Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2в1 Телефон - Радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2в1 Телефон - Радиостанция

    Преди време бях гледал няколко колеги с китайски телефони много в 1 с Радиостанция .
    Тази статия пак ме замисли да си купя подобен.
    http://offnews.bg/news/%D0%9D%D0%BE%...8F_339952.html
    Някой скоро купувал ли си е от братска република Китай такъв телефон да сподели читави ли са? Предимства недостатъци?
    O888888-211

  • #2
    От: 2в1 Телефон - Радиостанция

    И какво ще постигнеш с този "телефон" при едно евентуално земетресеение ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: 2в1 Телефон - Радиостанция

      Не става въпрос за земетресението а за срив в операторите.
      Просто идеята да имам станция постоянно в мен а не в джипката или в къщи по всяко време ми допада.
      Wouxun-a си го взимам само в гората.Станцията мисля няма смисъл да обсъждаме какво се постига с нея.
      O888888-211

      Коментар


      • #4
        От: 2в1 Телефон - Радиостанция

        Да , станцията е хубаво нещо , ако и другите имат с какво да приемат и предават
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: 2в1 Телефон - Радиостанция

          Първоначално публикуван от Тишо Преглед на мнение
          Не става въпрос за земетресението а за срив в операторите.
          Просто идеята да имам станция постоянно в мен а не в джипката или в къщи по всяко време ми допада. .
          С кого ще си говориш?!?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: 2в1 Телефон - Радиостанция

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            С кого ще си говориш?!?
            Абе при по сериозно бедствие е почти сигурно, че радиолюбителите ще поддържат все някаква комуникация и напълно сигурно, че GSM операторите няма..., а когато я възстановят ЧАСТИЧНО ще упражнят контрол (вероятно с добри намерения) върху това кой да я използва. Така, че с някакво що годе читаво радио има голяма вероятност да намериш с кой да си говориш. Съвсем отделен е въпроса дали това ще ти помогне с нещо, но в голяма степен може би зависи и от теб.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: 2в1 Телефон - Радиостанция

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Абе при по сериозно бедствие е почти сигурно, че радиолюбителите ще поддържат все някаква комуникация и напълно сигурно, че GSM операторите няма...,
              Доколкото виждам, тук става въпрос за някаква комбинация телефон-радиостанция. Каква ще да е тази радиостанция? Малко ме съмнява да работи в любителския диапазон. Освен това, на средностатистическия човек GSM му трябва за да говори със своя кръг от близки, приятели и познати. Ако те също не са снабдени с подобни устройства, работещи на същите честоти, не виждам каква ще му е ползата, дори и да може да си говори с някой и друг радиолюбител.

              П.П. Да приведем нещата към реалния живот: Днес, след земетресението ми трябваше да се свържа с едно от децата си, което беше на юг, доста по-близо до епицентъра. При неработеща GSM мрежа това, че аз може да притежавам радиостанция, не би ми свършило никаква работа, защото човекът, с когото ми трябваше да говоря, няма такава ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                ......При неработеща GSM мрежа това, че аз може да притежавам радиостанция, не би ми свършило никаква работа, защото човекът, с когото ми трябваше да говоря, няма такава ...
                А освен това, дори да предположим, че и другия има също такава радиостанция - GSM, въпросът е какви разстояния ще покрие с това "чудо" на техниката? И също така в ситуация, като тази от днес, ще е възможно ли да се свържете от София с някой от въпросните градове на юг? При наличната батерия за телефон, това не ми се вярва да може да излъчва дори и с 5W на UKV, а дори и с тях е до никъде.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #9
                  От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                  Масово има китайски телефони с радиостанция. Масово станцията е 400-480. Минава си през репитера и си говори. Макар че 70-те сантиметра с 1 ват примерно е куца работа, но по-добре от нищо. Аз се замислям за такъв телефон и продам ли соним-а скачам на това (за 250 долара, мисля, че е супер оферта) :

                  * 4.5" IPS 960*540 Resolution
                  * MTK6589 Quad Core 1.2GHz

                  * Dual Sim Dual Standby
                  * RAM 1GB+ROM 4GB( ROM Available 1.6~1.8GB)
                  * 3000mAh Large Capactive Long Standby

