Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
    Гледам, че китаецът не се е съобразил с препоръките на производителя на модула, така че спокойно можеш и ти да запоиш един конектор за антена на мястото на липсващият С12.
    След като Ясен каза че това е антената, снощи докато гледах платката и аз точно за това се сетих. Сега чакам да дойде антената и ще видим какво ще се получи.

    "Едната жица е за връзка с датчиците, а другата е за дистанционно"

    Така е както казваш. За дистанционните въобще не се сетих.

    Вече изяснихме проблема с електрониката за това искам да питам и за монтажа на антената. Понеже няма как да я сложа на нивото на баира (~20 метра над нивото на къщата) където има обхват, ще купя една алуминиева тръба (за да е по - лека) 6 метра. Тръбата ще бъде нещо от сорта на ф35 - 45 с 2 - 2.5 мм стена (каквото намеря). За момента идеята е да я хвана за единият от комините в някаква планака. Достатъчно здрава ли е тръбата и има ли вероятност да ми събори комина при по - силен вятър?

    Коментар


    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

      6м само на скоба, алуминиева, че и на комин ми се вижда мъка. Планирай някакви обтяжки.

      Коментар


      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        6м само на скоба, алуминиева, че и на комин ми се вижда мъка. Планирай някакви обтяжки.
        Тази дълга 6 метрова тръба да не почне да действа като истински гръмоотвод при лошо време?

        Коментар


        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

          Уф, от къде тръгнах а до къде стигнахме
          По принцип къщата няма гръмоотвод, но се пада в много ниско място. От двете й страни има баири които са 20 - 25 метра по - високи от нея. Има ли опасност с такова разположение?
          И как се пазят антени в този случай? Трябва ли да слагам друга тръба специално за гръмоотвода? Има ли вариант на тръбата за антената да свържа нещо и да бъде с двойна функция - хем да е грамоотвод хем да е стойка за антена? За тръбата, антената и алармата не ме е грижа дори и да стане нещо. Не искам обаче да ми се запали покрива или каквото там се случва като удари мълния. Очевидно ще трябва да сложа обтяжки на тръбата и в този случай ще стане стабилна и ще може да носи малко товар. Вариант ли е за нея да прикрепя стоманено въже 5 - 6 мм (достатъчно ли е? ), което ще слезе долу до двора. Там ще го вържа към метален прът който ще забия в земята. Ще гледам да е от обратната страна на къщата спрямо заземлението на ел мрежата. Това работещ вариант ли е според вас?

          п.с. Сега погледнах за цени на въжета и видях че има неръждаеми и поцинковани. Имали значение материала?

          Коментар


          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

            Преди всичко пробвай варианти при които антената е някъде по-ниско.

            Гръмоотвод къщата трябва да има защото баири от мълнии не пазят особено.

            Коментар


            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

              Гръмоотводът задължително е сам за себе си. Продава се прът и поцинкован кол със заварено парче шина. От пръта заваряваш 8-10мм арматурно желязо до шината на забития кол. Антената няма нищо общо, и без това трябва да се разнася насам натам, и може да е най-добре на най-неподходящото според теб място.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                Сигурен съм, че само ако сложиш външна антена отвън на корпуса, ще постигнеш желаните резултати... все пак хубава външна антена ще сложи в джоба си принтената.

                Коментар


                • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                  Като избираш ГСМ антена - гледай да е с по-голямо усилване. Дава по-сплескана диаграма на излъчване. Примерно пръчковидна, с 9 - 12 Дб Имай предвид и дължината на кабела, че и той има затихване.

                  Коментар


                  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Свърши вече, антената съм я поръчал (виж линковете по - напред) - някакво яги за 800 - 950 МХз. Само дето поръчах и една малка, която се слага на устройството по идея на Калата. Така или иначе са по 3 - 4 долара а ако стане няма да опъвам кабели и да се занимавам в монтажи. Само да дойдат антените ще има опити и ще кажа до къде съм я докарал.

                    Имам един страничен въпрос. Жиците за електрозахранването могат ли да окажат някакво влияние върху антената? Днес загледах стълба пред къщата и се оказа на около 1,5 - 2 метра по високо от моя покрив. Та ми хрумна че може да сложа антената на него. Не знам обаче дали няма да има влияние от електрическите кабели.

                    Коментар


                    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                      От електрическите кабели може да ти дойде някое късо съединение при буря и да полази фаза по антенния кабел. Дали не е и забранено.

                      Друг проблем не.

                      Коментар


                      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                        На автомобилните стойки за ГСМ има плоска антена точно срещу гърба на апарата, където са предполага да е неговата вградена антенка. Това изпълнение върши чудесно работата си!

                        Коментар


                        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                          Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                          На автомобилните стойки за ГСМ има плоска антена точно срещу гърба на апарата, където са предполага да е неговата вградена антенка. Това изпълнение върши чудесно работата си!
                          Passive patch lead
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                            Дойдоха нещата от китай и след тестовете се оказа че без външна антена (извън къщата) няма да стане. По идея на колега поръчах външна антена която се монтира на самото устройство. С нея сигнала беше супер (12 - 13) но като вкарам алармата в къщата и падаше на 4 - 5. Та вкрайна сметка ще монтирам ягито от вън на стената (май няма да има нужда от 6 метрова тръба хваната за комина) и с нея се надявам всичко вече да се нареди.

                            Коментар


                            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Като приключиш с целия проект и тестовете ще бъда благодарен да споделиш какво точно си използвал, колко пари е излезнала инвестицията и какъв е крайния резултат.

                              Коментар


                              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                                За кое питаш? Ако е за антената
                                антена с 5 метра кабел - 17 долара
                                още 5 метра че не стигна - 13 долара
                                една букса която да сложа на алармата - 1.5 долара

                                Кабела е с букси за това е толкова.
                                Все още не съм тествал, но предполагам че няма да има проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X