Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

    Едно въпросче за проблем с таблет на Асус/ модела не го знам, няма го и никъде написан по корпуса на таблета освен надписа Asus/


    Проблема е,че онзи ден си работеше без проблем /зареждаше се също без проблем/. Изведнъж изгасна и повече не иска да "запали". Пробвах с няколко различни зарядни / изобщо не тръгва да зарежда, а батерия би трябвало да има дори повече от 50% заредена/. Пробвах със задържане на power бутона за повече от 30 сек /също така power + volume up/down/ - нищо.


    Има ли начин да го подкарам или тотално се е скапал ?!

  • #2
    Re: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

    Сервиз и диагностика. Може просто батерията да е заминала. Може и нещо да е изгоряло.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

      Може и да смениш зарядното и да го оставиш няколко часа на зарядно дано се освести.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

        Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
        Едно въпросче за проблем с таблет на Асус/ модела не го знам, няма го и никъде написан по корпуса на таблета освен надписа Asus/


        Проблема е,че онзи ден си работеше без проблем /зареждаше се също без проблем/. Изведнъж изгасна и повече не иска да "запали". Пробвах с няколко различни зарядни / изобщо не тръгва да зарежда, а батерия би трябвало да има дори повече от 50% заредена/. Пробвах със задържане на power бутона за повече от 30 сек /също така power + volume up/down/ - нищо.


        Има ли начин да го подкарам или тотално се е скапал ?!
        Послушай Daniel - сервиз и диагностика. Имах абсолютно същия проблем със Samsung Note 10.1 Паднала батерия и не щеше да пали нито от оригиналното си зарядно, нито от други. Хем го пробвах няколко часа да го оставя на зарядно (оригиналното). Закарах го в сервиз, не знам какво са му баяли (казаха нещо от сорта "спадане на заряда в батерията под критичния минимум"), върнаха си ми го зареден и работещ. 2 дена и нещо от сорта на 20-30 лева ми струва.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

          Щом до "онзи ден" е работил, проблемът няма да е батерия паднала под критичния заряд. А баенето на такава батерия е директно подаване на по-голям ток (ампераж).
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

            Значи евентуално отваряне на таблета и чудене как ако е възможно изобщо при тоя модел да му подам по-голям ток

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

              Аз пак да кажа - ако до онзи ден е работил не му е това проблема. Закачи го за компютъра и виж дали ще се разпознае някак си.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                Ако не стане .. метни го към мен. Трябва ми дисплей около 5 или повече инча.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                  Не иска по голям а по малък ток
                  Вариант 1. Разкачи батерията, изчакай 1 минута и я включи
                  Вариант 2. Изчакай батерията да падне сама, предполагам до 5 дена ще падне.
                  След като е паднала зареждани 12 часа със слаб ток(примерно от усб на компютър)

                  Всичко това за да светне дисплея, от там нататък какво става с софтуера един Господ знае...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                    Ти пробвал ли си с по-малък ток?

                    ПС: Всъщност май говорим за различни неща. Ако батерията е паднала под критичния минимум защо ще я чака да падне?
                    Последно редактирано от silverfox; 21-03-17, 14:35.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Ти пробвал ли си с по-малък ток?

                      ПС: Всъщност май говорим за различни неща. Ако батерията е паднала под критичния минимум защо ще я чака да падне?
                      Разбира се.
                      При асуса при подаването на по-голям ток(дори от оригиналното му зарядно) води до активиране на защита и реално нищо не става.
                      Падането на батерията е за да се направи един вариант ресет на устройството, което няма как да стане без да се откачи батерията или да падне...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                        Аз с по-голям ток съм съживявал елементи на батерия от лаптоп. Идеята в случая е да се подаде директно на батерията. Тази защита в батерията ли е?
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                          С модела с които се занимавах беше там.
                          Иначе е ясно, че елемент се съживява с повече ток, но Асус явно пишат нови правила
                          Или така си продават батериите, защото много хора при такъв проблем директно сменят батерията...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                            Ако е батерията. За мен по скоро не е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Проблем с таблет Asus /умря и не "пали"/

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Ако е батерията. За мен по скоро не е.
                              Батерията е на първо време, дали няма и нещо софтуерно хардуерно времето ще покаже.
                              В всички положение обаче таблетите на АСУС са много sucks и определено не бих си взел такъв...

                              За трансформера-а с които аз се занимавах беше пълно с оплаквания, за таблети на по 3-4 седмици умиращи по същия начин...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X