                  * GPS (Built-in GPS Navigation)
                  * IP 68 (submersible up to 1.5 meter under water 30 Minutes)

                  Waterproof,Dustproof and Shockproof
                  * Black 8.0 MP+ Front 2.0MP Camera
                  * Walkie talkie PTT :
                  Support directly distance 3-5 kilometers in 400-470 MHZ (UHF)
                  * 2G :GSM 850/900/1800/1900 MHZ ( Quad band)
                  3G: WCDMA 850/1900/2100MHz
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1054052839_256.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5589199

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1010773467_937.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5589200
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                    Човека говори за GSM с PRM. Освен за еднодневно няма да върши работа. Батерията ще замине бързо. Ако не го ползваш ежедневно няма смисъл.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                      Мисля, че идеята е добра, както и достатъчно оригиналана за да има пазарен успех.

                      Жокер: съществено предимство ще бъде възможността за разговори в чужбина, на кратки разстояния, извън операторската мрежа. Например широко място или сграда, предварително обявени за място на среща.

                      Още коментари, тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163633
                      Последно редактирано от emanuilis; 24-05-14, 23:59. Причина: Допълнителна препратка
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                        Срива на мобилните мрежи не от самото земетресение, а от максималния брой разговори, които могат да понесат, ако една базова станция от най-слабите може да понесе поне няколко десетки едновременни разговора, а в града има няколко десетки такива, то един аналогов репитер си носи само един разговор и са на разположение само няколко в града, при това, ако има кой да те чуе на тях .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Доколкото виждам, тук става въпрос за някаква комбинация телефон-радиостанция. Каква ще да е тази радиостанция? Малко ме съмнява да работи в любителския диапазон. Освен това, на средностатистическия човек GSM му трябва за да говори със своя кръг от близки, приятели и познати. Ако те също не са снабдени с подобни устройства, работещи на същите честоти, не виждам каква ще му е ползата, дори и да може да си говори с някой и друг радиолюбител.

                          П.П. Да приведем нещата към реалния живот: Днес, след земетресението ми трябваше да се свържа с едно от децата си, което беше на юг, доста по-близо до епицентъра. При неработеща GSM мрежа това, че аз може да притежавам радиостанция, не би ми свършило никаква работа, защото човекът, с когото ми трябваше да говоря, няма такава ...
                          Ето ти Чавдаре истиски телефон с истинска радиостанция (2W на 400 MHz + PMR)

                          http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B2%D0%B8%D1%8F

                          Сега дали ще ти свърши някаква полезна работа когато се наложи няма как да ти кажа, дет се вика Божа работа, мога само да кажа, че МОЖЕ и да свърши.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            Ето ти Чавдаре истиски телефон с истинска радиостанция (2W на 400 MHz + PMR)
                            ...
                            Сега дали ще ти свърши някаква полезна работа когато се наложи няма как да ти кажа, дет се вика Божа работа, мога само да кажа, че МОЖЕ и да свърши.
                            Ами чудесно! Остава човек да снабди и всички важни за него хора, с които би искал да говори при някакво бедствие, с такива телефони и може и да му свърши работа. Естествено, при условие, че са достатъчно близо един до друг за да могат да се чуят в градски условия, защото радиостанцията си е тип "walkie-talkie".

                            Както е споменал emanuilis, при наличие на достатъчен брой такива телефони, те могат да вършат работа при пътуване, в т.ч. и в чужбина за поддържане на връзка на малки разстояния, без да се ползва GSM-мрежа. Не ги виждам обаче като що-годе пълноценен заместител на GSM-а в случай на срив на комуникациите.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-05-14, 07:20.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2в1 Телефон - Радиостанция

                              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                              Човека говори за GSM с PRM. Освен за еднодневно няма да върши работа. Батерията ще замине бързо. Ако не го ползваш ежедневно няма смисъл.
                              То точно ако се ползва ежедневно като радио няма смисъл...
                              За бекъп може би но пак зависи какво са направили китайците и дали няма да се окаже компромис с всяко едно нещо, което прави тази урутка. Честно казано мисля, че именно това ще се окаже.
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X