Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с китайска мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Въпросът е поправимо ли е това ? Аз лично няма да мога да ги разпоя и запоя като хората. Много е дребно за мен. Някъде в София някой може ли да свърши работата ?

    То и тези кондензатори май са слагани допълнително ?! И при този кабел май е пипано...

    Прилагам снимка на единия лентов с чип на него. Възможно ли е този чип да е изгърмял ?

    И снимка на цялата видима част на платката
    П.П. Лентовия с чипа е за тъча, който си работи. Значи той отпада

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от DaGa; 13-07-21, 22:50.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Оригинално със сигурност не е така. Не и това на последната снимка. Това го е правил някой, на когото трябва да се забрани работа с поялник. Даже китаец не е в състояние да ги осере така.
      Естествено че е оригинално. Това е китайска скрап. Как искаш да изглежда отвътре?

      А китайската скрап се лекува единствено с "хеликоптер". Какво представлява хеликоптера ли?
      Хваща се китайската скрап за кабелите, и се вдига високо над главата. Започват да се извършват хоризонтални въртеливи движения. Когато се достигне максимална скорост на въртене, силно се извиква "Паисееее" и кабелите се отпускат в посока в която скрапта няма да нанесе материални и нематериални щети.
      След като хеликоптера приключи с полета си, се смита с метличка и се изхвърля на подходящо за това място.
      Категорично се забранява от скрапта да се вземат компоненти, тенекии и крепежи! Всичко трябва да посети кофата.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

        Естествено че е оригинално. Това е китайска скрап. Как искаш да изглежда отвътре?

        А китайската скрап се лекува единствено с "хеликоптер". Какво представлява хеликоптера ли?
        Хваща се китайската скрап за кабелите, и се вдига високо над главата. Започват да се извършват хоризонтални въртеливи движения. Когато се достигне максимална скорост на въртене, силно се извиква "Паисееее" и кабелите се отпускат в посока в която скрапта няма да нанесе материални и нематериални щети.
        След като хеликоптера приключи с полета си, се смита с метличка и се изхвърля на подходящо за това място.
        Категорично се забранява от скрапта да се вземат компоненти, тенекии и крепежи! Всичко трябва да посети кофата.
        ...и си купувам марков Pioneer, дето пак е правен в Китай, не може и 1/5 от това, но за сметка на това е с 5-орна цена.


        Реалния проблем на това е че го е ремонтирал някой, на който изобщо не му е това работата. Истинското осиране е с керамичните кондензатори, което е бегъл опит някое загранване да заработи както трябва, ама това не става с кондензатори, а с акъп. КОндензаторите точно при мегахерцови LED драйвери и Boost цъкалки често правят точно обратното на това, което си мисли сипващият ги с шепи.

        На всичкото отгоре дисплеите, ако съдим по конекторите, са най-ширпотребските кирайски дисплеи изобщо, та ако подсветката минава и тя полентовия кабел, да се намери схема е елементарно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          Да, дадох днес платката на един човек да оправи мазалото ако може и той каза почти същото.

          И както ти каза, подсветката минава по лентовия кабел

          Коментар


          • #20
            Сега да чакаме следващата тема

            ПОМООООЩ НЕЩО МИ СЕ ПРЕЦАКА

            И да я пуснеш поне във десет форума

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...и си купувам марков Pioneer, дето пак е правен в Китай, не може и 1/5 от това, но за сметка на това е с 5-орна цена...
              Има огромна разлика между нещо марково произведено в Китай, със съответния контрол на качество, и друго произведено в гаража, с чаркове от техния битак или от някой заводски брак, в конкуренция със съседния гараж - кой ще изпили цената на макс.
              А за цената... Ами зависи как я калкулираш. Пионера включваш и използваш. На това му баеш, занимаваш се, обикаляш по сервизи, пишеш по фируми, гуглиш за решение.
              Накрая като теглиш чертата, не е ясно кое излиза по-евтино.
              Ти с твоят китайски чарк колко време си убил сумарно - с гуглене, ривърс, поръчка на модули, хакове, пачове?
              Или да не питам, че ако го сметнем дори по "десетарка" на час, ще се получи доста кръгла сума...

