че прави изкуство
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #28
                          Залитането в крайности превръща хобито в масраф (както казва комшулука).
                          Все нещо не е перфектно, апарата така, обектива онака, пък лентата се осветила, пък излезнал новия модел и фръц, пък на обектива нов модел, пръц...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #29
                            Крайностите във фотографията се състоят в минимум 5 цифрени суми, на които първата цидра е много далепе от 1. Тук говорим за почти 2 порядъка надолу.

                            Телефон си купувам през около 5 години и при всяка покупка разликата в снимането спрямо предишния е била потресаваща, особено при трудни откъм осветеност условия. И това плюс разни тривиалности като колко му издържа батерията или колко бързо се зарвжда, са нещата, които имат значение за мен. Говорим за телефони за 3-цифрема сума, тоест ширпотреба. Кви крайности, кви 5 лева?

                            Те-това е "залитане":

                            Последно редактирано от sparkybg; 18-06-23, 23:33.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Esper
                              Esper коментира
                              Редактиране на коментар
                              На този ако му отвия 2-3 буркана в движение дали ще забележи?
                              А дори да забележи какво ли може да направи?

                            • KingofROAD
                              KingofROAD коментира
                              Редактиране на коментар
                              Ще забележи ве братчед, как няма да забележи. Той си познава всичките буркани поотделно. Нема лабуу и нема и да има.

                          • #30
                            Напротив, това не е залитане, а обикновено участие за рекорд на Гинес. Най вероятно - колко фотоапарата може да носи човек...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • piron45
                              piron45 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Е па като гледам не е стигнал рекорда, има бая празно място по него

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X