Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Лепни ти - в общия случай трябва разглобяване. Или по-новите вече не бяха така?

    Буустването е безполезно - антената му е шибана и приемникът му просто не чува.

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Телефон с нормален обхват за разговори, Айфона за навигация. Доколкото разбрах, тя е ценното за теб в ябълковия пай.
    Е, той телефонът като няма да е вграден в навигацията, човек да си вземе навигация и да не го мисли.

    Коментар


    • #62
      От: Усилване на GSM сигнал!!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...Е, той телефонът като няма да е вграден в навигацията, човек да си вземе навигация и да не го мисли.
      Някъде във форума беше споменал, че за Айфона има много добри морски карти които нямали еквивалент при другите навигации или поне не и за прилични пари.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        От: Усилване на GSM сигнал!!!

        Тоя Стив Джобс ако е продал милиони неща от телефон който трябва да се разглоби за да му се смени сим картата трябва да му построят паметник
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #64
          От: Усилване на GSM сигнал!!!

          Малко ще отнеса темата за да ми влезете в положението.

          За да имам втори телефон ще ми се наложи да плащам 30$ на месец още.Не е проблем,за година сьм на фитка с тоя усилвател на сигнала,но и това не е проблем.
          Е го проблема - всички брокери ми знаят телефонния номер в момента и при закупуването на АЙФОНА / 100 бика до го ......... / се подписва договор за 2 години.СИМ карта няма,няма какво да му извадя и сьм заклещен в ьгьла с тоя си номер в тоя телефон.Не е проблем да го вьрна и за си мина пак на стария изпитан Самсунг,НО ето следващия проблем.

          Звьни ми телефона и от другия край на жицата се пита - колко ще струва прекарването на Калифорниан 84 година с 185 коня дизели от Вентура до Порт Анджелис?А да ви видя сега,вие ми кажете за 5 минутки кой Калифорниан има 185 коня мотори,модел и колко е голям,какви са тия мотори,колко харчат с какви обороти,колко вьрви с тия обороти и колко гориво има говедото.После ми кажете каква е дистанцията от точка А до точка Б,какво е времето на Пойнт Кьнсепшьн и на Кейп Мендосино,колко е самолетния билет от точка Б до нас,колко струва кола под наем в точка А,кьде е най-близкия магазин за резервни части,до кога работи бензиностанцията на марината,какво е течението в дадена марина в даден час..................и ви казвам веднага колко ще струва + - 5%.
          Мога и да отгатна,но ако си дьржа на цената и се окаже,че самолетния билет не е 200 кинта ми е 400 / трима пьтуваме / няма кола за 54 ми има пикап за 300 кинта и не за днес ми за Сряда,лодката нямала 500 галона ми 2 по 130 и не вьрвяла 15,а това и била максималната скорост.................и всички тия ги прегльщам АЗ.Е мога в последствие да вдигам цената,но ще ми мине номера 2-3 пьти и после сменям бизнеса,тия дето го правеха това в момента ни псуват,че каквото кажем това правим.Що ли????Ми брата има АЙПАД хахахахахахах а онова не льже,а едната рька дьржи телефона,а с другата клика ли клика кучето.До 5% грешки го докарваме и в разход и в пари по доставката.

          Сега нали стана ясно защо се предадох след години мьки и сьм с АЙФОН?Не е като да сьм изненадан,че му е слаб обхвата,брата неговия го има години вече и знам как заспива като ми дойде на гости.Вьпреки това клекнах,от това по-добро за нашата работа няма.


          И обратно на темата - намерил сьм морски модел усилвател който идва комплект с всичките си джврьчки по него,иска една антена забита някьде на високо и един кабел от антената до усилвателя,покрива 3 пьти по-голяма площ от апартаментчето в което живея.Плякат едни цени по близо 500$,но 2-3 дни като не работя и сьм клекнал и с тая цена,а и да ги чакам да ме огрее сигнала ...............има да си почакам.
          Има и по-евтини варианти,двойно по-слаби на половината пари.Понеже работим в морето и много ме е яд да купувам боклуци и после да ги хвьрлям ще си намеря вьзможно най-якия легален усилвател и ще си го монтирам сам,не ми се вярва да е кой знае каква философия,нещо по-различно от автопилот,ССБ или нормален си радар да речем.

