Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Усилване на GSM сигнал!!!

    ами доя сигнал дали ще има ищах да ги мине тея 20 метра по кабела,я съпротивление я смущения,я глуха акула,я свирка без топче

    Коментар


    • #17
      До: Усилване на GSM сигнал!!!

      Ако ще го ползваш като стационарен мога да ти подаря една дърта Моторола Т180. Ама е много дървен, даже вибрация няма. Естествено и батерията е за боклука, но може да стои на зарядно. Най-важното е, че има вход за външна антена.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        До: Усилване на GSM сигнал!!!

        Много от мненията тук са доста точни ,но ще си позволя да ги обобщя.
        Всеки оператор има интерес и постоянно развива мрежата си .Приоритетите в този процес винаги следват икономическата логика - инвестициите са големи и се насочват към локациите които най-бързо ги възстановяват.
        В условията на криза изграждането на мрежите също е в криза!
        На практика няма възможност крайните потребители да реализират сами технически решения с цел подобряване на покритието на мрежата.
        Repeater се поставят преди всичко на корпоративни клиенти и обществени места с потенциал за реализиране на голям трафик.

        Полезните съвети които потребителят сам може да реализира са:
        -Да използва апарат с вход/изход за външна антена(много от по-старите телефони имат такива)
        -Да монтира външна антена .Може да се използва външна антена за автомобил или насочена антена .Кабелът между телефона и антената трябва да е максимално къс , което е в пълно протоворечие с изискването за монтаж на антената на високо място.
        Система с дължина на кабела над 15-20 метра е с много съмнителен краен ефект.

        Пазя чертеж и имам една свободна 9 елементна (900 MHz) Yagi антена която използвах преди години.

        За съжаление настройването и съгасуването на антената и фидерът (кабелът) не е никак лесно.
        Препоръчвам на тези които не разбират за какво става въпрос да потърсят специалисти.
        В техническите университети могат да помогнат на разумна цена.

        Ще ви трябва и адаптер -късо парче кабел с куплунг за използваният модел GSM.

        Като правило много от по-старите (по-големите) GSM апарати са с по-добри характеристики.Това правило важи за новопроизведен или добре запазен апарат.
        Ако имате възможност пробвайте различни апарати с които разполагате.

        Ясен предлага много добро решение с Gate.Цената на нов е около 400 лв ,но може да се намери и втора употреба на по-ниска цена!
        "Гейта" се монтира съвсем близо след антената с цел минимални загуби.От "гейта" до телефона може да имате дълъг кабел.
        Последно редактирано от Красимир Найденов; 11-06-09, 21:18. Причина: допълнения
        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

        Коментар


        • #19
          До: Усилване на GSM сигнал!!!

          Сега ми хрумна и вандалско решение:

          1. Обикновен телефон с bluetooth се поставя горе, където има покритие, а долу се ползва кар-кит с бутони или компютър.

          1.1 подобрение: стара сателитна чиния 1м или повече, телефонът се поставя на мястото на конвертора. После я обръщаме към клетката. Разбира се, телефонът трябва да е защитен от атмосферни влияния, а също и захранен. За зарядно може да се ползва 2W соларно панелче, за да е картинката пълна и да не ни налазват гръмотевици по жицата.

          Коментар


          • #20
            До: Усилване на GSM сигнал!!!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Сега ми хрумна и вандалско решение:

            1. Обикновен телефон с bluetooth се поставя горе, където има покритие, а долу се ползва кар-кит с бутони или компютър.

            1.1 подобрение: стара сателитна чиния 1м или повече, телефонът се поставя на мястото на конвертора. После я обръщаме към клетката. Разбира се, телефонът трябва да е защитен от атмосферни влияния, а също и захранен. За зарядно може да се ползва 2W соларно панелче, за да е картинката пълна и да не ни налазват гръмотевици по жицата.
            Напълно възможни!!!

            За мен обаче "гейта" има най-много предимства спрямо цената си.
            Недостатък при него , както и при другите два варианта (Bluetooth и чиния ) е че трябва да използваш друга sim карта (с друг номер) или да правиш пренасочване на входящият трафик от личният номер към sim картата в "техническото решение" което води до допълнителни разходи.
            Ясене , преди време експериментирах много с 1,2 м чиния .
            Сметнато теоретично при честота 900 МHz тя има много добро усилване и приемливо широк ъгъл в диаграмата .
            На практика обаче не можах да постигна по-добри резултати от класическо 10 елементно Yagi .
            Така и не разбрах защо.
            Пробвах с геометричен фокус , изместен фокус ...какво ли не !!!
            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

            Коментар


            • #21
              До: Усилване на GSM сигнал!!!

              10-елементна баба Яга е прекалено много за тукашната цел. Колкото и да се пънеш, клетката след около 40-тия километър разстояние няма да ти пусне гювеч. Реално ти трябва усилване на антената 3-5 дб, колкото да стабилизираш връзката - щом и с гол телефон става. Чинията има доброто свойство да можеш да я намериш за без пари и да работи еднакво на всички бандове (900, 1800, 2100 за 3г връзка). Ягито ще иска смятане, кабел за свч, телефон с куплунг за антена и ще работи само на единия банд.

              За различния номер и входящия трафик - http://mtel.net/mobiltel/services/extra_sim.php - решава въпроса, май го предлагат и другите оператори. Съществува и фокусът remote sim на някои кар-китове.

              Коментар


              • #22
                До: Усилване на GSM сигнал!!!

