Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Таблет с уиндоус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Таблет с уиндоус

    Софтуера е само за windows,оптимизация за таблет е изключено,поне версиите които са налични за сега !

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Ако програмите са за XP, какъвто обикновено е случаят с работещите решения към които човек е сантиментален, реалистичният отговор е НЕ. Липсата на интерфейси и клавиатура не добавят удобство. За сметка на това, лаптопи с батерия за 5 и даже 8 часа съществуват и определено са решение.
    Всъщност преди да се ориентирам към това,се замислих за вариянта за таблет !
    Последно редактирано от Roninn; 09-10-14, 19:32.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Таблет с уиндоус

      Интерфейса е RS 232 ,мислех за усб към 232 преходник от таблета към кабела.Разполагам с инвертор за 220,инвертор към 19 волта за лаптоп,агрегат 5 киловата в багажното,въпреки това в повечето случаи немога да закарам ток до мястото,или ако мога ми изяжда раб.време,още повече че често се пътува и разполагам примерно с 4-5 часа да реша даден проблем,понякога се налага работа на 325 метра ,където се разчита само на собствените батери на лаптопите.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Таблет с уиндоус

        sql-а не е проблем. Как се свързва компютърът ти с въпросните пожарни, охранителни и т.н. системи? Сещам се за следните варианти: частен протокол през предоставен от производителя адаптор (тук влизат всякакви canbus), RS-xxx, usb, lan частен, lan over ip, bluetooth, wifi. Виждал съм и устройство с паралелен двупосочен интерфейс, но това е страшна екзотика.

        Коментар


        • #19
          От: Таблет с уиндоус

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Интерфейса е RS 232
          Най-най доброто за теб: http://www.kingoflaptops.com/Laptops...erial-pid-1299
          (вече споменато в темата)

          ,мислех за усб към 232 преходник от таблета към кабела.
          Повечето са проблемни. Някои много проблемни, някои по-малко.

          Разполагам с инвертор за 220,инвертор към 19 волта за лаптоп,агрегат 5 киловата в багажното,въпреки това в повечето случаи немога да закарам ток до мястото,или ако мога ми изяжда раб.време,още повече че често се пътува и разполагам примерно с 4-5 часа да реша даден проблем,понякога се налага работа на 325 метра ,където се разчита само на собствените батери на лаптопите.
          Ако си на 9600bps можеш да си сковеш един 20 метров кабел и да закараш конзолата на удобно за теб място с ток, стол и бюро. Принципно има начин да свалиш на земята и интерфейса от от комина със стъклария, но не знам дали ще си заслужава.

          Можеш за прилична сума да се снабдиш с нещо такова:
          - http://www.usconverters.com/index.ph...roducts_id=404
          и да си работиш от колата. Не съм го пробвал лично!

          Коментар


          • #20
            От: Таблет с уиндоус

            Лаптоп с RS232 хардуерно вградено в дъното всички опити с емулатори,преходници и прочее гимнастики не се получават,Лаптопи бизнес серията от преди 5 години притежават тази опция има втора радост в чудесно състояние само за батерия са и си решаваш проблема .
            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

            Коментар


            • #21
              От: Таблет с уиндоус

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              sql-а не е проблем. Как се свързва компютърът ти с въпросните пожарни, охранителни и т.н. системи? Сещам се за следните варианти: частен протокол през предоставен от производителя адаптор (тук влизат всякакви canbus), RS-xxx, usb, lan частен, lan over ip, bluetooth, wifi. Виждал съм и устройство с паралелен двупосочен интерфейс, но това е страшна екзотика.
              2.3.5 пин на RS 232 тоест ....ТХ RX GND.....В устройството отсреща си има ТТL конвертор MAX 232 който си се захранва от собствен токоизточник !Проблема ми основно е че поддържам няколко хиляди такива обекта,на ден незнам на колко места ще ми се наложи да отида,затова търся вариянт за надеждна енергонезависимост и възможност да го намуша в джоба на якето,макар и джоба да бъде по голям не е проблем !
              Последно редактирано от Roninn; 09-10-14, 21:08.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Таблет с уиндоус

