Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

    От водата и електричеството се получават едни зелени гадости между контактните пластини .Те действат , като електролит не е като да окъси , а по-лошо получава се електродвижещо напрежение (като в батерия) и то прецаква електрониката .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

      Аз съм "давила" два от телефоните си и са работили след това още поне 2 години.Всъщност единия и до днес го ползвам - него няколко пъти съм го цопвала във вода и след сваляне на батерия,подсушаване в дом. условия(не на слънце или на печка), и "почивка" от около 3 , 4 часа си бачка като нов. Отделно съм го изпускала безброй пъти -външния дисплей при последното изпускане замина но не спря да работи. Тъй че не се знае,знае ли се как си случил.
      Това с попа не е лоша идея...
      Aut inveniam viam, aut faciam.

      Коментар


      • #18
        До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

        Абе, ако ще и поп, и имам, и равин да събере, както го е киснал с батерията, ...

        Коментар


        • #19
          До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

          Първоначално публикуван от Nana Преглед на мнение
          Аз съм "давила" два от телефоните си и са работили след това още поне 2 години.Всъщност единия и до днес го ползвам - него няколко пъти съм го цопвала във вода и след сваляне на батерия,подсушаване в дом. условия(не на слънце или на печка), и "почивка" от около 3 , 4 часа си бачка като нов. Отделно съм го изпускала безброй пъти -външния дисплей при последното изпускане замина но не спря да работи. Тъй че не се знае,знае ли се как си случил.
          Това с попа не е лоша идея...
          Колежке то много зависи от телефона каква марка и от какво може се отърве а аз с своя акъл в банята с телефона ПУ

          Коментар


          • #20
            До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Живея в държава където сервизи за телефони няма - тоест има, но за да го вземат и да го погледнат взимат колкото струва телефона. Та ако може по-полека със смеха.
            Та пак да кажа - след един (чужд) айфон ваден от кенефа (а айфоните не са от най-простата техника) и след безкрайно псуване че не му се вади батерията - леченито му беше нова батерия от ибей, отваряне и смяна на батерията, и безпроблемна работа от тогава. За късметлиите които имат достъп до евтин сервиз - да го носят там.

            Между другото, в официални инструкции от Никон, за журналисти, като последен шанс за лечение на фотоапарат от F сериите изпуснат в солена вода, инструкциите бяха "Да се затвори в съд със сладка вода, и да ни се прати по най-бързия начин". Та не знам ако падне телефона в някаква гняс, дали бих чакал до другия ден да отвори сервиза.

            При всички положения - каквото и да стане след потапянето все е късмет.
            Смеха ми не е поради причината (кави сервизи има в бг) а за това какви съвети се
            дават тук!!! МИКРОВЪЛНОВИ , ПРАХОСМУКАЧКИ ... ???

            А относно инструкциите на Никон това вече съм го обяснил в тази тема:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...166#post254166

            Поздрави
            flash-gsm team

            Коментар


            • #21
              До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

              Ей, това с микровълновата съм го пропуснал. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ МИКРОВЪЛНОВА ПЕЧКА ! ! ! Това ще го убие веднага, независимо сух или мокър, а дали ще гръмне лошо и дали ще отпори вратата на микровълновата печка, вече е късмет.

              В никой сервиз не правят така. Общо взето, раглобяват го изцяло, измиват частите с вода и спирт и ги оставят да съхнат.

              Коментар


              • #22
                До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                Сименс C25 , ония старите . След един час престой във вода, му извадих батерията, оставих го два дни да се изпари водата и работеше без проблеми. Ако водата е чиста няма кой знае какъв проблем, ако проявите търпение да изчакате да изсъхне. Ако избързате ще съжалявате и това важи за всякякъв уред потопен във вода. Твърдя, че всякакъв опит за принудително изсушаване няма да завърши добре. Ако е мръсна или лепкава течността...плакнене му е майката и то добре...и късмет е нужен..
                Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                  Да споделя сега цялата случка по точно трагедия.

