Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За юбилея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За юбилея

    Скоро ще навърша 70 год. и жена ми настоява да ми подари нов телефон
    Samsung Galaxy Z Fold4 5G 512GB 12GB RAM Dual (F936)

    В момента съм с Samsung Galaxy Note 9 (SM-N960F), 128GB.
    Нямал съм проблеми с апарата. Служи ми вярно няколко години,
    но сега искам да почувствам най-новите технологии в тази област на техниката.
    Затова постепенно се навих да придобия Фолда и скоро ще го взема,
    но преди това ще е хубаво да чуя, какво ще кажат знаещите.

    Тук има доста технически грамотни хора и се надявам
    да получа обективни коментари за тази джаджа.

  • #2
    Да си жив и здрав и шапка свалям на интереса ти към новите неща.
    Не че си ме питал но бих те посъветвал за юбилея да си подариш нещо с по-дълъг спомен.
    ИТ джаджите са на другият полюс.
    Хемороид телефоните пък са в първите редици.
    Иначе нз какво мога да напиша конкретно за това.
    Веднъж ми случайно ми попадна ревю в тубата, изгледах го от обща култура.
    Интересно ми изглеждаше до края на клипа
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Не че си ме питал но бих те посъветвал за юбилея да си подариш нещо с по-дълъг спомен.
      нали скоро си подарих нова кола с 10 год. гаранция


      Коментар


      • #4
        Да си жив и здрав, изчакай новия Samsung Galaxy Z Fold 5, очакваната дата е да се появи около средата на август месец.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение

          нали скоро си подарих нова кола с 10 год. гаранция

          Сега като спомена си спомних за темата, Джими беше, нали?
          Там не съм се обаждал че моят интерес и познания по колите са дори по-малки

          Но да - пак свалям шапка на хора като вас.
          Напомняш за чичо ми, че даже май сте набори.
          На него смарт тамагочитата/джаджи и автомобилите са му страст.
          Оправя всички телефони на родата, не пропуска кръг от F1.
          От мен вече всички са вдигнали ръце
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Не е Джими!
            Това е:
            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...v4-hybrid-2022

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Да си жив и здрав, изчакай новия Samsung Galaxy Z Fold 5, очакваната дата е да се появи около средата на август месец.
              Точно в средата на август съм предвидил едно пътешествие из Европата
              и трябва да цъкам снимки с нов апарат.

              Коментар


              • #8
                Потърси отзиви в мрежата за конкретния модел, но от това което съм чел, след известна употреба се появавал проблем с дисплея на мястото на сгъване. И започва ходене по мъките, дори и апаратът да е гаранционен.
                Моят неангажиращ съвет е - нека ти подари телефон на който не му се прегъва дисплея.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                  ...и трябва да цъкам снимки с нов апарат.
                  Ако искаш истински снимки, купи си фотоапарат. Сериозен съм. Купувал съм си телефон само заради камерата, даже още съм с него (Xiaomi Mi Note 10). Беше на първо място по него време като качество на снимките. По-добре от тогавашния iPhone и по-добре от тогавашния флагман на Samsung. Снима наистина добре.... като за телефон. Но...не до там наточена сапунерка го отсвирва. Ако ще ходя някъде и имам намерение да снимам, не бих разчитал на телефон. На никой телефон.

                  Вземи си най-наточения S, щом те кефи най-новото. В абсолютно всичко е по-добър, освен че не се сгъва. И е по-бърз (и то не малко), и снима по-добре, и батерията му е по-голяма, и най-вероятно ще изкара повече, именно защото не се сгъва.


                  ...разбира се, всичкото това важи ако не е на първо място начесването на крастата специално със сгъваем телефон, само защото е сгъваем. Тогава действай както ти иде отвътре но.... купи си И фотоапарат. Комбинацията от хубавото голямо стъкло и хубав голям сензор никой телефон не може да я отмени.

                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Потърси отзиви в мрежата за конкретния модел, но от това което съм чел, след известна употреба се появавал проблем с дисплея на мястото на сгъване. И започва ходене по мъките, дори и апаратът да е гаранционен.
                    Моят неангажиращ съвет е - нека ти подари телефон на който не му се прегъва дисплея.
                    И аз имам проблеми със сгъването, но миткам все още насам-натам!

                    Коментар


                    • #11
                      Модела, за който гледах представяне (не помня за коя генерация на fold е било) ми изглеждаше крайно неудобен за ежедневно ползване.
                      Това поради огромните си размери но аз намирам за такива и повечето "актуални" към момента не-сгъващи се модели.
                      Само дето тези са х2 дебели на тях в затворено състояние.

                      Отворени и работа върху повърхност изглеждат ОК.

                      Другото ми изглеждат ужасно крехки заради технологията - какво ще се случи с дисплея при попадане на неща м/у двата дисплея?
                      Такива неща са неминуеми по време на експлоатацията.
                      Мога да предвидя на база опит от комуникаторите на Нокия - имал съм 4 генерации от края на 90'те насам.
                      А тук е много по-критично и то без въобще да коментирам самата зона на сгъването.

                      Та накратко този вид телефони за мен са неудобни при това технологично са в доста начален етап и аз не бих влязъл в ролята на бета тестер.
                      Не и без пари пък тук дори логиката е сбъркана - иска се аз да ги давам, което съвсем ме хвърля в смут

                      Дори не зная колко струва това нещо но подозирам много кофти кадър.
                      Казваха в клипа но не го отразих
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        За съжаление, маркетолозите на телефонджийските фирми имат завиден успех при промиването на мозъци. Купувай каквото ти душа иска и му се радвай през оставащото време, което ти е отпуснато от горе

                        П.П. А за фотография по екскурзиите си купи нещо такова - https://magazin.photosynthesis.bg/bg...rx100-iii.html
                        Последно редактирано от коко келеша; 03-06-23, 08:24.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          За фотоапарат може и това, ама цената вече е рошава:
                          https://magazin.photosynthesis.bg/bg...oh-gr-iii.html

                          Има го във вариант 28 и 40mm -каквото ти душа иска.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            Имам два фотоапарата събират прах някъде по чекмеджетата.
                            Sony Nex 5 и на сина ми Nikon D750,
                            обаче предпочитам телефона.
                            Все пак снимките са любителски за лично ползване
                            и не държа на професионално качество.



                            Коментар


                            • #15
                              В такъв случай от прочетеното до тук, смело скачай на избора ти - Samsung Galaxy Z Fold4 5G 512GB 12GB RAM Dual (F936), както се казва, веднъж се живее и човек трябва да има или опита всичко което му е на сърце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X