Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Като по съвременен визирах
    1. процесор - примерно МТК6589
    2. Памет(рам) - колкото повече толкова повече китайците вече слагат 1гб като минимум.
    3. Дисплей
    4. Стъкло(примерно dragontail).
    5. Камера макар че при телефоните е "смях" има и такива при които е плач.
    За андроида - той е дърво при всички телефони с андроид - за целта е по добре да се търси по популчрна марка дори и китайска за която има custom ромове - не че archos (prestigio) не са от тях. Според мене гонят ниски цени като продават телефони с по стар hardware.
    Тоест жалкото ще е да се дадът пари за телефон на който някой от доста ползваните приложения се "влачат" поне за мен е много изнервящо.

    Колегата продължава да мълчи по отношение на бюджета така че аз ще се въздържа от предложения за конкретни телефони.


    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Нямам преки впечатления от марковите китайци, но чета хубави неща за тях и то от хора, които би трябвало да ги плюят (специалисти), ако не са ОК така, че сигурно си прав... Това - за "по-съвременен", не можах да го схвана от първия път!?! Би ли се уточнил, моля..?!!

    П.П. То е вярно, че телефона отдавна се превърна в моден аксесоар и има някаква логика в определения, като "по-съвременен", но аз все още свързвам електронните устройства преди всичко с думички като "нужда" и "тип потребление" и изхождам в избора си преди всичко от тях! В тая връзка - една от най-глупавите покупки в живота ми е тази - на Samsung Galaxy SIII!!! Кел файда от наточен хардуер, като софтуера е куц и няма кой да му ползва капацитета! За мен Андроида си е дърво от всякъде и най-точното определение за което се сещам, по негов адрес е "миш-маш"!!! Рестартирането на телефона ми се превърна във втора природа, а толкова често се налага да "почиствам" ръчно, че взе да ми се отразява и на половия живот (не остава време за него)....
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      От снимката се вижда, че софтуера не е реплика, защото лънчера е стоковия андроидски.
      По описанието си личи, че човека е технически неграмотен и най-веротно не знае какво продава.


      Ако това празно място е 1 или 2гб, като извадиме мястото заето от операционната система, ще ти остане 512МБ или около 1 -1,5 ГБ свободни - ако е второто добре но ако е първото е супер недостатъчно.
      Реплика явно е само корубката. В Дубай силно се съмнявям че се произвеждат телефони. Рамта е малко.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • Re: Какъв телефон (смартфон).

        Малко е да, но ще върви някакси. По ме притеснява колко му е вътрешната памет, и какъв е процесора, защото се вижда че пусналия обявата не знае какво продава.
        Series!1:1 телефон,софтуер и материал
        Софтуера не е реплика, за материалите силно се съмнявам.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Че "Марковите", особено "Топ Моделите" ни ДЕРАТ Живи, е Ясно (Определено печалбата при цена от 1200 лева е Над половината ), НО!!! Аз не бих си взел такава Ужасна реплика! Освен да ме дразни и да се разваля, друго не очаквам от нея, по-добре нисък клас "маркова" машина, където и цената не е много висока и сервиза си е на място!

          Просто да споделя Собствен опит с няколко изделия който си взех тази година:

          - Първо, Сони Експерия Z - Страхотен Телефон (най-доброто което съм ползвал за сега!!!) на вторият месец както си работеше загасна и се превърна в парче черно стъкло - Умря напълно - Смениха ми го за два дена и дори междувременно ми дадоха оборотен! Сега си ползвам новият и му се радвам!

          - Второ, Купих си нов лаптоп много висок клас - след 2 часа прехвърляне на дисковете и подготовка и 30 минути игричка - му изгоря видеото Dead on arrival сега е в сервиза и чака видео карта (защото е много нов модел такава все още няма на склад ), но се надявам скоро да е като нов и така още две години!
          Ако ги бях взел тези неща от някъде сега щях да съм "Изгорял" с много пари, а дали аз съм Карък или просто всичко вече е Боклук, не знам, но от години не ми се беше случвало такова нещо, така, че твърдо се интересувам Кой поема гаранцията!
          Последно редактирано от alex_markov; 19-08-13, 09:09.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Тоя път мисля на 300 лв да се спра,че 1000 много ме болят като ги изтърва и се скапят....
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
              Тоя път мисля на 300 лв да се спра,че 1000 много ме болят като ги изтърва и се скапят....
              А 1300 са още повече и от 1000
              LZ1PER

