Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Леново s660

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Леново s660

    Здравейте, колеги! От 2 месеца съм собственик на този телефон. До сега нямаше, ама никакви проблеми. Поръчах го от minideal и вчера му падна батерията и го включих да се зареди. След седем минути показа 100 процента батерия. Бях изумен и го изключих. По точно главата не можеше да ми го побере. Почнах пак да си рова и батерията буквално на всеки 5 секунди с един процент надолу. Стигна 40 процента и изгасна... Включих го, показва, че зарежда, ама не тръгва. Прибрах са в родния ми град и взех една батерия от една бракма и телефона тръгна без проблем. Сигурен съм, че в батерията е проблема. Вътрешно късо ли, друго ли-не знам. Написах до minideal имейл, но още няма отговор. Батерията е 3000 милиамперчаса и е огромна и проблема е, че не мога да е намера да се продава. Давайте съвети, че не знам. От вчера съм болен-ни спа, ни лежа. От къде да взема тая пущина. Беше телефон светкавица. Ще се радвам, ако някой помогне. Проверих и на minideal и там няма такава в сайта. Кво да правя?

  • #2
    От: Проблем с Леново s660

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Здравейте, колеги! От 2 месеца съм собственик на този телефон. До сега нямаше, ама никакви проблеми. Поръчах го от minideal и вчера му падна батерията и го включих да се зареди. След седем минути показа 100 процента батерия. Бях изумен и го изключих. По точно главата не можеше да ми го побере. Почнах пак да си рова и батерията буквално на всеки 5 секунди с един процент надолу. Стигна 40 процента и изгасна... Включих го, показва, че зарежда, ама не тръгва. Прибрах са в родния ми град и взех една батерия от една бракма и телефона тръгна без проблем. Сигурен съм, че в батерията е проблема. Вътрешно късо ли, друго ли-не знам. Написах до minideal имейл, но още няма отговор. Батерията е 3000 милиамперчаса и е огромна и проблема е, че не мога да е намера да се продава. Давайте съвети, че не знам. От вчера съм болен-ни спа, ни лежа. От къде да взема тая пущина. Беше телефон светкавица. Ще се радвам, ако някой помогне. Проверих и на minideal и там няма такава в сайта. Кво да правя?
    Странна работа. Една батерия да няма...
    Вариант 1. Виж има ли някакъв номер на батерията и я търси по него.
    Вариант 2. Търси някое леново на части и му вземи батерията
    Вариант 3. Пиши на наколко GSM сервиза и ги питай, могат ли да ти намерят такава батерия...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Леново s660

      Вариант 4. Изтегли си програма за показване на нивото на заряд, в която има опция за калибриране на батерията и пусни калибриране. Може би ще се оправи.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Леново s660

        Брей, трагедия - умряла ти е батерията. Стават такива работи.

        Сега е моментът да го тунинговаш с по-мощна батерия (ще трябва да преоформиш и капака, ама 5-7 Ач ще му дойдат добре).

        Иначе батериите се търсят по габаритни размери и им се запоява контролерчето от старата.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Леново s660

          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
          Вариант 4. Изтегли си програма за показване на нивото на заряд, в която има опция за калибриране на батерията и пусни калибриране. Може би ще се оправи.
          Аз, колега, не мога да го пусна ти да калибрирам. Интересно как толкова нова батерия умря.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Леново s660

            Нищо интересно няма, изтеглил си късата клечка (2-3 на 100 броя).

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Леново s660

              В ebay ги има. Ако ти се чака 2-3 седмици

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Леново s660

                Оригинално телефона е с 1500милиампера, като се сложи по-голяма и отказва да зарежда!!! Даи други впечатления, че и аз от доста време се оглеждам в него.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Леново s660

                  Не, колега. Оригинално е с 3000 милиамперчаса. Доста бързо работи, камерата е добра въпреки че, когато се снима по надалече е слабичка. Батерията издържа доста и паметта е напълно достатъчна. Като цяло ме кефи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Леново s660

                    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                    Не, колега. Оригинално е с 3000 милиамперчаса. Доста бързо работи, камерата е добра въпреки че, когато се снима по надалече е слабичка. Батерията издържа доста и паметта е напълно достатъчна. Като цяло ме кефи.
                    Може и така да е нямам лични наблюдения това го четох в един друг саит. Там му бяха сложили 2500 и симптомите му бяха същите. Благодаря за инфото вече съм 99,9% навит за този телефон, ти от къде го купи?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Леново s660

                      Здравейте, колеги имах подобен проблем с една фото рамка. Купих си Литиево полимерна батерия на която сложих термозащитата от старата батерия и сега си работи без проблеми. Цената е 30лв за 5000мА , което мисля ,че ще ти свърши перфектна работа само размера да съвпада. Цената за това е 30лв. мисля, че си заслужава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Леново s660

                        Като сложа по-голяма батерията, ще успява ли да я зарежда зарядното? По спомен изходния ток е 1,5 ампера. Това го дават на зарядното.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Леново s660

                          Ще я зарежда

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Леново s660

                            Малко извън темата ама телефона с GPS или A-GPS е? Гледах едно видео и там казаха, че е с A-GPS а всички които го продават твърдят че е с GPS, та може ли някои да каже?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Леново s660

                              Всички андроиди са a-gps и могат да изключват а-то при което си остава обикновен gps

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X