Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Какъв телефон (смартфон).

    Колега и аз няма да споря, няма смисъл, аз ти обяснявам за хардуер ти ми говориш за отметки в менюто, много ще се радвам да ми дадеш наистина ТТ данни, не по спецификация. А ти колко Сонита си ползвал?

    Ще ти потърся снимки на платката на сонито.

    А това си е мое мнение и не искам никой да убеждавам.

    П.с. Нямам сони з1 нито ги продавам. Не ме разбирай погрешно самсунга е много добър телефон просто аз предпочитам сони.
    Последно редактирано от Daniel; 14-05-14, 21:11.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      И от мен още едно "за" Сони, но за чистата Z-ка.Нищо, че отдавна не е флагман, характеристиките на телефона съпоставени с цената на която може да се намери в момента, го правят много добро предложение.За около 7-8 месеца лични впечатления, като недостатък, освен прословутия проблем с протектора при смяната на който пада логото на Сони и се губи гаранцията, мога да посоча единствено, не дотам добре работещите камера/светкавица/софтуер при слабо осветление. За сметка на това, при нормално осветление, снимките са като пощенски картички.Батерията се държи съвсем прилично, няма "лагване", звукът е много добър.Това, че се води водозащитен, не значи, че трябва да се пробва за подводни снимки(имаше такива реклами),но случайно изпускане за кратко във вода, действително не му влияе.Последното, проверено лично!

      Коментар


      • От: Re: От: Re: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
        ... ... ...
        Спориш и характеризираш човек който в общи линии си пише софта на телефоните сам. Сигурен ли си че искаш да излизаш точно на тоя ринг ?

        Излагацията си е за теб де, просто ми е някак съвестно да те оставям непредупреден. Пък нататък - ти си знаеш.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • Е, радвам се , че ми отговори, макар и не в прав текст на въпросите . За какъв хардуер ми говориш, разтягайки ми локуми за цветовете и за черното, за самозадръстването !?!?! ( really ??? LOL ) , за "грозния" софт!?!?! За екранирането???
          По снимки ли го изследва?

          Това си е чист хейт към производител, не е пристрастие към марка. А такива мнения не са от полза просто...

          Goblin, не знаех че това е ринг (арена). Не смятам да се боксирам с никой, но такива крайни мнения за неща, които явно знае теоретично малко ме амбицират. А какво си пише - няма значение.
          Не разбрах с какво смяташ че се изложих, но явно не е прието някой новобранец във форума да има различно мнение, което да изложи, ако смята че някой не е прав, било той и съпорт.

          Грозен софт и самозадръстване.... Важно е платката да е екранирана!
          Пък после аз съм се бил излагал...
          Последно редактирано от Preslav Peychev; 15-05-14, 00:35. Причина: Сливане на две поредни публикации!

          Коментар


          • Re: Какъв телефон (смартфон).

            Добре, ще го напиша по друг начин грозен интерфейс и неприятен за моето око фреймуърк. S5 можеш да го сравняваш с z2 в един клас са. Сонито е с по добра камера и то не с малко и със по добър звук, стой по солидно в ръката. Но простотийте на Сони си продължават, грозен ръбат дизайн и е малко неудобен.

            По последното написано от теб виждам колко си запознат с операционни системи, Линукс, андроид също и със хардуер. Спирам спора. И продължавам да чакам реално обяснение защо самсунг е по добър ако не се сетш аз ще ти кажа :-)

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Дани, преди да си избера телефон разгледах всички възможно варианти - от айфон, през сони, HTC, LG и накрая Самсунг. Е, S4 има значително по-добър потребителски вид, интерфейс и интуитивност. Аз от хардуера и софтуера не разбирам, но като потребител това беше моя телефон. Досега повече от година - ми честно, не се сещам нещо, от което да мога да се оплача, а това е доста голям плюс. За S5 чакам отзиви, но не от типа не си струва парите, а как е реално като удобство на ползване. За това трябва да минат още няколко месеца все пак.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                Е, радвам се , че ми отговори, макар и не в прав текст на въпросите . За какъв хардуер ми говориш, разтягайки ми локуми за цветовете и за черното, за самозадръстването !?!?! ( really ??? LOL ) , за "грозния" софт!?!?! За екранирането???
                По снимки ли го изследва?

