Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Твоя телефон е sony xperia arc S - само не знам дали го има от оператор с лизинг, малко минава 500 лева но поне камерата му е добра, водоустойчив, не е толкова голям, дисплея му е добър.
    Процесор, рам, памет от всичко си има достатъчно.
    - Ще го имам предвид, ама приятел има такова и не струва или поне неговият , качеството на изработа е незадоволително. НО най-вече се притеснявам от проблеми със софтуера. Досега съм има все Сонита, традиционни ГСМ-и. Взимах си Сони главно заради камерата, щото 99% от времето ми телефона е в мен и винаги мога да "улова мига". Доста честа са ме питали с какъв "апарат" снимаш . Ама повечето даваха проблеми със софтуера. Като мине време и почваха да забива, "натискаха" си сами копчета, провеждаха си разговори Предполагам нещата са изчистени в сматфоните, но знае ли човек. Ако ще е сони мисля да е нещо от тази година, главно щото да си е разработка САМО на Сони, и Ериксоните да нямат пръст , ако изобщо има нещо вярно писано в интернетпространството за фирмата.
    Та така, изобщо не съм лесен на такива джинджурии и затова като си взема нещо го ползвам с докато тотално не сдаде багажа. Ами това е

    A eто и какво набелязах:
    - Samsung I9105 Galaxy S II Plus Blue;
    - Samsung I8190 Galaxy S III mini La Fleur ;
    - Samsung I9070 Galaxy S Advance;
    - HTC Desire X Black;

    Като гледам повече Самсунг се очертава. Та.. от тея горните кое е най-струващото си ? И пак казвам камерата е водеща

    Поздрави !
    п.п. Имам добър приятел, който е много запален по "самрт" технологиите и секи месец ползва нова техника. Обаче от 5 месеца е със Самсун С3 и каза, че по-добро като пааметри още не е излезнало - така ли е ? И какво е по-добро и изобщо има ли нужда от нещо дето е по-можно от компютъра вкъщи >?
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 17-03-13, 09:35.

    Коментар


    • Re: Какъв телефон (смартфон).

      И какво е по-добро и изобщо има ли нужда от нещо дето е по-можно от компютъра вкъщи >?
      Това ти си го решаваш S II не е лош телефон, гледал съм няколко, даже снима добре но не е водоустойчив. Все пак бих го предпочел пред S III mini.
      HTC Desire X Black - точно това не съм го гледал. Май Десо имаше подобен, но мойто ХТЦ снима супер зле и повече хтц няма да си купя - иначе всичко останало е както трябва, много добре е направен.

      Всеки телефон си има проблеми, за Сонито не знам да има нещо фрапиращо като проблем, а в момента би трябвало да е излязъл ъпдейта за него и ако е имало нещо може би е оправено.
      От всички изброени пак бих избрал сони заради разпознаването на мокри пръсти и защото мога да си говоря и в дъжда. Лично мен не ме притеснява бъг в софтуера, ако много ме дразни бих го рутнал, и ще си сложа ново ромче

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Начи да се ослушвам или за S2 или за Arc S, като параметри кой е по-добър, а камерата ? На външен вид ми допада повече самсунга - нещо като жълтата тойота

        Поздрави !

        Коментар


        • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Имам добър приятел, който е много запален по "самрт" технологиите и секи месец ползва нова техника. Обаче от 5 месеца е със Самсун С3 и каза, че по-добро като пааметри още не е излезнало - така ли е ?
          Това е само на хартия, просто едни числа.
          Имам Галакси Нексус, един приятел има С3, вчера вечерта ги разглеждах един до друг. Моя Нексус е на половина по-слаб от С3-ката, а разликата е наистина минимална. Не се лъжи по големите числа, които пишат производителите.
          Върви да разглеждаш всеки модел, който си набелязал на живо, който ти допадне най-много, вземи него.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • Re: Какъв телефон (смартфон).

            Логично е камерата на сонито да снима по добре, първо е 12 МП, второ и самсунги ползват камери на сони.
            Дори и телефона да е с големи ресурси от производителите се стараят така да си напилят софтуера, че пак да заема всички налични ресурси, и в крайна сметка видима разлика почти няма.
            Не знам на мен много не ми допада самсунга - много е тънък и е неудобен за разговори но това си е мое мнение. Сонито определено е по дебело. Иначе Самсунга изглежда много добре направен, екрана му е много готин, много обаче ме дразни интерфейса - супер ми е грозен

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Благодаря за съветите, няма да прибързвам, утре ще отида по магазините да поразгледам и което ми пасне най-добре в ръката него ще взема. Сони Ериксон вече небих си купил, ако е само СОНИ може и да преценя.