              А кондензаторите вероятно са "заводски", монтирани в опита да накарат "технологията" да бачка някак.
              Е точно такова нещо няма да видиш в Пионера. Някакви дребни кръпки могат да се видят и във фирмените техники, но точно такъв мазеляк не.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                По принцип си прав. Но моят китаец с Андроид за 220 лв с камерата си бачка вече три години без проблем. Звука му е най-добрия, който съм чувал от безименен китаец. Разбира се е далеч от хубавите маркови техники.

                Т. е. както винаги китайското си е руска ролетка. За толкова пари, толкова радио.

                Като се развали - в коша, без никакви скрупули и драми.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                На стария му смених крайното стъпало и един кондензатор. Гугленето се състоеше в четене на нарочна тема по въпроса. На новото не съм пипал нищо. И в двете такива изпълнения нямаше.

            • #22
              Има китайци и китайци, както за 200 така и и за много повече пари. Моя китаец е върху платформата на РХ5, с достатъчно рам и памет. Работи с гугъл и всички андроид приложения, Адроид ауто работи по добре от VW оригиналните недоразумения. Варианта с хардуерен ДСП и радио засрамват всякакви пионери гами и както и да ги нарекат VW измишлиотините.

              Някой знае ли колко и има ли въобще пионер, на който спотифая от телефона се връзва автоматично, без кабел.

              Слушам спотифаи от телефона на слушалки, качвам се в колата паля след минута спотифая сам се прехвърля на китаеца без да ми прекъсва песента.
              Последно редактирано от trav; 15-07-21, 06:48.

              Коментар


              • #23
                Предполагам, че това е когато работи? Тоест, когато не обикаляш сервизите...

                Сега по-сериозно. Големи хора сме. Едва ли все още някой се впечатлява от шарени менюта и мигащи светодиодчета. Затова нека да не ги изтъкваме като предимства?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Предполагам, че това е когато работи? Тоест, когато не обикаляш сервизите...

                  Сега по-сериозно. Големи хора сме. Едва ли все още някой се впечатлява от шарени менюта и мигащи светодиодчета. Затова нека да не ги изтъкваме като предимства?
                  Не знам на какво се основават предположенията ти!? Може би звездите ти говорят? И аз имам Китаец като на колегата trav и вече няколко години, безропотно си работи в колата.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение

                    Не знам на какво се основават предположенията ти!? Може би звездите ти говорят? И аз имам Китаец като на колегата trav и вече няколко години, безропотно си работи в колата.
                    Ще ти отговоря индиректно:
                    Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
                    Ще те оставя сам да се сетиш дали "имам същата и бачка на шест" може да мине за някаква представителна извадка.
                    Това, имайки предвид, че в първото мнение има една която пък не работи.
                    Трети въпрос е, колко различни продукта с еднаква визия и не съвсме еднакво съдържание се предлагат в чина.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Предполагам, че това е когато работи? Тоест, когато не обикаляш сервизите...

                      Сега по-сериозно. Големи хора сме. Едва ли все още някой се впечатлява от шарени менюта и мигащи светодиодчета. Затова нека да не ги изтъкваме като предимства?
                      Основното предимство за мен, освен съотношението цена/възможности, е че едното е затворена система, а другото не е - можеш да инсталираш и къстъмайзваш каквото ти е кеф точно колкото на всеки телефон. Естествено това (за мен) приключва след втората седмица, защото вече съм натъкмил всичко, каквото ми трябва, и ми писва да се занимавам. Точно толкова трае и усиленото цъкане по всеки нов телефон, който си купувам.

                      Друго е че има къстъм решения за редица автомобили, чиито заводски "навигации" или отдавна са приключили курса, или са безнадеждно остарели.

                      За рукйата рулетка - след час-два ровичкане из интернет човек може да се ориентира кое е читаво и кое не. Има 3-4 марки, с които проблеми няма и гаранцията им е нормална (даже по-нормална от тая на Pioneer от Technopolis например). Останалите обикновено са им производни, но правени в незнайни гаражи и там наистина е руска рулетка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #27
                        Явно лентовия кабел е сдал багажа...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #28
                          На снимките не се вижда нищо сдало багажа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #29
                            Тези линии са нормални, така ли ?

                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #30
                              Съвсем нормални са. Прозира слоя от другата страна.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X