Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телефонът не се включва по никакъв начин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телефонът не се включва по никакъв начин

    Здравейте, колеги! Имам Samsung Galaxy S4 (I9505) от 2 години. Закупен е на 28.01.2014 и днес - 01.02.2016 се появи първият сериозен проблем. Гаранцията му е 24 месеца. Пиша тази информация, защото ме хваща яд. Търсих за подобен проблем във форума, но не открих. Извинявам се, ако има такава тема и не съм я видял. Проблемът е следния и ще го опиша максимално подробно: телефонът се зареждаше, докато в един момент колега ми писа във фейсбука. Пускам падащото меню, за да погледна набързо какво е писал и след това го заключвам телефона. В този момент той не реагира на натискането на копчето. След 10-тина секунди се изключи дисплея. Предположих, че е сработило. Да, ама не! След това не можах да пусна телефона. Извадих му батерията, поставих я отново, извибрира, изписа логото и си помислих, че се е оправило. Да, ама НЕ! След това забелязах, че колкото и пъти да поставя батерията, без да натискам копчета, телефонът вибрира, показва се логото, скрива се и до там. Всякакви съвети и идеи ще са ми полезни в борбата ми с този проблем. Благодаря!

  • #2
    От: Телефонът не се включва по никакъв начин

    Защо не пробвате с преинстал на софтуера на телефона ? Може да се оправи, но ще изгубите всички данни, при моят китаец/Х*авей/ след като почнаха да му отказват всички процеси, само това му е спасението
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Телефонът не се включва по никакъв начин

      Не е задължително да се изгубят данните. Това все пак е самсунг...
      Колега c0dy^ Изтегли си от саммобайл.ком версия на Рома за твоя модел и го инсталирай с Один. По принцип не би трябвало да се изгубят никакви данни. Ако това не ти помогне, ще трябва да ги изчистим и да инсталираме пак стоков фърм. Ако приказките ми са ти тъмна Индия, пиши ми, за да ти обясня по подробно.

      Коментар


      • #4
        От: Телефонът не се включва по никакъв начин

        Колега,
        мисля, че това е срещан проблем при самсунг галакси.
        Опитай със ресет на телефона. Натискаш Power копчето, докато се появи логото, пускаш го и натискаш копчето на звука надолу (минус) и го задържаш. Би трябвало да се рестартира. Оттам ако не се оправи е възможен проблем с копчето за старт.

        При нормален рестарт е възможно да загубиш ново инсталирани апликации, а при хард ресет, ще възстановиш заводските настройки. Хард ресете се пуска като се задържат копчето на звука нагоре (плюс), бутона за включване и home бутона. Като светне логото, пускаш бутона за включване, но задържаш другите два, докато не се появи андроидското лого и ще се появи системно меню. Там следва да избереш erase all data and restore to factory settings (или нещо такова беше)

        Има много материал в нета за това специално
        Пиша малко наизуст, специално за комбинацията от копчета, така че потърси и това инфо (hard and soft reset galaxy S4)

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Телефонът не се включва по никакъв начин

          Колега, пишеш доста наизуст и няма почти нищо вярно в поста ти (освен твърдението ти, че "Има много материал в нета"). Не искам да те засегна, просто не заблуждавай колегите , защото колкото и да е трудно да "убиеш" един Самсунг, подобни уроци ще се справят ако не за брик, то за удар в стената...
          Последно редактирано от vladdark; 01-02-16, 22:38.

          Коментар


          • #6
            От: Телефонът не се включва по никакъв начин

            Аз да не съм от детската градина, че да се засягам
            То и аз съм си писал, че пиша "наизуст", така че съвсем вярно си пишеш ти, но един ресет на телефона няма какво толкова да го брикне (си мисля аз де).
            Лично съм го правил два пъти само че на галакси 5 и просто те вкарва в системно меню. Отделен е въпроса, дали точно това е комбинацията на бутоните...
            При всички положения се обединяваме около тезата, че матр'ял в нета много, само да каже колегата вдява ли английски или да помагаме - съгласен ?

            Коментар


            • #7
              От: Телефонът не се включва по никакъв начин

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Защо не пробвате с преинстал на софтуера на телефона ? Може да се оправи, но ще изгубите всички данни, при моят китаец/Х*авей/ след като почнаха да му отказват всички процеси, само това му е спасението
              Ами не ми се искаше да се стига до там, обаче като видях, че гаранцията вече е изтекла и мисля да се хвана да го преинсталирам.

              Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
              Не е задължително да се изгубят данните. Това все пак е самсунг...
              Колега c0dy^ Изтегли си от саммобайл.ком версия на Рома за твоя модел и го инсталирай с Один. По принцип не би трябвало да се изгубят никакви данни. Ако това не ти помогне, ще трябва да ги изчистим и да инсталираме пак стоков фърм. Ако приказките ми са ти тъмна Индия, пиши ми, за да ти обясня по подробно.
              Благодаря, колега, за съдействието! Преди време върнахме стария софтуер на телефона на един приятел на версия 4.4.1 (по спомен май такава беше - кит-кат) с въпросната програма Один и си спомням, че информацията му се загуби. Това за мен не е фатално, защото лично аз си качвам периодично важните документи (снимки най-често) на компютъра, така че и да се загуби информацията, няма проблеми. В момента тегля версията за конкретния модел на телефона от сайта, който ми посочи. Ще пробвам с Один да го преинсталирам и се надявам да стане. Това, което ме притеснява е, че въпросните копчета на телефона (копчето за звука, за включването и централното копче) не дават признак за живот. Не си спомням много добре процедурата по преинсталирането, но се надявам да успея да я направя без нужните копчета или поне да заработят на определен етап.

              Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
              Колега,
              мисля, че това е срещан проблем при самсунг галакси.
              Опитай със ресет на телефона. Натискаш Power копчето, докато се появи логото, пускаш го и натискаш копчето на звука надолу (минус) и го задържаш. Би трябвало да се рестартира. Оттам ако не се оправи е възможен проблем с копчето за старт.

              При нормален рестарт е възможно да загубиш ново инсталирани апликации, а при хард ресет, ще възстановиш заводските настройки. Хард ресете се пуска като се задържат копчето на звука нагоре (плюс), бутона за включване и home бутона. Като светне логото, пускаш бутона за включване, но задържаш другите два, докато не се появи андроидското лого и ще се появи системно меню. Там следва да избереш erase all data and restore to factory settings (или нещо такова беше)

              Има много материал в нета за това специално
              Пиша малко наизуст, специално за комбинацията от копчета, така че потърси и това инфо (hard and soft reset galaxy S4)

              Поздрави
              Пробвах какви ли не работи - да му извадя батерията, да държа копчетата, за да няма заряд в кондензаторите, да го зареждам, но няма ефект. Копчетата просто не реагират. Ще пробвам тази вечер да го преинсталирам и се надявам да има ефект. Благодаря на отзовалите се и ще ви държа в течение със състоянието на телефона.

              Коментар


              • #8
                От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                Пауър бутона е за смяна. Телефона го вижда като постоянно натиснат. Така си мисля. Това е вече често срещано при S4 за времето на ползване. Да и ако е това което казвам, няма да можеш да го вкараш нито в "download" нито в "recovery" защото телефона постоянно ще рестартира. Така че не можеш и да го ресетнеш или флашнеш.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Пауър бутона е за смяна. Телефона го вижда като постоянно натиснат. Така си мисля. Това е вече често срещано при S4 за времето на ползване. Да и ако е това което казвам, няма да можеш да го вкараш нито в "download" нито в "recovery" защото телефона постоянно ще рестартира. Така че не можеш и да го ресетнеш или флашнеш.
                  Като се замисля, има нещо вярно. Ако телефонът вижда бутона като постоянно натиснат, то явно затова веднага се включва, още с поставянето на батерията, и изписва логото на телефона. Обаче след около една секунда отново се изключва. Има ли някой колега с S4, който може да направи следния тест (може и да не е с S4): да си изключи телефона и след това, като го включва, да си задържи копчето натиснато за по-продължителен период от време, например 5-6 секунди. Ако на втората секунда, след появата на логото, телефонът се изключи, значи има вероятност да е от копчето. Също така бихте ли ми препоръчали качествен и надежден сервиз във Варна? Благодаря!

                  П.п. Копчето за включване, към момента, си има нормален ход, усеща се движението му и като цяло не виждам промяна в движението на самото копче и като усещане, но въпреки това не мога да го изключа като възможен проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                    Пробва ли съвета с друга батерия? В дънлоуд режим или рековери влизаш ли? (volume+ and home and power или volume - and home and power). Опитай се да намериш и друга, заредена батерия, или опитай да заредиш твоята на някой друг апарат, за да си сигурен че имаш достатъчно ток.
                    ПС: Преинсталацията на стоков фърм с Один не нарушава гаранцията

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                      S3 i9300
                      След включване, със задържан power бутон, логото на S3 Galaxy излиза, гасне, излиза и отново гасне. След отпускане на бутона power стартъп процедурата продължава нормално.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                        Така и трябва и индикира баш развален бутон, само ябълката не я брига и пали от раз след подаване на ток, самсуняка не са догледали тоз проблем.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                          Аз не разбрах за какво говорите. Човека говори за задържане на бутона, ти му отговаряш за ябълка... Има много андроид устройства които дори и без батерия само с кабел стартират. Това не е основния въпрос на темата... Започва много да се размива с коментари нямащи нищо общо с проблема на човека.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                            Има, има, самсуняка вижда бутона , като натиснат, не го интересува ток, батерия и др.
                            А че има мноооого андроид устройства - има, но колегата има само едно и то не е измежду мнооогото.
                            И до колкото форумът е отворен не виждам проблем да изразя мнение.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телефонът не се включва по никакъв начин

                              Явно се опитваш по успешно да си изразиш мнението от колкото да помогнеш за оправянето на телефона. Явно и разбираш от самсунг много повече от мен. Ще ти освободя фронта да се развихриш и измайсториш Лека.
                              ПС: c0dy^ ако искаш да си оправиш телефона, прочети мненията в другия форум в който попита, там има решения... Явно тук ще си говорим за ябълки и щения да си изразяваме мнения, било то и не по темата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X