              Поздрави !

              Коментар


              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                Опа моя грешка не е арк а е акро с и не е сони ериксон а е само сони, нищо че има емблемата на ериксона.

                Коментар


                • Вече реших - Samsung S2 ;
                  Само въпрос - може ли да се качват някакви карти на навигацията - примерно нещо с Офф. насоченост ?

                  Благодаря !


                  * Тук е моментът да питам - може ли да се направи някаква застраховка на бъдещият смартфон, смисъл за изпускане, заливане все такива щуротии ?

                  Поздрави !
                  Последно редактирано от Peppy; 18-03-13, 16:16. Причина: Сливане не две последователни мнения.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    * Тук е моментът да питам - може ли да се направи някаква застраховка на бъдещият смартфон, смисъл за изпускане, заливане все такива щуротии ?
                    Може. Handy например ми предлагаха. Интересното е че важи и за телефони незакупени от тях. Но не и закупени от къде да е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Предлагам да спрем с излишните коментари. Темата е за смартфони, а не старите модели на Sony, Sony-Ericsson и пр.

                      п.п. на застраховките също не им е мястото тук!
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Онзи ден си поиграх със Sony Xperia Z и останах възхитен от работата му, но ... със сигурност няма да си го купя. Тоя стъклен корпус... И понеже едва ли ще дочакам S4 на самсуняка ще скоча на HTC One (който не съм го видел на живо и дано не ме разочарова с нещо).
                        Ако стъклото те плаши откъм чупливост - недей. Новите са наистина странни животни, стъклата им минават през какво ли не. Имам един познат маниак който твърди че проблемите вече при удар не са в стъклото, а в това под него.

                        В смисъл - изпускаш го, запокитва се здраво на стъклото - на стъклото му няма нищо, но по екрана под него има поражения.

                        Аз съм с малката недоклатена чернова на Xperia Z - Xperia Acro S, и трябва да си призная че адаптацията ми беше много трудна след лайфона, най-вече поради отвратителното чувство да гледаш нещо доста добро как е подкрепено с абсолютно недоклатен софт. По реда:

                        Хардуер:

                        - Да, страшна благиня е да го миеш на мивката и да не го мислиш. При Акро S обаче капачетата които защитават буксите първо че се държат на някакви супер тънки и афиф на вид гумени/пластмасови жилки, които при всяко отваряне имаш чувството че ще се скъсат, второ че трябва да се затварят МНОГО внимателно понеже имат отвратния навик да не се затварят добре.

                        - Оригиналните слушалки доставени с телефона са абсолютна смешка. Нямат бутони за усилване, пълна скръб са като качество на изпълнение, като звук са тенеке. И това от изобретателя на уолкмена.

                        - Сони продава сигурно стотици модели страхотни слушалки, на които гордо пише "За Лайфон". Интересното обаче е че слушалки от Лайфон вкарани в Xperia S не работят за друго освен за музика. Телефона ми дава съобщение "Несъвместими слушалки, изключвам микрофона и допълнителните джаджи".

                        - Датчика за влага който в другите модели е в дъното на буксата за слушалките, в този модел е точно под капачето което покрива буксата. Пипнах го с потни пръсти и замина - порозовя. За незапознатите - представлява едно бяло квадратче 2х1 мм. Усети ли вода - трайно се оцветява в розово. От това пък пада гаранцията, понеже в сервиза автоматично водят телефона наводняван.


                        Софт:

                        - Не съм с джелибийн, и предполагам заради версията ми на андроид - абсолютно и хич нямам никакво гласово набиране. Имам гласовата гугъл функция, която по никакъв начин не иска да разбере че се опитвам да позвъня.

                        - Бъгове на воля, налага ми се да рестартирам поне два пъти в седмицата. В последните дни модата е да бъгясва именно телефонната част, когато се опитвам да набера ми крашва. Списъка ми с контакти и списъка с предишни обаждания периодически става празен и само рестарт го оправя.

                        - Оригиналния дизайн на менюто е много приятен, widget-ите са хубави, но по някаква причина от Сони са решили че искам иконките ми да са с размер един сантиметър на един сантиметър. Когато натиснеш иконката, подчертава в зелено мястото което и е отредено на екрана - то е кажи го 20х20мм. В безкрайната си мъдрост Сони са направили нещата така че когато НАТИСНЕШ иконата - тогава става ГОЛЯМА. Иначе е малка .