                Да, при разстояния над 35 км в GSM мрежи (63 × 550м) връзка не може да има не заради нивото на сигнала , а заради невъзможноста да се компенсира забавянето -timing advance!

                Решението с услугата която предлагаш е приложимо , разбира се има допълнителни раходи -19,90лв еднократно при активиране и 6,90лв такса на месец!

                Има и друга интересна възможност .
                Правиш пренасочване на входящите повиквания от карта 1 към карта 2 "след три прозвънявания".
                Същото пренасочване правиш и от карта 2 към карта 1.
                Така повикването циркулира между карти 1 и 2 на всеки 3 прозвънявания!
                Разходите са според тарифните планове!!!
                Изпробвано е !

                За чиниите си много прав.Аз самият имам 4 които не използвам.
                При проблеми извън населените места в 99% от случаите говорим за 900MHz.
                Последно редактирано от Красимир Найденов; 11-06-09, 23:16.
                0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                Коментар


                • #23
                  До: Усилване на GSM сигнал!!!

                  В "зората" на джиесемите в България, по магазините за аксесоари се продаваха китайски усилватели за GSM. Представляваха външна антена, двупосочен усилвател (за приемане и предаваме) и вътрешна антена - която се монтираше в помещението със слаб сигнал. Учудващо, вършеха работа.

                  Другото което съм виждал (и имам, но не го давам или продавам) е усилвател за кола за GSM. Пак с подобна aрхитектура - усилвател за приемането, мощно стъпало за предаване (5W), подходящо количество дуплексни филтри и т.н.


                  Възможно е някъде все още да са откриваеми подобни устройства. Изостанали, излезнали от употреба...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Аз да попитам следното:
                    Моят апарат е с радио, което работи само ако е включено хендсфри/такова с жица/. Та това хенсфри играе ли ролята на антена и на самия телефон, а не само на радиото? И ако му наставя жичката с , да речем 3 метра, ще се подобри ли сигнала?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Усилване на GSM сигнал!!!

                      Първоначално публикуван от klasanov Преглед на мнение
                      Аз да попитам следното:
                      Моят апарат е с радио, което работи само ако е включено хендсфри/такова с жица/. Та това хенсфри играе ли ролята на антена и на самия телефон, а не само на радиото? И ако му наставя жичката с , да речем 3 метра, ще се подобри ли сигнала?
                      Не и по двата въпроса.
                      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Усилване на GSM сигнал!!!

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        В "зората" на джиесемите в България, по магазините за аксесоари се продаваха китайски усилватели за GSM. Представляваха външна антена, двупосочен усилвател (за приемане и предаваме) и вътрешна антена - която се монтираше в помещението със слаб сигнал. Учудващо, вършеха работа.

                        Другото което съм виждал (и имам, но не го давам или продавам) е усилвател за кола за GSM. Пак с подобна aрхитектура - усилвател за приемането, мощно стъпало за предаване (5W), подходящо количество дуплексни филтри и т.н.


                        Възможно е някъде все още да са откриваеми подобни устройства. Изостанали, излезнали от употреба...
                        Дай снимка или модел на това чудо. Нито съм виждал нито съм чувал за такова чудо.
                        Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                        Коментар


                        • #27
                          До: Усилване на GSM сигнал!!!

                          Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
                          Да, при разстояния над 35 км в GSM мрежи (63 × 550м) връзка не може да има не заради нивото на сигнала , а заради невъзможноста да се компенсира забавянето -timing advance!

                          Решението с услугата която предлагаш е приложимо , разбира се има допълнителни раходи -19,90лв еднократно при активиране и 6,90лв такса на месец!

                          Има и друга интересна възможност .
                          Правиш пренасочване на входящите повиквания от карта 1 към карта 2 "след три прозвънявания".
                          Същото пренасочване правиш и от карта 2 към карта 1.
                          Така повикването циркулира между карти 1 и 2 на всеки 3 прозвънявания!
                          Разходите са според тарифните планове!!!
                          Изпробвано е !

                          За чиниите си много прав.Аз самият имам 4 които не използвам.
                          При проблеми извън населените места в 99% от случаите говорим за 900MHz.
                          При мен става дума за около 4-5км но пресечено вилата остава зад възвишение.На определени места има слабичък обхват.Смятам че с външна антена ще стане.В началото ще мъча с по къс кабел.
                          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                          Коментар


                          • #28
                            До: Усилване на GSM сигнал!!!

                            Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                            Дай снимка или модел на това чудо. Нито съм виждал нито съм чувал за такова чудо.
                            За първото устройство което споменах по-горе, не мога да дам никаква информация. Отдавна са ми попадали и не помня модел или производител.
                            Ето снимките на усилвателя за кола:
                            Прикачени файлове
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Чувал съм за заглушители на GSM сигналите, но за усилватели не бях чувал. А какво ли ще се получи ако на даденото място искате да поставите усилвател, а друг вече е използвал умишлено заглушител? Не съм много наясно колко законни са тези "заглушители" - доколкото знам се използват от разните "известни" личности

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Усилване на GSM сигнал!!!

                                Стара тема ама сега я видях.
                                Аз има такива устроиства и ако някои го интересува може да направим схема за проба. Вършат работа но трябва да се пробва. Слагал съм в подземия и в екранирани сгради, в халета с метални конструкции и авто сервизи. В места дето хич го няма обхвата обаче не може да се очакват чудеса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X