Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с Виваком

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво става с Виваком

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    .. Винаги имаш една и само една входна точка на енергията в система и удара там убива.
    В твоя случай, откъде дойде удар в тая точка?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #47
      От: Какво става с Виваком

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Ако имаше контрол - щеше да се отрази и на качеството на монопола...
      Ако имаше контрол, сега щяхме да имаме няколко пъти по-скъп и няколко пъти по-бавен интернет, евентуално средностатистически за Европа, а може би и по-лош.

      Именно липсата на контрол и многото участници във филма докараха това, дето сега всички консумираме. Средностатистически интернета е перфектен, на фона на общото. А за цената си е направо за без пари. Примера е емблематичен за това до колко и кога държавата трябва да се меси в бизнеса - минимално и от зор заман. Всичко повече от това пречи.

      А емблематичен пример какво би станало ако имаше контрол - при мобилния интернет има тотален контрол. Резултата е видим - смешни оферти, цени за трафик и после още по-смешни ограничения, и качество и покрите тип "тука има - тука нЕма".

      Айде нЕма нужда. Тая държава трябваше да я пенсионираме за едни 10-15 години след 10-и ноември. Сигурно щеше да свърши на порядък по-малко поразии.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Какво става с Виваком

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        В твоя случай, откъде дойде удар в тая точка?
        Някога нас ни удари гръм въпреки всичките защити.
        За ел. захранването - виждал съм трифазен кабел пробил и прекъснал едновременно. Входящата е с една прекъсната фаза, а друга фаза е пробила към консуматорите, в резултат имаш три фази 220В м/у фаза и нула и едно междуфазово 0 вместо 380В.
        Еднофазните консуматори са хепи, но трифазните бавно умират. Виждал съм светещо в червено табло и дъга от лош контакт, виждал съм метализация на табло от клещите на бат'Страхо който работейки се обръща да види кой го вика....за късмет междуфазовото късо обърна в газообразно състояние само клещите и т.н. Причините за токов удар може да са много ( не броим факта, че си е и удобно оправдание за други гафове.... )
        П.П. В момента нета ми прекъсва ужасно (Вива)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #49
          От: Какво става с Виваком

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ако имаше контрол, сега щяхме да имаме няколко пъти по-скъп и няколко пъти по-бавен интернет, евентуално средностатистически за Европа, а може би и по-лош.

          Именно липсата на контрол и многото участници във филма докараха това, дето сега всички консумираме. Средностатистически интернета е перфектен, на фона на общото. А за цената си е направо за без пари. Примера е емблематичен за това до колко и кога държавата трябва да се меси в бизнеса - минимално и от зор заман. Всичко повече от това пречи.

          А емблематичен пример какво би станало ако имаше контрол - при мобилния интернет има тотален контрол. Резултата е видим - смешни оферти, цени за трафик и после още по-смешни ограничения, и качество и покрите тип "тука има - тука нЕма".

          Айде нЕма нужда. Тая държава трябваше да я пенсионираме за едни 10-15 години след 10-и ноември. Сигурно щеше да свърши на порядък по-малко поразии.
          Мда, на който му е интересно може да погледне какво се предлага в Испания.
          Там 10Mb ADSL е най-използвания вариант.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #50
            От: Какво става с Виваком

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            ..( не броим факта, че си е и удобно оправдание за други гафове.... )
            ..
            Това за мен е основното,
            а иначе решения има, за въпросната точка ми беше интересно, достъпа до нея физически/електрически би трябвало да е доста труден, ако е читаво направена системата.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #51
              От: Какво става с Виваком

              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
              Мда, на който му е интересно може да погледне какво се предлага в Испания.
              Там 10Mb ADSL е най-използвания вариант.
              Мда и за тия 10Mb, които реално са 5-6 плащам 39 евро на промоция! И да наистина проблема е в създадения монопол от едни хора. Има и оптика 55 евро за 100Mb, като релно са м-у 10 и 30Mb.

              Коментар


              • #52
                От: Какво става с Виваком

                Без да знам какво точно се е случило с виваком твърдения за проблем с захранването са несериозни,още повече че става въпрос за един от най-големите Бг телекоми.Далеч съм от мисълта че във виваком няма грамотни хора,макар че има случаи в които наистина се съмнявам в грамотноста им,още повече че голяма част от тяхната работа раздадоха на подизпълнители в това число и аз съм такъв,за разлика от някои идиоти служители на виваком,повечето подизпълнители си правят нещата грамотно,проблема на виваком е в контрола на подизпълнителите и съгласуването помежду им.Пример ,изграждам подземно оптично трасе за предаване на мачове във формат фулл HD за европейските мачове или там както се казва.Трасетоизградено,тествано,издаден сертификат със затихвания и така нататък.След месец идва друг подизпълнител и в продължение на два дни една група ходи с крачкомер и мери по каналите със челници и каски ,питам ги какво правят и ми казват ще правим оптика за фулл ХД ,казвам им че това е направено преди седмица.Отиват си,след седмица идват 8 човека от виваком и започват да мерят да правят трасе за оптика за фулл ХД ,предавания,идва една трета група подизпълнител и започват да копаят канал за полагане на оптична връзка между коментатора и колата за предаване на мача,звъня на човека на виваком и мъ казвам че това за което са изпратили "Н"тата група е направено преди све седмици и даже един мач вече беше предаван по новото трасе,след 10 минути "Н" тата група си тръгва !

                Относно захранването ,във фирмата в която работя имаме резервирано двойно захранване,подсигурено от два инверторни агрегата работещи независимо един от друг,палещи автоматично,подпряни с два УПС-а колкото два мотокара,всичко сфазирано и със отделни резервоара за нафта,всичко е купено и монтирано преди 3 години.Енергонезависими сме 365 дни в годината.Виваком немогат да се издънят с калпаво захранване или друго подобно !Ще питам и споделя
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Какво става с Виваком

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ... "Н" тата група си тръгва !
                  Н пъти си им провалил класическата схема за източване.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво става с Виваком

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Н пъти си им провалил класическата схема за източване.
                    Двама колеги от Н групата са и наши съфорумници,ако имат желание могат да споделят,понеже имам договор за поддръжка на цялото съоръжение с възложителя,упражнявах контрол на изпълнението на всеки етап,не съм имал никакви проблеми с ръководителя от виваком страната и работехме точно и ясно със сроковете и всичко.Но тая неразбория ме подлудяваше. Най интересното беше че като питаш кой ги праща,никога не получаваш отговор освен един лист заявка с подпис без име,стигнахме дотам че забранихме да има работници на обекта без бадж със снимка и име на фирма,и това заради виваком.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво става с Виваком

                      Неска пак. От 13:30 приблизително до 14ч

                      Ама мобилните разговори вървяха.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво става с Виваком

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Неска пак. От 13:30 приблизително до 14ч

                        Ама мобилните разговори вървяха.
                        При мен нищо не е спирало.
                        Ни нет ни ТВ.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво става с Виваком

                          Да, умря ми телефона. пЦувах, рестартирах, вадих карта, накрая тръгна... Но при мен се случи към 10-11ч. и после отново ранния следобед.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X