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Ако човек си постави за цел постоянно да е в крак с последните модели ГСМ-и, таблети, гпс-и и т.н означава финансово да наливаш в една бездънна яма...А има и разни Верту за по 2300 сигурно....
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Имах HTC Desire X, който ми откраднаха. Тогава реших че няма смисъл да наливам пари в нещо, което днес го има, утре - не. Купих си китайски телефон за 150 долара, който не е никаква реплика, а си е просто един от многото китайски марки и модели - Cubot GT99. MTK6589 - четириядрен на 1.2GHz, 1G RAM, 1280x720 4,5" дисплей, Андроид 4.2 и 3G, gps и т.н. всички екстри на китайските телефони. Дойде с чист андроид, гугъл плей си работи, както и всички други андроидски екстри. ГПС-а е ОК, батерията издържа 4 дни без вифи и 3Г и почти 2 дни със (не играя и не го ръчкам много, но имам Lotus Traveler и други приложения, които харчат много като са он-лайн). Купих си втора батерия и панел за него и за сега (месец и нещо вече) телефона само ме радва. Единствения "проблем" е че ми досвидяха още 30 долара за телефон с горила глас, а трябваше. Сега ако трябва да си купувам пак бих си взел Jiayu G3T - почти същия като моя, но с по-мощната версия на процесора на 1.5 и горила глас (струва около 190$). Теоретично китайските сайтове предлагат гаранция, обаче предполагам че ще е доста тегава процедурата. Недостатък е бавната доставка - на практика около месец, за сметка на това е безплатна или срещу много малка сума. Има тракинг и може да се следи къде е пратката, макар че понякога е изнервящо защото с дни стои на един и същи статус. Също често нямат българско меню и ако това е важно трябва да се внимава.
                  Ако някой много иска, може да се видим и да му покажа телефона. Колега си купи подобен, но с 5 инчов дисплей и също вече 2 месеца няма оплаквания. По българските сайтове в повечето случаи се предлагат китайски телефони, които са доста калпави и евтини в оригинал, но тул цената им е почти двойна. Същото важи и за таблетите - престижио, привилег и т.н. "марки" са просто китайски модели, брандирани за наши вносители, които за сметка на гаранцията си слагат едни 50% надценка...
                  За 250-300 долара може да се вземе китайски телефон с 2Г рам, четириядрен процесор на 1.5Гхз и fullHD 1920x1080 5" дисплей с горила глас 2 и там всички други екстри. Не виждам смисъл да се дават 1000+ лева за такава играчка. Има и водоустойчиви модели, например Леново имат двуядрен МТК6577 за около 110$ и по-голям четириядрем МТК 6589 за около 220$, които рекламират като IP67, с горила глас дисплеи. Може би по-нататък бих си купил и нещо такова.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Колега,прати ми едно ЛС със сайта на тия телефони
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Според мен ZTE и HUAWEI в момента предлагани от операторите стават и като външен вид/ визия и като параметри за цената си.
                      Има теми из БГ форуми, където потребители споделят мнения за телефоните и начини на придобиване от операторите.
                      С нов абонамент са обявени за 250 лв, но аз лично без договор се сдобих с два броя HUAWEI 8950 за под 200 лв. И съм доволен от телефончето.
                      Просто си зависи от това дали искаш да си гъзар сред хората с телефон за 1000+ лв, който като параметри и визия ще остарее максимум след година
                      или си цениш парите и купуваш разумно.

                      За видове операционни системи всеки сам решава - безмислено е в тази тема да се спори.

                      На колегата nigell мерси много за полезната информация. Телефончетата изглеждат добре.
                      Ще се радвам и на мен да ми изпратиш на ЛС линк с достоверен продавач.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        С китайските телефони все пак трябва да се внимава - има много уловки - примерно 3G то може да е по друг протокол, който работи само в Китай, може да има вградени китайски приложения които пращат скъпи смс-и до Китай, може да няма гугъл плей и да е необходимо да се разръчка сериозно телефона за да става за ползване. Има и много боклуци и "реплики" дето не си струват и 50-те долара... За щастие за повечето модели има достатъчно информация в нета, особено по руските сайтове. Характеристики също често са завишени, особено китайските мегапиксели и китайските милиамперчаси

                        Коментар


                        • Re: Какъв телефон (смартфон).

                          ЗА ZTE и HUAWEI и аз съм чувал много добри отзиви, даже за някои модели има къстъм ромове, което е готино, защото ако нещо не е както трябва, телефона се рутва и му се слага къстъм ром, така печелиш и супорт и ъпдейти. Разгледай в http://wiki.cyanogenmod.org/w/Devices виж за какви модели има ромове и си избери от тях. Разгледай също и http://www.xda-developers.com/. Общо взето за по читавите китайски марки хората правят ромове.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Всичко закупено от Китай като андроид, минава през задължителен руут и премахване на всички предварително инсталирани програми нетипични за съответната версия на андроид. Едно, че така устройство върви много по бързо и друго че си спестяваш притесненията от смс_ите.
                            42

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                              Всичко закупено от Китай като андроид, минава през задължителен руут и премахване на всички предварително инсталирани програми нетипични за съответната версия на андроид. Едно, че така устройство върви много по бързо и друго че си спестяваш притесненията от смс_ите.
                              Това не е вярно, моя телефон си е добре и без да е руутван и модван, нямаше нищо "вредно" по него и мисля така да си остане. На колегата също. По гореописаните сайтове има много информация по въпроса, не само за китайските, но и за "марковите" телефони: Samsung, HTC и т.н. са много на почит сред модърите и имат десетки ромове, модове, шелове и т.н. Има доста добри описания и по руските форуми (все пак те са доста сериозни ползватели на китайски телефони). Аз обаче съм на мнение, че човек си купува телефона за да му върши работа, не по цял ден да се рови из интернет как да го "модне". С малко предварително проучване може да се избегнат последващите главоболия. Като си взех HTC-то по стечение на обстоятелствата беше с бял панел, а аз исках черен. Е, никъде не продават само панели, накрая си намерих втора ръка. Същото и с предпазното фолио за дисплея - никъде по магазинчетата нямаше, вкл. и по операторите. Намерих след доста обикаляне. Китайският ми телефон си дойде с фолиото и предпазен силиконов калъф. Дори някои са с по две батерии, допълнителни панели и т.н.

                              Коментар


                              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                                не по цял ден да се рови из интернет как да го "модне"
                                Не съм съгласен - аз например даже ромове си компилирах - и това си е заигравка, както и компютрите
                                Китайският ми телефон си дойде с фолиото и предпазен силиконов калъф. Дори някои са с по две батерии, допълнителни панели и т.н.
                                Те май всички китайци идват с подобни екстри - те дефакто и на това разчита за да си продават телефоните - нещо като бонуси.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X