Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2в1 Телефон - Радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2в1 Телефон - Радиостанция

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Ето ти Чавдаре истиски телефон с истинска радиостанция (2W на 400 MHz + PMR)

    http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B2%D0%B8%D1%8F

    Сега дали ще ти свърши някаква полезна работа когато се наложи няма как да ти кажа, дет се вика Божа работа, мога само да кажа, че МОЖЕ и да свърши.
    Тук пише UHF, но само 0.5 W, а и батерията е доста слаба...
    Последно редактирано от emanuilis; 25-05-14, 08:32.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Тук пише UHF, но само 0.5 W, а и батерията е доста слаба...
      Мисля, че мощността е ограничена на 0.5W за PMR каналите, а отделно може да се използва като любителска на 2W. Не съм сигурен за това, възможно е да не съм разбрал правилно когато ми го показваха. 4200 mAh не е малка батерия за такова устройство.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ами чудесно! Остава човек да снабди и всички важни за него хора, с които би искал да говори при някакво бедствие........
      ............. Не ги виждам обаче като що-годе пълноценен заместител на GSM-а в случай на срив на комуникациите.
      Чакай сега, никой не казва, че с това ще замениш ефективно глобалната комуникация с която сме свикнали последните 15 години. Единствено на въпроса ти "с кого ще си говориш" ти казах, че е вероятно да можеш да се свържеш с някой радиолюбител и при определени обстоятелства това би могло да се окаже полезно... За останалото се самонавиваш.
      Последно редактирано от Preslav Peychev; 30-05-14, 10:01. Причина: Поредни постове :)
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: 2в1 Телефон - Радиостанция

        Първоначално публикуван от icerunner
        ... Единствено на въпроса ти "с кого ще си говориш" ти казах, че е вероятно да можеш да се свържеш с някой радиолюбител и при определени обстоятелства това би могло да се окаже полезно... За останалото се самонавиваш.
        Да де, ама, като го гледам, човекът го мисли като заместител на GSM-а в случай на срив във комуникациите. И го попитах с кого ще си говори, понеже връзка с "някой радиолюбител" едва ли ще му свърши работа, освен за отчитане на радиолюбителска активност. И не говорим за "глобални комуникации", а за най-елементарна връзка с най-необходимите ти хора.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: 2в1 Телефон - Радиостанция

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Да де, ама, като го гледам, човекът го мисли като заместител на GSM-а в случай на срив във комуникациите. И го попитах с кого ще си говори, понеже връзка с "някой радиолюбител" едва ли ще му свърши работа, освен за отчитане на радиолюбителска активност. И не говорим за "глобални комуникации", а за най-елементарна връзка с най-необходимите ти хора.
          Някой радиолюбител може да ти свърши много работа при разменяне на информация или зов за помощ при срив на интернет и GSM мрежата.
          Благодаря на icerunner,emanuilis и The Back Bone за предложенията.
          Темата малко се измести от видовете такива телефони към има ли смисъл от тях.
          Последно редактирано от Тишо; 25-05-14, 17:44.
          O888888-211

          Коментар


          • #20
            От: 2в1 Телефон - Радиостанция

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            4200 mAh не е малка батерия за такова устройство.
            Разглеждайки спецификациите на двата модела останах с подобно впечатление, чисто сравнително...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: 2в1 Телефон - Радиостанция

              Колкото и малка да е батерията (макар, че спиред мен не е), за моя китайски фаворит, показан по-напред в темата резервна батерия струва по-малко от три кутии цигари. Така че, не е проблем човек да пъхне в чантата 2-3 батерии.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #22
                От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                Това 2в1 ме заинтригува. За мястото където съм аз определено има смисъл. Много често нямам обхват на телефона когато се кача по чукарите за риба. От друга страна шанса да има някой наоколо със станция е доста висок. За спешни ситуации/бакъп си строва може би.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #23
                  От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                  А най-хубавото е че производителите имат българско представителство, което дава огромни надежди относно гаранционно обслужване.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X