Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

    Има проблем и ми трябва помощ,преди малко като се къпах и Нокиата беше в джоба на дънките ми докато се къпя слушах музика и като излизам от банята,взех дънките от закачалката и Джиесема взе че падна в вода до половината се намокри.Подсуших го колкото можах отначало не се включваше но после се включи и само на екрана батерията играе нагоре надолу както при зареждане.Нокиата е Супернова 7210 давайте съвети че още го изплащаме.Благодаря предварително.

  • #2
    До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

    Махай веднага батерията, остави телефона 48 часа и се моли да няма последици
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

      След махането на батерията, мини през един ГСМ сервиз да го посушат на микровълнова. Не прави това в къщи.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Махай веднага батерията, остави телефона 48 часа и се моли да няма последици
        Ох Тъп съм да му се невиди,вчера тоест днес през нощта го отворих барниках клавиатурата и се оправи,да но тъпите са тъпи без да искам направих дупка под цифрата 4-ри на онова найлоновото дето се свързва с екрана,и няколко клавиша не бачкаха като хората.Оправи се малко днес и музика слушах и като свърши батерията угасна и нито се вклучи нито нищо и зареждах батерията.как са ядосвам на акъла си всъщност съм бе акъл и днес го закарах на сервиз и човека каза че не е трябвало го включвам че е окислено от водата и кво друго беше.А преди бях чел в ПС списание при клавиатура или лаптоп е същото ако се намокри се оставя да изсъхне и по дискавъри съм гледал че вреди а да не ми дойде наум.Сорри че пиша доста глупости.

        ПП.Сега в четвъртък ще отида да видя каква съм я свършил,и се моля на бог дано да се оправи всичко.Благодаря за мненията вече си имам обеца на ухото дано да се оправи.че над 300 лв на вятъра.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

          Сори , колега.

          Само да ви разсмея да споделя моя случай. Заставайки прав с лице към тоалетната чиния, телефона ми звъни и аз го поставям между рамото си и бузата. Естествено както се досещате при движението прибиране, телефона се изплъзна и пльок.. .. .. резултата е подобен на твоя.

          Никога не говорете по време на ... има фатални последици.
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #6
            До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

            Късно е вече да помогна, но съм чувал, че при намокряне на мобилен телефон веднага се изважда батерията, разглобява се и се подсушава с прахосмукачка-ИЗСМУКВА се водата!
            Не трябвало да се нагрява, защото....нагряване, конденз, окъсяване и пр....
            Не претендирам, че е сто процента ефекта, но като се замисли човек-има логика.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

              При потапяне в чиста вода, вадиш батерията и се молиш.
              При цамбурване в мръсна вода - вадиш батерията и плакнеш в чиста, или чакаш да изсъхне и топиш в спирт.

              При всички положения - батерията се вади, и се чака ДЪЛГО да се изсуши. За нагряване е знам. Аз ги оставям на парното или на слънце.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                Първоначално публикуван от magician Преглед на мнение
                Късно е вече да помогна, но съм чувал, че при намокряне на мобилен телефон веднага се изважда батерията, разглобява се и се подсушава с прахосмукачка-ИЗСМУКВА се водата!
                Не трябвало да се нагрява, защото....нагряване, конденз, окъсяване и пр....
                Не претендирам, че е сто процента ефекта, но като се замисли човек-има логика.
                И на мен ми хрумна идеята с прахосмукачка,щото преди 4 дена така си обрах прахоляка от компа а вътре кви паяжини къв прах(компа имам предвид) но не пробвах с ефекта на прахосмукачката с джиесема.Че аз каквото и да пипна се разваля а компа от 4 дена все го отварям и не се развали слава богу.Пусто любопитство,1ви път да обера прахоляка,2ри път извадих харда и двд-то от кабелите и пак ги вклучих,3ти път отпред панела кадето се вклучва компа,и 4ти път двд-то да дигна с два етажа по горе но после само с един етаж го дигнах горе та да не е много долу.

                ПП.С етажите имам предвид редовете кадето се слага двд,и над него има и други редове и затова им викам етажи.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  При потапяне в чиста вода, вадиш батерията и се молиш.
                  При цамбурване в мръсна вода - вадиш батерията и плакнеш в чиста, или чакаш да изсъхне и топиш в спирт.

                  При всички положения - батерията се вади, и се чака ДЪЛГО да се изсуши. За нагряване е знам. Аз ги оставям на парното или на слънце.
                  Аз го поставих близо до печката тип камина.но после ми дойде наум да не стане нещо и го сложих най отгоре на една ракла да се изпари малко влагата,но като ме обхвана тва притеснение не мислех и хептем го развалих май.Дано се оправи взех да ставам банален вече.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                    Ей , недейте така бре умирам от смях (Има уникални препораки ), какви са тези бабини съвети ??
                    Това е капризна техника , почти няма шансове за справяне с проблема при намокряне на гсм в домашни условия .
                    Имате 2 задължителни неща кото трябва да направите , АКО искате да си ползвате
                    телефона отново .
                    1. Махате батерията на гсм-а.
                    2. Носите го по най бързия начин на сервиз .

                    Това е .
                    И пак при мокрен телефон и ванга неможе да каже дали има шансове за безпроблемен живот.
                    Поздрави .
                    flash-gsm team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                      Колега върви на църква и му запали една свещ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                        Първоначално публикуван от <bedniagizmi> Преглед на мнение
                        Колега върви на църква и му запали една свещ
                        Да и на попа да кажа че нокиата се е удавила и сега е в кома,и паля свещ за връщане на нокиата към живота.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                          Първоначално публикуван от Wheyzs_team_Atv Преглед на мнение
                          Да и на попа да кажа че нокиата се е удавила и сега е в кома,и паля свещ за връщане на нокиата към живота.
                          В Силистра познавам един майстор на телефони, не знам дали не си закри работилницата, но сигурно може да ти помогне.

                          При всички случаи - батерията навън.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            В Силистра познавам един майстор на телефони, не знам дали не си закри работилницата, но сигурно може да ти помогне.

                            При всички случаи - батерията навън.
                            Дай инфо как да се свържа с нега,ако не го оправят в сервиза да опитам и с него.Ох плаче ми се чак.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ изтървах Тел.Нокиа супернова в вода

                              Живея в държава където сервизи за телефони няма - тоест има, но за да го вземат и да го погледнат взимат колкото струва телефона. Та ако може по-полека със смеха.
                              Та пак да кажа - след един (чужд) айфон ваден от кенефа (а айфоните не са от най-простата техника) и след безкрайно псуване че не му се вади батерията - леченито му беше нова батерия от ибей, отваряне и смяна на батерията, и безпроблемна работа от тогава. За късметлиите които имат достъп до евтин сервиз - да го носят там.

                              Между другото, в официални инструкции от Никон, за журналисти, като последен шанс за лечение на фотоапарат от F сериите изпуснат в солена вода, инструкциите бяха "Да се затвори в съд със сладка вода, и да ни се прати по най-бързия начин". Та не знам ако падне телефона в някаква гняс, дали бих чакал до другия ден да отвори сервиза.

                              При всички положения - каквото и да стане след потапянето все е късмет.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X