Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Защо таблетите и смартфоните нямат охлаждане,
    а вършат същата работа като лаптопа.
    Инсталирай една инженерна програма на таблет и той няма да загрее, но ще "замръзне". Но уиндолският калкулатор върви еднакво добре и на двете устройства.Та зависи от работата.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    По телефоните - искам да имам сигурност за адресната книга... Да мога аварийно да чета пощи, интернет и т.н. (с компромис на удобството)..
    Затова и като излезе SGS2 си карам с него и ми е доста удобен... Следващия навярно ще е SGS4 или SGS5
    За това смарт телефоните аз ги разделям на 2 типа, Блек Бери и Ай Под.

    Блек Берито е с не толкова удобна ( за мен ужасна) клавиатура, но е с най сигурният и надежден протокол за комуникация.

    Другите, са с по красив дизайн, повече функции, по удобни, но и в пъти по лесни за "пробиване" от горните.

    Аз понеже нямам нужда от секретност или от екстри за да провеждам телефонни разговори, карам си на евтини малки и леки телефони.( затова пък за лаптопи пари не жаля)
    Последно редактирано от alex_markov; 08-09-13, 18:42.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев
      За това смарт телефоните аз ги разделям на 2 типа, Блек Бери и Ай Под.
      Дай да го кръстим Айфон, щот Айпода е една друга хава...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
        Блек Берито е с не толкова удобна ( за мен ужасна) клавиатура, но е с най сигурният и надежден протокол за комуникация.

        Другите, са с по красив дизайн, повече функции, по удобни, но и в пъти по лесни за "пробиване" от горните....
        Под сигурност на адресната книга нямах предвид да не може да се пробие - нямам какво да крия...
        Имах предвид ако ми се появи проблем с телефона да мога да си взема от на-близкия магазин еднотипен телефон.
        И 2 минути след включване на новия телефон всички адреси и софтуер да ми са качени...
        Трябва да им се зачете на шпионите от гугъл, че тази работа са я направили изключително удобна...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Дай да го кръстим Айфон, щот Айпода е една друга хава...
          Айфон,Айпод....ай сик-тер.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Под сигурност на адресната книга нямах предвид да не може да се пробие - нямам какво да крия...
            Имах предвид ако ми се появи проблем с телефона да мога да си взема от на-близкия магазин еднотипен телефон.
            И 2 минути след включване на новия телефон всички адреси и софтуер да ми са качени...
            Трябва да им се зачете на шпионите от гугъл, че тази работа са я направили изключително удобна...
            Еми за това не трябва телефон с операционна система/смартфон/айфон.Ако паметта на СИМ картата е малка има възможност за памет на телефона или допълнителна ССД карта.Въпрос на избор. Отделно на компа можеш да си прехвърляш периодично инфото от телефона чрез блютуут. Просто, бързо и не струва много пари.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              Айфон,Айпод....ай сик-тер.
              С Ай-рян...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Защо таблетите и смартфоните нямат охлаждане,
                а вършат същата работа като лаптопа.
                Нямат охлаждане, защото не вършат същата работа. Нито имат толкова ROM, нито толкова RAM, нито толкова производителност, и на процесора и на графичния чип. Нито може да премята същия обем информация със същата скорост. Това че честототите им може и да са сравними не е нещото, по което можеш да ги сравняваш. Като погледнеш всички подробности и ги сложиш в торбата, едната натежава повече.

                Иначе за броузване и прочие ежедневности вършат приблизително същата работа.

                Горе-долу така стои и въпроса като сравняваш лаптоп с десктоп. Даже разликата привидно е още по-никаква, ама като пуснеш десктоп за 1000 кинта и лаптоп за 1000 кинта един до друг с един и същи софтуер, истината лъсва твърде бързо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                  Понеже ми изтриха темата с въпроса, си позволявам да питам лично автора на тази тема,
                  когото считам за компетентен да ми отговори:
                  Защо таблетите и смартфоните нямат охлаждане,
                  а вършат същата работа като лаптопа.
                  За работата ясно - въпроса дори не е в това. За да работи пасивно охлаждане трябва площ за топлоотдаване, за активно такова и дума не може да става при тия батерии. Няма как да набухат в тоя малък корпус читави радиатори за да има смисъл.