                  Вчера като се къпех,слушах музика бяс сложил Тела в джоба на дънките си а дънките бяха закачени на вратата на тоалетната(да се извиня че бях казал баня) ,ние като сме на квартира в жилфонд нямаме е поне като направиха разширението тоалетната е вътре.А не като другата навън.Всичко беше наред бях се обръснал(лицето)в използвах една пластмасова чашка дето не ползваме,и в нея си измивах самобръсначката и от преди да тръгна да излизам не изхвърлих водата от чашката и като си взех дънките таман да изляза.И нещо цопна в първия момент са чудих кво става и после като гледам нокиата вътре в водата(и то водата с малко пяна)като видях тела веднага го изкарах и как точно от цялата мивка точно в чашата цопна.Излязох и го угасих гсм изсучих са набарзо и отворих да го подсуша уж подсоших малко и после и клавиатурата му разбутвах малко,както писах в един от постовете си нараних долната клавиатура коятое свързана с дисплея.Но голямата ми грешка беше че пак го вклучих.Това е който иска да ми се смее на акъла.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                    Мой близък има сервиз за телефони и смея да твърдя, че е доста добър в работата си. Казвал ми е, че причината да "умират" телефоните е в разяждането на платката, която е многослойна и от солите във водата закъсява вътрешно. Късмет е ако водата не стигне до платката. Иначе..... А бе имало е случаи да карат и по година време, но неизбежно гасне един ден...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                      Миналия четвъртък взехме Нокиата,и казаха че не може се оправи,като включа зарядното и после нокиата екрана свети и нито се появява менюто нито нищо.Съмнява ме да не е от батерията,днес в друг сервиз ще отидем да го проверят с друга батерия ако не стане.Парите отидоха на боклука.Благодаря на всички за съветите.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                        изпускал съм НОКИЯ 1600 във кафе след това я изплакнах под течаща вода изсуших я на парното на колата и работеше без проблемл. Друга нокия пък 6300 излезнала от пералнята след 1 но часово пране извадихме и батерията и от там на майстор но неможа да я спаси имаше и прах запране които съсипал платката.Един приятел пък след наводняване на някакъв САМСУНГ носи го на майстор не стана беше го отписал майка му гледала по телевизията сложила го в ориз за около 24 часа и след това проработи

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                          Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                          Сименс C25 , ония старите . След един час престой във вода, му извадих батерията, оставих го два дни да се изпари водата и работеше без проблеми. Ако водата е чиста няма кой знае какъв проблем, ако проявите търпение да изчакате да изсъхне. Ако избързате ще съжалявате и това важи за всякякъв уред потопен във вода. Твърдя, че всякакъв опит за принудително изсушаване няма да завърши добре. Ако е мръсна или лепкава течността...плакнене му е майката и то добре...и късмет е нужен..
                          Ти старите хубави сименси не ги бъркай с нокиа. Аз няма да забравя навремето на един гьол съм седнал да ловя риба и си приказвам по С25-цата. Един еднин с много дебели врат и ланци и вика, "къв е тоа телефон дето има обхват". Като му показах сименса, той само дето не си хвърли скъпата нокиа във водата. Замахна ама явно му се досвидя. Много железен телефон С25-цата, бълдъзата ми го загуби. Сега пак съм със сименс S65, много як. Колко бой изяде от детето, мокрих го много и в солена вода. Съхне и бачка. Сега трябва да го нося да го чистят, че от време на време му забива "0"-та.
                          Не знам, кой сега произвежда бившите вече сименси, че да си купя пак такъв телефон след време.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            Ти старите хубави сименси не ги бъркай с нокиа. Аз няма да забравя навремето на един гьол съм седнал да ловя риба и си приказвам по С25-цата. Един еднин с много дебели врат и ланци и вика, "къв е тоа телефон дето има обхват". Като му показах сименса, той само дето не си хвърли скъпата нокиа във водата. Замахна ама явно му се досвидя. Много железен телефон С25-цата, бълдъзата ми го загуби. Сега пак съм със сименс S65, много як. Колко бой изяде от детето, мокрих го много и в солена вода. Съхне и бачка. Сега трябва да го нося да го чистят, че от време на време му забива "0"-та.
                            Не знам, кой сега произвежда бившите вече сименси, че да си купя пак такъв телефон след време.

                            Сименсите бяха велики. Мен тогава ми беше мечта да имам S25.... имаше трицветен дисплей даже..

                            Абе да ти кажа и от тия новите има здрави. Sony Ericsson T630 имах, и съм нагазил веднъж в една малка рекичка и мятам въдицата и по едно време си посегнах към телефона в джоба - няма го, поглеждам надолу и го виждам как си стои на дъното под водата изгаснал . Изсуших го и си работи..е половината клавиши не светят ама все пак... пък колко пъти съм го изпускал..
                            Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Ти старите хубави сименси не ги бъркай с нокиа. Аз няма да забравя навремето на един гьол съм седнал да ловя риба и си приказвам по С25-цата. Един еднин с много дебели врат и ланци и вика, "къв е тоа телефон дето има обхват". Като му показах сименса, той само дето не си хвърли скъпата нокиа във водата. Замахна ама явно му се досвидя. Много железен телефон С25-цата, бълдъзата ми го загуби. Сега пак съм със сименс S65, много як. Колко бой изяде от детето, мокрих го много и в солена вода. Съхне и бачка. Сега трябва да го нося да го чистят, че от време на време му забива "0"-та.
                              Не знам, кой сега произвежда бившите вече сименси, че да си купя пак такъв телефон след време.
                              Всичко зависи от обстоятелствата и нокията оживява след баня и то мръсна вода след 1ч в речна студена вода тел. ми работи още.
                              ПАВКО
                              0888802068

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                                Всички стари телефони, независимо от марката и модела, издържат на по-лоши условия. Не защото много старателно са произведени, а защото използваната технология е по-груба и по-нечувствителна към неблагополучия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X