          В колата сигнал имам,не е много добьр,но гледам,че има и мобилни усилватели та ако ми кипне някой ден ше му забия една антенка и там,но за момента всичко работи доста добре по колите,проблема ми е какво да им гледам на тия за да не се накова като канарче.
          Има и още един вариант - да дам още 100-150 кинта горница и да го взема от магазинчето на ьгьла дето ме знаят по име,ако не ме кефи да го вьрна.Всеки ден обаче,всеки ден прекаран в четене и ровене по нета ми е ценен,откьснат от света тук,брата само ми пише по Скайпа тоз се обади,ония звьни.................и едното за сметка на другото - прекрасен инструмент за нашата работа и скапан телефон.Вьпреки това не го давам за нищо друго ако ще една гора антенки да накупя,избил сьм ги с 3 правилни телефонни разговора.

          Работно време нямам,не работя за даден човек,когато звьннат и който звьнне той плаща и за него бачкам.И като нямам обхват и..............сещате се.Пари не ми се дават,но това е все едно вие да си изхвьрлите телефона или да платите 500$ за усилвател.Поне за мен решението е лесно.

          Ако сложим на везните и на жената АЙФОНА,факта,че имаме 20 месечен син с който искам да имам врьзка,факта,че жената на брата е бременна почти 10 месец като я гледам и сьвсем няма какво да му смятам.


          Кажете какво да гледам или по айдушки отивам и ги наброявам,това с врьщането на телефона не играе.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Усилване на GSM сигнал!!!

            Дилемата за мен приключи след като на излизане сьс сина ми изцвили телефона с 3 сьобщения на гласовата поща.Модела е долу,като му забия пироните ще пиша ако сьм доволен,ако не..................ебати фризбито.Искаха му 760 кинта,свалиха на 630,а като за мен 510 да си мисля,че сьм на далавера.

            PowerMax™ 4KSBR-50M

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4KSBR-50M.jpg
Прегледи:1
Размер:14.7 КБ
ID:5195764

            http://www.digitalantenna.com/pdfs/DA_4KSBR-50M.pdf
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Усилване на GSM сигнал!!!

              Здравеите, проблема с обхвата си на лице на доста места, операторите слагат репитерни станции обикновенно , една такава станция по принцип сте покрие не малка част от село примерно, макарче аз ползвам такава за офиса ! Ако има някой с фирма на даден оператор с доста карти би могъл да поиска да му се сложи.
              Другия вариянт е да се сложи GSM Gate тои има не лошо усилване , намират се на пазара цената му върви някаде от 150-300 лева зависи от него , но там се ограничаваш от гейта до жичния телефон .

              Коментар


              • #67
                От: Усилване на GSM сигнал!!!

                Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #68
                  От: Усилване на GSM сигнал!!!

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.
                  нцъ.

                  Това е за следващата версия, която е още по-зле.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Само да спомена , че в момента тече неразгласена кампания да се сменят антените на ябълките, просто го занеси в сервиза и се оплачи от лош сигнал. Открили са си грешката и сменят без проблемации, само и само да не се разшуми, щото ще се наложи да изтеглят милиони.
                    Сменят ли сменят антени и антенки...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Усилване на GSM сигнал!!!

                      Сменят на 4 моделакакто каза Ясен,като го дьржиш нормално и му се допирала едната с другата антена и сигнал нихц,знаели са го това,но са опитали да минат метьр.
                      Аз както казах пьрва година от произвеждан модел не купувам па кво ще да става,чакам ги да втасат и тогава.Моя го взимах седмица преди да пуснат 4 модела,ония в магазина ме гледаха като луд.Не е проблема и тоя да го вьрна,хвьрлям го от 2 метра с думите ТОВА ...... не работи,но и на брата е така като дойде у ас на гости и на жената е така................и просто ще се опитам да усиля сигнала,по-лошо няма как да стане.
                      Усилвателя уж го дават да усилва сигнала на около 30 мили или грубо 50 километра,аз сигнал на паркинга имам и то добьр та ще видим какво и колко ще усили като му накова антенките.


