Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И отново - съвет за избор на смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И отново - съвет за избор на смартфон

    Първо реших да се включа в някоя от съществуващите теми, но като поразгледах - всяка от тях си е забила в специфична посока, та реших да не цапам темите на съфорумците.

    Та значи, търся си смартфон. На настоящия Галакси С2 батерията взе да му пада за ден и половина и все по близко е момента в който ще го трясна в нещо твърдо.

    Телефона ще се ползва главно в режим "червена слушалка/зелена слушалка" и писане на СМС-и. Във функцията си на смартфон (мейл, браузинг и няколко други апликации) ще се ползва сравнително рядко (5% от общото време на ползване), въпреки това тази функция ми е необходима

    Поради което и изискванията са:

    1. Максимално издръжлива батерия в режим talktime/standby. Не ме интересува колко издържа на гледане на клипчета в тубата, цъкане на игри, мултитаскинг и прочее.
    2. Задължително - Андроид
    3. Размери - да се побира в нормален джоб на официална риза или панталон. Да речем нещо до 5 инча макс.
    4. Прилична задна камера със светкавица - понякога ми се налага да го ползвам за сканиране на документи.
    5. Макар и не задължително, но силно пожелателно - ако може телефона да не се разпада на съставни части от втренчен поглед. Не че работя в подземен забой, офисен плъх съм, но практиката показва, че разни фини механизми (телефони, часовници и пр.) рЕзко започват да проявяват суицидни тенденции като ми попаднат в ръцете.
    6. Телефона да се продава (легално) в България, със съответната гаранция и сервиз - варианта поръчка от АлиЕкспрес и производните му отпада.
    7. Добро качество на звука/връзката - както казах, телефона ще се ползва основно за разговори, така че варианта да се надвиквам със събеседника щото той не ме чува/аз не го чувам, въобще не ме устройва

    Всички останали показатели - процесори-мроцесори и тем подобни въобще не ме интересуват.

    Бюджет - макс 800 лв.

    Предложения ?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: И отново - съвет за избор на смартфон

    1.Sony Xperia z3 compact -според тестовете 3дни на батерия.2.Самсунг S5/S5mini или Галакси Алфа-имат един специфичен пауър сейвинг режим при който дисплея става черно-бял и телефона издържа в режим"слушалка"доста време.

    Коментар


    • #3
      От: И отново - съвет за избор на смартфон

      При този режим на ползване - предимно за разговори и много рядко останалите функции, Sony Xperia с включен Stamina режим издържа и доста повече от три дни. Изработката също не е лоша, има прахо и водоустойчив корпус - IP68 certified dust proof and water resistant over 1 meter and 30 minutes, 4.6" IPS LCD дисплей, а камерата е 20.7 MP с макс. резолюция 5248 х 3936 pix. Недостатък евентуално е това, че батерията е вградена и не се сваля /Non-removable Li-Ion 2600 mAh battery/, което е "данък" за защитения корпус. Ето пример за продължителност в режим talktime/standby, като повечето е в standby:

      Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: И отново - съвет за избор на смартфон

        От показаната по-горе снимка, май телефона се ползва за противотежест или часовник.
        Колко минути разговори има в тези 4%?

        И btw, ако реално се ползва за слушалка - по-добрият вариант е обикновен телефон, без голям дисплей и просто таблет, който му държи много батерията и може да се ползва за доста други и разнообразни неща.

        Коментар


        • #5
          От: И отново - съвет за избор на смартфон

          Да, това е време на батерията в предимно standby режим, но все пак има и разговори. Както писаха по-горе, разговорите не са основния консуматор на батерията, а екрана, Wi-Fi, GPS с постоянните му искания за определяне на местоположението, като че ли това е жизнено важно за ползвателя и т.н. Колко точно минути са разговорите и колко е бил в разрешен трафик на мобилни данни не мога да кажа, защото тогава още ползвах втори GSM. Ако е важно мога да засека и да пиша, ама ще е след месец, за да е представителна извадката. Въпреки скептицизма към подобни интервали на зареждане Xperia изкарва доста често по 5-6 че и повече дни с едно зареждане, но мобилни данни, позициониране, и др. подобни се включват само тогава, когато аз сметна че ми трябват, ъпдейти се правят предимно при налична Wi-Fi мрежа, а Stamina режим е включен винаги и при изгасен екран консумацията е доста малка.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: И отново - съвет за избор на смартфон

            Ползвам Huawei P7 i постоянно включен wifi, но без да го човъркам с около 700-800 мин./месец разговори. В този режим батерията ми държи 3 работни дни. Дисплея му е добър, много бързо работи, тънък е, но има 2 недостатъка: камерата бавно фокусира, но прави отлични статични снимки /т.е. за документи е ОК/ и фенерчето му е слабо.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: И отново - съвет за избор на смартфон