                Това си е чист хейт към производител, не е пристрастие към марка. А такива мнения не са от полза просто...

                Goblin, не знаех че това е ринг (арена). Не смятам да се боксирам с никой, но такива крайни мнения за неща, които явно знае теоретично малко ме амбицират. А какво си пише - няма значение.
                Не разбрах с какво смяташ че се изложих, но явно не е прието някой новобранец във форума да има различно мнение, което да изложи, ако смята че някой не е прав, било той и съпорт.

                Грозен софт и самозадръстване.... Важно е платката да е екранирана!
                Пък после аз съм се бил излагал...
                Аз пък ще ти го кажа още един път, защото видимо не си разбрал Гоблина какво искаше да ти каже.
                Мненията ти на фона на тези на Дани изглеждат(и не само изглеждат) некомпетентни.
                Ще те помоля да успокоиш страстите и да не навлизаш в излишни спорове. Бъркаш посоките ми се струва. Тук се развива дискусия, не спор. Не обвинявай никой, само защото не е на твоето мнение.

                Да влизам в дискусията не знам дали има смисъл... аз съм "за" Сони, на моменти съжалявам, че си купих Нексуса. Липсва ми най-вече водоустойчивостта. Софтуерните мацаници бих ги преглътнал, пък и ме кефят.(за разлика от тези на Самсунг)
                Другите модели няма да ги коментирам-говорим за съвсем различни класове телефони.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • Re: Какъв телефон (смартфон).

                  Дани, преди да си избера телефон разгледах всички възможно варианти - от айфон, през сони, HTC, LG и накрая Самсунг. Е, S4 има значително по-добър потребителски вид, интерфейс и интуитивност.
                  Да Стасе, абсолютно съм съгласен с теб, като му добавиш и честите ъпдейти, и че самсунг почти първи вадят нови фърмуери, с добавените повечко глезории като сензори и хардуерни джиджавки го прави по добрия телефон, но ако се абстрахиарш от това и сметнеш че не е най важния показател, ще видиш че това не е телефона без нито един минус. Както между другото и Сони, Гоблин и господин никой споменаха дизайна, аз грозното копче и супер тъпия протектор отпред, че даже и отзад. Просто Сонито е по добро на Звук и Камера, да за мен и на дисплей, защото ми трябва за да чета, а на сони дисплея е по детайлен, нищо че седи по измит и не е с толкова голям ъгъл на видимост. Опа сравнявам S3 със Z.

                  Забравих да напиша и за сменяемата батерия на самсунг, което е добре от една страна от друга не. Стасе, значи от самсунг доколкото видях са сложили супре екстра - има си IR - демек става за дистанционно, това много ме грабна.

                  Преславе s5 вече е с IP67, повярвай ми ако имаше Сони пак нямаше да си доволен, има дребни дразнещи неща, които много дразнят Общо взето каквото и да си купиш си се прецакал и аз често се замисям напоследък за някой китаец, в момента излизат даже телефони за цианоген мод, имаше и още някакви, в крайна сметка поне да е по ефтин

                  Сонито по принцип е с по малко екстри и по опростен софтуер, което от една страна е голям плюс от друга е по малко атрактивен. Всичко е въпрос на избор

                  samsung s3

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s3.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5587828
                  Samsung s5
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:samsunggalaxys5.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5587827
                  Sony Z1
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Xperia-Z1-disassembly-guide_17.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5587825Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Xperia-Z1-disassembly-guide_14.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5587826
                  Sony Z2
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:z2b.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5587823 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:z2a.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5587824
                  Последно редактирано от Daniel; 15-05-14, 07:34.