                        Пробвах всякакви лаунчъри и подобни - работят, но пък тогава ми спират половината уиджети, и то баш тези които ползвам.

                        - Мейл клиента е абсолютна смешка. Другите андроидни устройства които имам имат по подразбиране чавка с която да избереш имейлите за триене. На това нещо трябва да минеш през три стъпки докато изкараш чавките, после да избереш имейлите а триене, после да натиснеш изтрий, после да потвърдиш. Аз трия десетки имейли на ден, отделно мейл клиента ми трябва да работи едновременно с гугъл (всички клиенти в андроид пазара го правят), в службата (прас - останахме с една шепа), които синхронизират бързо и качествено (але - хоп, пропаднаха още няколко), и които да могат да ровят в адрес-списъка на сървъра в службата (хоп, останахме с един-два клиента, които по дизайн изглеждат все едно съм ги рисувал аз).

                        В това отношение, иронично (предвид какъв боклук беше в началото), мейл клиента на лайфона е не светлинни години, а на светлинни хилядолетия напред. Триенето с плъзгане на пръста е класика.

                        - Като цяло гледам че андроид програмите бягат като от огън от плъзгане на пръста като активно действие. Еднакви програми между лайфона и андроида изглеждат и се ползват съвсем различно.

                        Като цяло - полагам кански усилия да не прекарам тая джаджа под чука поне веднъж дневно.

                        Иначе като цяло съм доволен
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                          Предлагам да спрем с излишните коментари. Темата е за смартфони, а не старите модели на Sony, Sony-Ericsson и пр.

                          п.п. на застраховките също не им е мястото тук!
                          За старите модели съм съгласен, ама за застраховките - нека да има инфо, все пак напоследък форума се напълни с излишни теми с 1 еднозачен въпрос, на който всичи се отегчават.

                          * със сегашното ми сони, дето не е смартфон имам същите бъгове и най-вече не иска да отговори на повикване, затваря си по време на разговор, рестартира се и после няма пускане. Изключителен фен на Сони съм, но нещо софтуерно нещата им куцат.

                          Поздрави !
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 18-03-13, 16:31.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...
                            - Да, страшна благиня е да го миеш на мивката и да не го мислиш. При Акро S обаче капачетата които защитават буксите първо че се държат на някакви супер тънки и афиф на вид гумени/пластмасови жилки, които при всяко отваряне имаш чувството че ще се скъсат, второ че трябва да се затварят МНОГО внимателно понеже имат отвратния навик да не се затварят добре.

                            ...
                            На experia Z са много добри капачетата, НО аз реших да намаля отварянето им до Абсолютният минимум! За тази цел си взех докинг станция за зареждането - не отваряш нищо - контактите са на корпуса!
                            Не отварям УСБ-то и за връзка с компютъра - качих си програмката WiFi file explorer и си я стартирам когато искам да качвам или свалям нещо от телефона и си работя по WiFi - не е толкова бързо като УСБ-то, но върши работа, а и капачетата не съм ги пипал и телефона се топи всеки ден, е почти всеки ден и работи отлично!

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Моята си дойде с докинг станцията, и междувременно си поръчах още един куп от ибей. Въпросът е принципен - телефонът е направен с идеята отварянето на капачетата да са екстремно преживяване. Нямаше да е зле по някакъв начин на самия док да изкарат и usb шина.

                              Проблемът с капачето на гнездото за слушалки обаче остава. Поне това трябваше някак да го измислят за бърза употреба. Блутут слушалките са гъзария, но качеството на звука става функция на приемника им с мизерната му батерийка, та и те ми дрънчат.

                              Въпрос на това което ползваш или не ползваш на телефона. Иначе миенето на мивката не отричам че е благиня. Ползвам го често
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ако стъклото те плаши откъм чупливост - недей. Новите са наистина странни животни, стъклата им минават през какво ли не. Имам един познат маниак който твърди че проблемите вече при удар не са в стъклото, а в това под него.

                                В смисъл - изпускаш го, запокитва се здраво на стъклото - на стъклото му няма нищо, но по екрана под него има поражения.
                                Аз с възрастта съм станал по-консервативен и не се доверих на жълтоклюните търговци, че "нямало проблем" с това стъкло. Ще си дочакам HTC ONE още седмица-две (евентуално). Все пак - метален корпус...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X