Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с китайска мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с китайска мултимедия

    Здравейте, имам проблем с Андроид Мултимедията (някаква китайска) в колата на жената се прецака. Напекло я е слънцето и сега звук има ,картина не. Свалил съм я преди два дена и седи в нас на хладно, но продължава да няма картина, само звук .

    Някакви идеи и насоки ?
    Прикачени файлове

  • #2
    Пробвай с кламер в дупката RST.
    Може с ресет-а де се върне образа, ама това си е отчаян опит.
    Под никакъв ъгъл ли не се вижда?
    Може да е изгоряла или подсветката, или матрицата.
    В единия случай няма да се вижда нищо, но екрана ще е "светло черен" а в другия случай може да се виждат някакви образи, под определен ъгъл.

    Не че имам какво да те посъветвам в кой да е от случаите, но просто ще знаеш къде е проблема.
    Най-добре в сервиз да разберат кой чарк е сдал багажа. може и откачен конектор да е, ако се е постоплил повече и пластмасата е омекнала, макар че тия компоненти са предвидени да издържат на доста по-високи температури в процеса на производство.

    Коментар


    • #3
      Това с ресета мился да го пробвам първо,но се чудя дали не трябва да е в комбинация с power ?! Благодаря за насоката за конекторите. Мисля да разкача всички лентови кабели и да ги закача отново.

      Коментар


      • #4
        Трябва да е в комбинация с power, разбира се. В смисъл, докато има ток до всички кабели за ток на мултумедията.

        Лично залагам на изгоряла подсветка, ако по екрана се виждат разни почти незабележими артефакти. Матрица се скапва по друг начин и почти никога изведнъж - появяват се петна, линии, пиксели и други такива.

        Може и на напълно тъно помещение като я пуснаш да видиш дали прозира някаква светлина под разни ъгли от дисплея. Ако не - нямаш подсветка, ако да, значи проблема е другаде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Ако е изгоряла подсветката - когато работи мултимедията я освети със силно фенерче отблизо , може и под ъгъл.
          Ако виждаш нещо - подсветката е.

          Ако е подсветка и ти се играе, може да я разглобиш и да видиш дали просто не се е разпоила.
          Може да пробваш да си смениш и подсветката , не е толкова сложно колкото звучи
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • #6
            Благодаря за насоките. Под power имах в предвид бутона power + reset
            Възможно ли е да се изпекли кристалите на LCDто ?

            Коментар


            • #7
              Според мен не е нужна комбинация "бутона power + reset".
              Това не е телефон Трябва му ток за да стане Reset ( Нулиране ) това ще ти изтрие всичко настроено и евентуално ще възвърне функционалността на системата ........... евентуално........
              Само Reset , когато е включена е напълно достатъчно
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • #8
                Както писах, кристалите (няма такива, ама това е друг въпрос) не се изпичат изведнъж, а постепенно се натрупват дефектни пиксели, черти и т.н.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Ок. Благодаря много на всички.

                  След малко я слагам в колата. Ще пробвам с ресет-а. Ако не стане по-късно ще я отворя да видя вътре как е положението и ще осветя с фенер дисплея...

                  Коментар


                  • #10
                    И аз мисля като Спарки. Залагам на повредена подсветка (щото има звук) или лош контакт на лентовите кабели за дисплея...

                    Коментар


                    • #11
                      Имам абсолютно същата мутимедия в работната кола,издържах няколко месеца с нея ,звука е пародия....тунера също,блутута за разговори е зле както и с вътрешния,така и с външния микрофон.
                      ​​​​​Миналата неделя ми остана време да я изхвърля с кеф ,и си сложих хай енда пайнер и фишерите в колата си отдъхнаха от китайската чекия.

                      Та,светни със фенер в екрана и виж дали прозира нещо ....пиши след това.

                      Пак да кажа,изтезаваш жената с това!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210227_164914.jpg
Прегледи:2449
Размер:127.4 КБ
ID:6755606
                      ​​​​​​
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        Музиката за нея си е ОК.

                        Сега малко ъпдейт - ресет не помогна. Разкачих и закачих лентови кабели, пак без ефект.

                        Сензорните бутони светят и работят. Като се включи към колата и тръгва на радио . Тъча работи, защото с налучкваме по екрана разбрах къде са тъч бутоните за смяна на станциите и ги сменя без проблем.

                        При включване видимо екрана изобщо не се променя ( с фенерче нищо не се вижда или аз не осветявам като хората) не се вижда абсолютно нищо.

                        ​​​​​​Прилагам два снимки , едната е на дисплея ,но светлините са от бутоните. Другата - хммм май ще има разговор с жената като се прибере... Нещо май на някой я е давала да се пробва да я прави без да ми каже ... Това според мен не трябва да е така или се лъжа

                        Третата сниммка би трябвало да е модела на платката.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          Трябва да се осветява много от близо , почти долепено. Може да пробваш и под ъгъл
                          Но , най-вероятно ти е изгоряла подсветката. Ако беше лентовият кабел на панела/тъча/дисплея нямаше въобще да работи и нищо нямаше да можеш да направиш.
                          Относно "куцата" работа със запояването - еми за толкова пари толкоз Тоест може и "оригинално" да е така

                          Ако ти се играе разглобяваш внимателно , сменяш подсветката със подходящи диоди и колкото изкара !
                          Ако не ти се играе , хвърляш и следващото и колкото изкара !

                          П.П
                          Като гледам и снимката със номера на платката и там какви са спойките ............. нищо чудно настина "оригинално" да е така
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • #14
                            Ok. Ще пробвам да го разглобя ,за да стигна подсветката. Лошото е ,че като го отворих ми се струва,че дисплея е капсулован и няма достъп до подсветката .

                            Едно последно нещо. Мернах днес по рано някъде в нета - човек е имал подобен проблем и се е оправил като е вързал кабела за задна без да има камера. То и ние нямаме. Въпроса ми е възможно ли да е това ?! И + или - да подам на кабела за reverse ?

                            Синьо бял е , явно е - .... Ама знам ли
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              Оригинално със сигурност не е така. Не и това на последната снимка. Това го е правил някой, на когото трябва да се забрани работа с поялник. Даже китаец не е в състояние да ги осере така.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X