Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за смартфон

    Здравейте, като човек, ползвал над 20 години мобилен телефон с копчета, отлагах до последно "качването" на смартфон. Ма няма вече накъде - последната нокийката умира бавно, няма подходящи подобни нови, а тия от Мтел дават зор да подписвам нов договор и да ме "дарят" с телефон. Срещу пари, естествено. Та, питането ми е какво да взема. Имам прости изисквания - да е здрав, да му държи батерията, да не е голям, да не е скъп. А, и да го има в Мтел.

  • #2
    Re: Съвет за смартфон

    Huawei P9 Lite е приличен телефон не е много малък но то това е тенденцията стават все по голями.

    По принцио смартфон и да му държи много батерията са 2 различни неща
    Каквото и да съм ползвал го зареждам най много на 2 дни с включени всички ексти.

    Можеш да разгледаш и леново като телефон. За бюджетни телефони са ОК.
    Гледай да е с 16 гб ром поне за да имаш поне 12 за програми и снимки.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за смартфон

      То точно тоя, Huawei P9 Lite, ми го препоръча и един младеж от Мтел. Аз, на собствен ход, изкопах от сайта им Huawei Y6 Pro - водят го с много голяма батерия. Какво ще кажеш за него? Държа повече да е здрав и с батерия, отколкото с много възможности. Като се понауча и нахитрея ще го сменям с нещо по.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за смартфон

        Че Нокийки с копчета има все още. Например Nokia 105 (40-50 лв - без договор) или по-добре Nokia 222 (80-90 лв без договор). И защо трябва да преподписваш договор с Ментел? Аз три години карах с изтекъл договор от Глобул. Останах си на старите условия (които ме устройваха). Сега дори преминах на предплатена карта от Виваком, че само те предлагат вариянт за презареждане на 1 година.

        Сега, че мобилните оператори дават мило и драго да преподпишеш договор и са готови на всякакви номера, че да те вържат за 2 години - това си е техен проблем.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          Re: Съвет за смартфон

          Мнението ми ще е субективно, защото не съм ползвал никой от двата модела. ПО тт данни е по стар с по лош процесор, екран и не е ясно дали има ъпдейт до андроид 6, който е актуален в момента - не че последното е някакъв критерий.

          Да речем че и двата стават. Имат минимума за мен 16 г вътрешна памет.
          Кой колко ще кара на батерия не е ясно, по принцип не е важна само батерията, по важна е консумацията, възможно е по голямата батерия да кара по малко.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за смартфон

            По зададените критерии,приблизително останаха тези:HTC One A9,Microsoft Lumia 550.,..Samsung Galaxy Xcover 3,..Sony Xperia Z3 Compact,..Samsung Galaxy A5.Вече цената според тарифния план...между 200-300лв за апарат,около 20лв месечно.Над 5"може и да има и по -добри.Успех!
            Последно редактирано от LAZZ; 24-10-16, 10:20. Причина: уточнение

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за смартфон

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Че Нокийки с копчета има все още. Например Nokia 105 (40-50 лв - без договор) или по-добре Nokia 222 (80-90 лв без договор). И защо трябва да преподписваш договор с Ментел? Аз три години карах с изтекъл договор от Глобул. Останах си на старите условия (които ме устройваха). Сега дори преминах на предплатена карта от Виваком, че само те предлагат вариянт за презареждане на 1 година.

              Сега, че мобилните оператори дават мило и драго да преподпишеш договор и са готови на всякакви номера, че да те вържат за 2 години - това си е техен проблем.
              Тези с копчета са по калпави от сегашната 6303I, дето ползвам. Отделно нямат кирилица на копчетата и ми е мъка писането на смс-си. А договорът е с телевизии, интернети и такива.
              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Мнението ми ще е субективно, защото не съм ползвал никой от двата модела. ПО тт данни е по стар с по лош процесор, екран и не е ясно дали има ъпдейт до андроид 6, който е актуален в момента - не че последното е някакъв критерий.

              Да речем че и двата стават. Имат минимума за мен 16 г вътрешна памет.
              Кой колко ще кара на батерия не е ясно, по принцип не е важна само батерията, по важна е консумацията, възможно е по голямата батерия да кара по малко.
              Благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за смартфон

                Днеска мисля да взема един Huawei Y6 Pro за подарък та тия дни ще мога да коментирам. И мене ме привлече по голямата батерия а процесора не е критичен така че го предпочетох пред Huawei P9 Lite.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за смартфон

                  Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
                  ...Microsoft Lumia 550...
                  Windows на смартфон е един от най-извратените мазохизми, които човек може да си причини!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за смартфон

                    А това защо е така?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за смартфон

                      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                      А това защо е така?
                      Aко въпросът беше към мен - защото златната фирма до каквото се докосне - го прави на скрап.
                      Конкретно за Windows phone - нито браузърът им работи на всеки сайт, нито Store работи като хората, нито може да си изтриеш снимките от облака. Всеки юзер пищи за различни неща, защото навсякъде е пълно с бъгове. Където и да пипнеш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за смартфон

                        Да към теб беше въпросът. Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за смартфон

                          В ибей има доста не отваряни стари нокии с копчета за смешни пари. Има и кат телефон с копчета и самсунг екскавър с копчета тук по магазините. Инак повече китайски марки не купувам, само проблеми. То евтините и не толкова евтините самсунги правят проблеми... За сега съм много доволен от един С5 Актив на самсунг, един приятел има и работи чудно, но не е никак евтин...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за смартфон

                            Аз от ибей до сега нищо не съм си поръчвал, с телефон няма да почна. А и както казах, телефон с копчета без кирилица на тях не ме кефи въобще. Ще скокна тия дни на някой Huawei и ще докладвам за впечатления. Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за смартфон

                              Вчера взех телефона (huawei y6 pro) от mt*l защото в магазините с Т го нямаше наличен. Общо взето съм доволен. Батерията падна с 4 процента след около 2 часа цъкане и един 380 mb update ota през 3g-то. Идва с скриин протектор (който залепих с гъза си) и пласмасов "case" който е доста дървен но все пак върши работа. Усеща се доста по солиден отколкото сходните модели за същите пари които седяха в ръката ми като парче евтина пластмаса (тва все пак е субективно). Откъм бързодействие нямам забележки но не съм разцъквал никакви приложения . Единствената ми забележка засега е че след рестарт на телефона всеки път излиза настройка на която трябва да се укаже коя сим карта ще се ползва за данни и коя за гласова комуникация за мене не проблем но телефона ще се ползва от бащата и не искам да го товаря с излишно "цъкане" и без това прехода от "телефон с копчета" е достатъчно шокиращ. Ако има въпроси ще се радвам да отговоря.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X