                      Едно време ползвахме вьншна антена за кола качена на покрива на едно бунгало в Китен,сигнал имаше до Созопол,а ние на брега на морето си имахме стабилен сигнал ако си закачен за антената.Мобифон Нокиа 250,едно такова като тухла с антена като шпага.Ако тоя усилвател работи / де кьсмет да е смотан,в насипно сьстояние ще им го вьрна / се надявам да има сигнал из апартаментчето.Интернета сьм го нагласил,само сигнала ми куца.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Усилване на GSM сигнал!!!

                        Бенцбос, да не си го зачукаш сам с тия 30 мили? Щом имаш читав сигнал на паркинга, а в къщи нямаш, едва ли последната клетка е безумно далеч. За да не стават простотии, като навържеш кабелите, пусни най-напред усилвателя без антена (на изхода) и провери дали и така няма да ти върши работа само за в апартамента. Това, в случай, че може да се изключва антената де.
                        Ако има от някъде да се регулира усилването (вероятно ще е в dBi), пробвай от най-малкото възможно.
                        Успех!
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Усилване на GSM сигнал!!!

                          Еми успех пожелавам.

                          По добре не пробвай без антена за да не изпушлеви усилвателя.
                          Последно редактирано от persuader; 21-07-10, 17:07.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Усилване на GSM сигнал!!!

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Бенцбос, да не си го зачукаш сам с тия 30 мили? Щом имаш читав сигнал на паркинга, а в къщи нямаш, едва ли последната клетка е безумно далеч. За да не стават простотии, като навържеш кабелите, пусни най-напред усилвателя без антена (на изхода) и провери дали и така няма да ти върши работа само за в апартамента. Това, в случай, че може да се изключва антената де.
                            Ако има от някъде да се регулира усилването (вероятно ще е в dBi), пробвай от най-малкото възможно.
                            Успех!
                            Дават му 70дб и не ги знам дали се регулират,знам обаче че от това по-мощно няма.В магазина продаваха 50 дб който се монтира на лодка и уж покривал до 20 мили,аз обаче за сьщата цена ги накарах да ми порьчат най-якия и за това сега чакам вместо да монтирам.
                            До прозореза половината време имам сигнал,вьн на улицата и на паркинга пьлни половината скала,в едната стая половината време имам половин сигнал хахахахаха и мисля да му забия антената високо и далече или там каквито изисквания има за дистанция между вьншна и вьтрешна антена.

                            За изпушването не е проблем,каквото и да изпуши ще ми го сменят,те в магазина ни обичат / ако някой не е виждал касова бележка 6 метра да се обажда /,но преди да му бьркам в мозька ще седна да прочета какво се иска при монтажа.Монтира се и по лодки обаче,а там е лесно,там поне уж ги знаем кое и как става и уж работело.И да не работи не е голям проблема,ще се разходя пак до магазинчето,проблема ще е как да си усиля сигнала ако не ме огрее това.

                            Гледам,че има и по-големи антени за модела,но и това ще го мисля като дойде кашона с жичките вьтре.Ако работи добре току виж сьм си взел едно в кутия и да си го носим по доставки на лодки,че когато и да питам брата Кво правиш бе...........все ми отговаря Чета форума,а и не е само това.

                            Ще видим,като дойде ще го видя колко е читаво,на реклама го докарват,ревюта писали та писали и все доволни от модела.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Колега, не съм видял, че си в Щатите, сори...
                              70 dB са достътъчно. Само трябва да се внимава за достатъчна развръзка. По принцип повечето репитри имат два режима - фиксирана изходна мощност или максимално усилване (което си зависи все пак и от входното ниво). За предпочитане е първия режим, тъй като втория много лесно може да забие репитера.
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Усилване на GSM сигнал!!!

                                Май е само за GSM обхвата.Телефона трябва да го настроиш да работи само на GSM когато си в зоната на репитера за да не се опитва да мине на 3G.
                                0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X