              Ами аз четох преди месеци и не ми беше труден избора - Еволвео ( evolveo strongphone q4). Отговаря на всичките ти изисквания и един ( два по-точно) ОГРОМЕН плюс - има си хардуерни бутони зелено и червено. Цените незнам как са сега, ма бяха около 480 кинта лятото в метро. Сега трябва и да е по-малко. Доста народ тук от форума и други познати са с такива ( имаше и тема за него някъде тук). Проблеми никакви. Много приятна машинка е.
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                От: И отново - съвет за избор на смартфон

                За Експерията в режим Стамина потвърждавам и аз.
                Рекорда ми е 10 дни.
                Беше на 12 % като го включих в зарядното.
                Но и аз го настройвам като колегата-адаш.
                А и не говоря много.
                Средно 5-10мин на ден.

                Според изискванията на автора на темата-4-5 дена мисля ще си ги прави без проблем.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: И отново - съвет за избор на смартфон

                  А бре тва... зареждането... в нормалното ежедневие нещо проблем ли е станало или и него с данък са го обложили?
                  Щото много работа=много ток=или много акумулатор или зареждане. Тва като ще изключваме туй и онуй що да ги имаме?
                  Пак се обърках!
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар


                  • #10
                    От: И отново - съвет за избор на смартфон

                    Щото едни не могат да изкарат и ден без зарядно, а някои могат и седмица без него. А кой какво изключва е личен проблем. Нямам нужда на всеки двайсет секунди да like-вам нечия простотия във facebook, mail-ите си чета на GSM-а само при необходимост, иначе на лаптопа ми по-удобно. GPS се ползва само при навигиране. И не изпадам в ступор, ако следващите няколко часа нямам достъп нета.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #11
                      От: И отново - съвет за избор на смартфон

                      + и от мен за Sony Xperia z3 compact! Това като по-скъп вариант! Предвид поставените условия, ако z3 идва "в повече", като по-бюджетно решение виж Sony Xperia SP.Изцяло отговаря на условията, значително по-евтин. Недостатък (ако е такъв), е че няма ъпдейт след 4.3 версията на Андроид!

                      Коментар


                      • #12
                        От: И отново - съвет за избор на смартфон

                        Благодаря за съветите !

                        Тъй като Sony Xperia Z3 compact се очертаваше като очевиден фаворит, днес наминах да го разгледам в магазина. Идеално се вписваше в това което очаквам (като размери и характеристики, апропо - уникално добра камера) + положителните отзиви за него тук (като издръжливост на батерията). С две много големи "но"-та:

                        1. Някак си на пипане ми се стори доста крехък. Ся, ясно че това е субективно усещане, и бях готов да го преглътна, и тук дойде второто "но"...
                        2. Цената... 889 лв, и то на промоция. Не че съм някоя стипца, но както съм писал и по-горе, при мен телефоните са консуматив - някак си не се научих да си пазя вещите. Ако трябва да съм честен, бюджета който си бях заложил беше от порядъка на 600-650 лева, и 800 лЪва беше абсолютния максимум, който бях склонен да похарча.

                        Та след бърз оглед на другите налични опции, малко браузване и кратък размисъл се спрях на CAT S50. Същата батерия като на Експерията, камерата е доста по-зле (8 mpix срещу 20 mpix на Сонито), една идея по-големичък. Ако трябва да съм честен - спечели ме с визията си на rugged phone, някак си субективно ми стоеше и изглеждаше по-здрав. Е, и цената - 799 лева (плюс бонус - безплатно зарядно за кола, дреболия ама приятна).

                        Та да видим дали съм се минАл или не
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: И отново - съвет за избор на смартфон

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Та да видим дали съм се минАл или не
                          Честито за новата придобивка! Със здраве да я ползваш!
                          Па ако нещо интересно ти сервира.. драсни някой ред. Доста заглеждан модел напоследък.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • #14
                            От: И отново - съвет за избор на смартфон

                            Е пак си дал 800 лъва
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: И отново - съвет за избор на смартфон

                              Ми, освен да кажем, честито! Със здраве да го ползваш! И макар и да е вече късно, защо не погледна предишния Xperia Z1 Compact. Вече може да се намери и на по-изгодна цена - за около 500 - 550 лв. Неговия дисплей е 4.3in срещу 4.6in на Z3, но пък е с 341ppi срещу 319ppi /pixel density/. Разликите не са много големи: 2.5GHz срещу 2.2GH процесор, 2GB RAM и за двата, microSD до 128GB, а Z1 до 64GB, Bluetooth 4.0, NFC, мрежа 4G LTE и за двата, единствено WiFi при Z3 е 802.11ac. Като функционалност, камера и т.н. не се различават особено.
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X