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                2.3.5 пин на RS 232 тоест ....ТХ RX GND...
                Тя интригата е преди него. Ако софтуерът има някакво мрачно ДОС минало и очаква хардуерни 8250 или 16450 чипове, никакъв usb конвертор не те оправя. Много от най-най-най съвременните диагностични софтуери за автомобили са точно така. Ако си ползва уиндоуските апи-та, били те и от windows 95 - конвертор с pl-2303 или още по-добре ftdi работи идеално. Това ако USB портът е стока, което също не е даденост и трябва да се изследва.

                Хората които разправяха за хъбове да си признаят дали са включвали хъб към usb on-the-go порт - малко са таблетите които имат честен USB Host. Също може да разкажат и за захранването на хъба.

                Коментар


                • #23
                  От: Таблет с уиндоус

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Хората които разправяха за хъбове да си признаят дали са включвали хъб към usb on-the-go порт - малко са таблетите които имат честен USB Host. Също може да разкажат и за захранването на хъба.
                  Окей - признавам си, да включвал съм и в таблет и в смартфон, но просто таблета беше 1200 лева, смартфона още си е толкова Вярно е, че повечето евтини таблети нямат USB-on-the-go, но когато говорим за Windows 7/8 на таблет тези таблети не смятам, че има причина да се обсъждат, нали?

                  P.S. захранването на HUB-а? Какво за него... далече ми е да го видя от тук мисля, че беше стандартно 12 волта. HUB-а си работи абсолютно безпроблемно за всичко под Windows, но лично аз не бих го препоръчал за това, което до колкото разбирам искат. Нямам представа дали има емулация и към коя версия.
                  Последно редактирано от господин никой; 09-10-14, 23:09.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Таблет с уиндоус

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    2.3.5 пин на RS 232 тоест ....ТХ RX GND.....В устройството отсреща си има ТТL конвертор MAX 232 който си се захранва от собствен токоизточник !Проблема ми основно е че поддържам няколко хиляди такива обекта,на ден незнам на колко места ще ми се наложи да отида,затова търся вариянт за надеждна енергонезависимост и възможност да го намуша в джоба на якето,макар и джоба да бъде по голям не е проблем !
                    Нямаш шанс. На никой производител на джобни играчки не му дреме за 0.001% от пазара, на които им трябва поддръжка на 50 годишен интерфейс.
                    Ако решиш да се пробваш - събери назаем частите. Примерно - от мен имаш работещ OTG microusb кабел и някъде имам забутани приличен usb/rs232 преход + работещ активен usb hub. За последните две не гарантирам, че не съм ги виждал отдавна.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Таблет с уиндоус

                      Roninn, има Bluetooth модули, които на жиците изкарват сериен канал. Т.е. можеш да закачиш един такъв към TTL-RS232 преходник и с устройството да се вържеш през Bluetooth.
                      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Таблет с уиндоус

                        До колкото разбрах bluetoot модула от страната на 232 взема захранване от ком порта,но такова там няма,след 232 -то има 4 пинова букса TX GND GND RX
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Таблет с уиндоус

                          Не, може да използва външно захранване, например допълнителна батерия.. Която изкарва седмици.
                          Аз така вързах станцията (FT 857D) с блутута на лаптопа. Всичкия софтуер работеше.
                          Целта ми беше да си направя безжичен сериен кабел Но не се получи много успешно защото при мен устройствата са на различни скорости.
                          Ето линка, с извинения към модераторите: http://www.yo3ggx.ro/bt8x7/FT8x7_DIY...terface_v1.pdf
                          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Таблет с уиндоус

                            Толя, нямах време да чета цялата тема, та в кратце: Мини да ти подаря един таблет с Виндовз ХР и реално голямо USB.
                            Верно проФесора е Атом на 1.2 ама Интел все пак.


                            Не схванах връзката на Уиндоус 7-8 и RS порта.
                            Последно редактирано от drukman; 10-10-14, 02:24.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X