                  Коментар


                  • Re: Какъв телефон (смартфон).

                    Аз мисля, че отстъпих Даже и написах, ето и снимчиици сложих. Никъде не съм казал че сони са номер едно, ако прочетеш по внимателно. ще забележиш, че съм писал и за недостатъците им.

                    п.с. Ти за това ли се хвана , да така го написах и наистина го мисля, но това е само мое мнение /не случайно всеки 2 ри на улицата е със самсунг/, а да видиш сони е рядкост

                    Погледни по нагоре хардуера. Не е много важно, нито много съществено и на никой не му пука какво има вътре.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      За мен е интересно да чета сравнения между телефони, но ако може в споровете да не наблягате на "красив" и "грозен" като аргументи, защото това по принцип са лични категории.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        За мен е интересно да чета сравнения между телефони, но ако може в споровете да не наблягате на "красив" и "грозен" като аргументи, защото това по принцип са лични категории.
                        Много ясно че са лични категории за това няколко пъти съм на писа "за мен", по друг начин да го кажа - дизайна на иконите на лънчера, уиджетите и всичко останало е с неприятен за окото дизайн. И честно да ти кажа първото нещо което се гледа на един телефон е дизайна, не само хардуерния.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Много ясно че са лични категории за това няколко пъти съм на писа "за мен", по друг начин да го кажа - дизайна на иконите на лънчера, уиджетите и всичко останало е с неприятен за окото дизайн. И честно да ти кажа първото нещо което се гледа на един телефон е дизайна, не само хардуерния.
                          Така е, още повече аз го гледам с окото на среден юзър. Аз съм със Galaxy Note II и когато го купих беше единствения читав с голям екран (и аз доста чета от него) и голяма батерия, но моментално си сложих друг лънчер, както и други джаджи. Определено има много неща, които ме дразнят, особено някакви странни софтове на Самсунг, които са ми крайно ненужни , но не мога да ги махна, а постоянно се инсталират, ъпдейтват и ми се натрапват. Добре, че телефона е с голям ресурс.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • Re: Какъв телефон (смартфон).

                            но моментално си сложих друг лънчер, както и други джаджи. Определено има много неща, които ме дразнят, особено някакви странни софтове на Самсунг, които са ми крайно ненужни , но не мога да ги махна, а постоянно се инсталират, ъпдейтват и ми се натрапват. Добре, че телефона е с голям ресурс
                            Точно за това говоря и аз, 1К плюс лева за нещо което, ще се наложи да преинсталирам на втория ден, някак си не ми се връзват.
                            Факт е обаче, че самсунг е предпочитания от потребителите телефон, Сони все още не могат да се отърват от некачествените си телефони през годините им със Ериксон. Там нещата бяха наистина зле. Първите що годе читави са моделите T,V, TX и тн. чак от Z моделите вече можем да говорим за топ телефони и то пак с компромиси

                            особено някакви странни софтове на Самсунг, които са ми крайно ненужни , но не мога да ги махна
                            Е това винаги ми е била най неприятната част, да не можеш да деинсталираш апликешъни на производителя. Добре че в новия Андроид има възможност да деинсталираш ъпдейтите и да забраниш софтуера. Пак си седи там но не се ъпдейтва и не се показва - пак е нещо Мисля, че от 4.2 го има това стандартно в андроид.

                            Коментар


                            • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Мисля, че от 4.2 го има това стандартно в андроид.
                              Аз съм с 4.3 и не мога да ги махна.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                                Setting > apps > all - намираш апк то цъкаш върху него и ако има бутон disable цъкаш и тя заспива. Ако няма, теглиш една на самсунг и толкова, другото е да го преинсталирас с чист ром, но трябва да си намериш читав.
                                Последно редактирано от Daniel; 15-05-14, 08:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X