                  Коментар


                  • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                    Дани какво ще кажеш ........
                    Интресна джаджа - сигурен съм, че сони са направили нещо доста качествено - пълно е с идеи и технологии но в същото време не виждам никакво удобство - много е голямо, почти колкото сапунерка, демек това си е сапунерка без екран и предаване на данните по wi fi - което води до други проблеми, за начало трансфера ще е много бавен - вижда се и на видеото, също и превюто, демек ако искате да снимате нещо което се движи то ще е минало вече пред камерата а вие ще го видите след секунда на екрана.

                    Като цяло - хубава джаджа за хората коитохаресват джади (като мен), но в същото време неудибно и непрактично. Предполагам, че и цената няма да е интересна - демек ще струва повече от фотоапаратче

                    Защо таблетите и смартфоните нямат охлаждане,
                    а вършат същата работа като лаптопа.
                    Процесорите не греят толкова, защото не смятат толкова - сега ако натовариш един телефон с някое тежко приложение ще видиш, че става като печка и си грее бая сериозно, даже имаше оплакваня, че на сони експериа з се разлепвал задния протектор от жегата, също и за едни мотороли, които се издували и пукали екрана. Демек греенето пак си е проблем, но телефоните и таблетите не са мислен за такава интензивна работа. Ако телефонния процесор ще работи интензивно си се нуждае от радиатор и охлаждане.
                    Последно редактирано от Daniel; 09-09-13, 06:50.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Разбрах разликите
                      Вярно е, че лаптопа ми е включен почти денонощно и чопля по него постоянно,
                      а смартфона ползвам по-рядко.
                      Обаче наближава време да избираме таблет по лекарско предписание
                      но ще дам знак да разнищим какъв да бъде.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Колега, преди почти 2 години бях взел таблет Galaxy Tab 2 10.1...
                        Да, красив, батерията държи... Взех му и блутут клавиатура - уж да спретна нещо като минилаптоп...
                        След месец го дадох на сина да си играе с него - непрактично е за ежедневна работа...
                        И в никакъв случай не заменя лаптопа... По-скоро заменя смартфон с малко по-удобен екран...
                        За аварийно ползване - да (зимата лаптопа ми спря покрай един екзотичен плаж от повишена влажност, а таблета нямаше никакъв проблем )...
                        Но не е удобен и практичен като един съвременен лаптоп...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Колеги, пред огромна дилема съм - чудя се за нов смартфон и за сега клоня към Sony Experia Z1. Другите варианти, между които се чудя са Samsun Galaxy S4, S3, HTC One и Sony Experia Z . Това сони ме радва чисто заради дизайна, незнам технически как е, но на външен вид е убиец. А и има прахо и водо защита. А иначе между тези варианти кой е най - удачен?
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            За какво ще го използваш? Xperia Z ми харесва страшно много, ама тия Сони не се научиха да пишат софтуер, лаги много гадно. Държиш ли да прахо и водо защитата? Ако да, поглеждал ли си S4 Active?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Аз бих си взел Сони. Защото и самсунг не могат да пишат. Бих си помислил и за някой нексус с чист андроид. HTC го оставям настрана заради тъпия сенс който товари много телефона и яде батерия.

                              Имаше някакви шушукания, че сони з щял да бъде следващия нексус.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                S4 Active, не съм заглеждал. До сега съм имал един Сони Ериксон и това беше K750i От който бях доволен, но от тогава са минали 10 години... Xperia z, z1 ме грабна заради дизайна, най - ми харесва той. Иначе нищо повече. На прахо и водо защитата държа дотолкова, че е плюс. Не че ми трябва особено, но е плюс. На работа, докато работя, не нося телефон, няма как и да нося. Какъвто и да е няма да остиска. Затова няма да бъде натоварван особено много. Най - много в чантичката и под седалката на мотора, в раницата, в джоба. Чисто технически незнам как е това Сони. Който и да попитам, всеки хвали каквото има и всеки различно казва. А не са малко пари и не си сменям често телефоните - докато се скапят или остареят доста - поне 3, 4 години...
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X