Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зарядно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за зарядно

    Значи, взех си ново 65W зарядно. Ръгнах го в ксиаомито - помпа го кат Митьо Пищова манекенка, и не грее нито зарядното, нито тилифона. Ама то го дават да поддържа до 67W зарядно, така че - оправдан риск То на екрана ми изписва че зарежда с 55 вата, ама може и от софтуера да е, зарежда осезаемо по бързо от 55 вата зарядно.

    Ама сега си мисля - кво ше стане ако го ръгна на таблета? Ще работи ли или ще си имам скъпа пържена филийка? Таблета е Galaxy Tab S7+5G. Оригинално идва с 25 вата зарядно, по инфо от нета поддържа до 45W.

    Та кво ше стане ако го пробвам на 65W? Ще го изпържа ли, или си има някаква защита?

    ПС. Тепърва обмислям как да го каращисам за лаптопа, ама едно по едно.

    ППС. Зарядното е с GaN tech. Нищо не ми говори, ама явно е нещо супер - дупер. Оригиналндъ ксиаоми зарядно, от официалния им български магазин.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    Смело включвай. Нали всичката тази пасмантерия е на USB-C?

    Коментар


    • #3
      65W е максимума който може да ти осигури зарядното на различните напрежения като 5v, 9.6v, 12v и 20v, колко от тия 65W ще си вземе таблета и на кое напрежение си е негова работа . Те си говорят и се самонагласяеат.Така че би трябвало да няма проблем.

      Друг е въпросът че не е хубаво за батерията във времето винаги да се помпа на Fast Charging. По принцип съвременните устройства питат дали искаш за момента да помпа урболежката, или не, ако има време е по добре да е бавно.
      ​​​
      Последно редактирано от disko04; 28-06-22, 02:28.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        Няма проблем да зареждаш усройство с по-мощен адаптер отколкото изисква.

        Адаптера или както му викате - зарядното ще пусне напрежение колкото си е поискало устройството.
        Двете неща се “договарят” преди да тръгне заряда.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Няма проблем да зареждаш усройство с по-мощен адаптер отколкото изисква.

          Адаптера или както му викате - зарядното ще пусне напрежение колкото си е поискало устройството.
          Двете неща се “договарят” преди да тръгне заряда.
          Абсолютно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            Благодаря на всички отзовали се.

            ПС. Да, зарядното е усб Ц към усб Ц.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              Има една убавиня, която се нарича USB PD (Power delivery). Това е протокол, с който устройствата от двата края на жицата се разбират за волтове, ампери, кой какво може и предпочита. Ток се пуска СЛЕД като се договорят.

              Преди договорката се пуска съвсем мъничко, колкото да могат устройствата без своя батерия (или с напълно умряла батерия) да имат сила да кажат за какво се борят.

              Има случаи в които омеква жицата (USB PD позволява напрежения до 48 волта и токове до 5 ампера), но няма опасност да изпушиш нещо. Освен много калпава жица.


              Изобщо - потребителските технологии спазват старото добро правило че ако нещо в нещо влиза, значи е допустимо да се включи и няма да стане беля.


              GaN (транзистори направени от галиев нитрид) е просто начин да се направи зарядното по-мъничко. Примерно двойно по-малко спрямо досегашните за равна мощност.


              п.п. много здраве на Apple и другите тарикати. От октомври - USB-C или хрен вам, а не полмилиарда покупателей в Е-Се. (Китай гласи същата врътка и май също за тази година.)

              Коментар


              • #8
                Първо си стартират на 5 волта като всички други така че ако кабела е прецакан и не работи като data а само + и - нещото си зарежда стандартно. Лаптопите го превключват на 20 волта ако се разберат. 48 волта не съм виждал.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  48 волта се ползва само на най-големите куфари дето искат по 240 вата зарядно, за да се държат добре.

                  Коментар


                  • #10
                    Като казахте кабели... Явно и накрайника има значение. Гледах едно подобно зарядно, с два изхода - усб а и усб ц. През А-то пускаше значително по малко максимални ватове (не помня точно, но около наполовина).
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      Как го измери?

                      Коментар


                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Телефона вероятно, и с уред е така. Имам с три, и за iPhone. През С минават 3А, презА до1. Не че е меродавно, но два различни кабела са сходни

                    • #12
                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Като казахте кабели... Явно и накрайника има значение. Гледах едно подобно зарядно, с два изхода - усб а и усб ц. През А-то пускаше значително по малко максимални ватове (не помня точно, но около наполовина).
                      Има разлика, да.

                      USB-PD работи само с USB-C

                      През USB-A може да работят други неща като QuickCharge 2 или 3, които са нещо подобно и много телефони и таблети ги могат ама не са общоприет стандарт.

                      Я кажи направо какво какво си купил, че да ти кажем какво може?

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Как го измери?
                        Не съм. Така си беше написано в ТТХ от производителя. Рових къде съм го гледал, ама не успях да го намеря. Твърде е възможно и да бъркам.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • bokomo
                          bokomo коментира
                          Редактиране на коментар
                          Принципно трябва да е така. Беше ми интересно как си го мерил щото на мен не ми е много лесно.

                      • #14
                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                        Я кажи направо какво какво си купил, че да ти кажем какво може?
                        Надявам се няма да се брои за реклама.

                        Взех ей тъз уйовина:

                        https://mi-bulgaria.com/buy/mi-65w-f...with-gan-tech/

                        И обмислям ей тъз (щото имам още маса кабеляци усб а към ц):

                        https://mi-bulgaria.com/buy/mi-65w-f...gan-tech-1a1c/

                        Засега от първата съм предоволен.

                        Ииии сега - въпрос с повишена трудност.

                        С някоя от двете уйовини дали ще мога да подкарам лаптоп ХъПъ, с това зарядно и накрайник (ако дадете и идея къде продават преходник от усб ц към въпросния накрайник...):
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220629_002238.jpg
Прегледи:107
Размер:209.8 КБ
ID:6872130​​​​​​​

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220629_002317.jpg
Прегледи:113
Размер:377.1 КБ
ID:6872129

                        ​​​​​​​
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #15
                          Тук вече ще се вкараш в приключение. Според мен няма лесен начин от усб-ц да се направи преход към 20В 2А за да захрани лаптопа. Ако има - ще се радвам да го науча.

                          Разбирам ти концепцията да мъкнеш само едно зарядно или един тип зарядно.


                          Редакция:

                          Яяя, вече имало такива.

                          https://www.amazon.com/Cablecc-Emula.../dp/B07PBG4GY6

                          Обаче продължавам да съм скептичен доколко ще работи стабилно и дълготрайно. Хвърли едно око на ревютата.
                          Последно редактирано от bokomo; 28-06-22, 23:49.

                          Коментар


                          • Ясен
                            Ясен коментира
                            Редактиране на коментар
                            кой ще ти направи такова марково? взели са един проект от гитхъб за програмируем usb pd клиент и са му нашили накрайници

                          • bokomo
                            bokomo коментира
                            Редактиране на коментар
                            Обратното, което е по-сложно, го има. Що да няма и право?

                            https://www.dell.com/en-au/shop/dell...pecs_sectionц

                            В гитхъб има поне 30 такива проекта. А на бас, че китаеца е избрал най-евтиният и лесен за изработка. Аз на път не бих тръгнал с такова устройство, а питащият точно това иска.

                          • Ясен
                            Ясен коментира
                            Редактиране на коментар
                            обратното отговаря на интереса на производителя

                            все едно, такива неща се пробват преди да разчиташ на тях, идеята е че сложната задача я върши usb-pd и ако купиш 2-3 различни поне едно ще става

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X