Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Xperia L менте от vivacom или?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Xperia L менте от vivacom или?!

    Оффф... Що ми напомни че и компютри правят Бях позабравил премеждията с Вай вай вай Вайо...
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Xperia L менте от vivacom или?!

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Оффф... Що ми напомни че и компютри правят Бях позабравил премеждията с Вай вай вай Вайо...
      аа, не... аз само за компонентите говоря...
      току що си говорих с клиент за едно вайо... ревем и двамата

      "..ти в обора,
      аз на двора..." ( това го знаеш от къде е)

      не ми е удобно да си говоря за пари, намалявам си цената на труда със 70%, и пак е неприлично скъпо...

      Коментар


      • #18
        От: Re: Xperia L менте от vivacom или?!

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Sony са си така с двд плеърите от години, четат само оригинални :-) а това с 8 г си е търговски трик, 8 е цялата, а ползваш половината, в ревютата обикновено го пише, еди колко си памет, свободни за потребителия еди колко си. Сони взимат 4г за дописаното по андроида от тях, оригиналния андроид е много малък, джинджъра се събира на 40 мб и с дописаното от хтц на 240 :-) за това предпочитам NEXUS заради чистият андроид, а нямам такъв заради нехаресваните от мен самсунг и лг.
        Това вече не е съвсем така. Джинджъра е в музея отдавна, а Factory image за Nexus 4 (4.4.2) e 358MB в tgz. Бърза справка, показва, че положението със свободната памет твърде сходно с експерията.
        За сравнение актуалният IOS подминава смело гигабайт.


        DVD-та на Сони откровено имаха софтуерно ограничение, защото преди години ги лекувах с dvd+r носители и bitsetting маймунджулъци. Това не е голяма изненада, защото sony pictures са доста голям играч на пазара.
        Последно редактирано от bokomo; 13-02-14, 20:23.

        Коментар


        • #19
          Re: Xperia L менте от vivacom или?!

          Добре де а от 358мб до 4г колко е разликата? Разкомпресирай го и виж колко е голям, по горе съм написал че 40мб е джинджърбред.

          Most AOSP ROMs such as CM10.1, AOKP, or ParanoidAndroid are less than 200MB on average in size (size of ROM zip file).

          Демек и 358 не е, а примера даден по горе е за АОКП ром, демек пак е дописван.

          Както и да го погледнеш инсталиран ще е около 1г.
          Последно редактирано от Daniel; 13-02-14, 20:29.

          Коментар


          • #20
            От: Re: Xperia L менте от vivacom или?!

            742 след разкомпресиране. Ужасяващо далеч от 40, но не е само това. Горе съм писал, че въпросните 8 млрд. байта (вече никой не ги бърка с 8 гигабайта, нали?) се делят между фърмуера, рековъри партишън, памет и сторидж. Съжалявам, но не мога еднозначно да ги преведа на български.

            Сега тегля оригинален имидж на въпросното сони, за да видя колко са натрупали върху чистия андроид. Но като гледам колко свободно място остава на nexus - няма да е много.


            cm, aokp и paranoid-a са без gapps (google apps), т.е. без офис, плей, мапс и т.н. Не може да се сравнява със стоково устройство, което задължително е с тях. Без да броим някои китайски извращения и kindle hd.
            Последно редактирано от bokomo; 13-02-14, 20:42. Причина: за да не стане чат

            Коментар


            • #21
              Re: Xperia L менте от vivacom или?!

              Съгласен съм, точно така е
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=153812
              Това е моя компилация за ХТЦ която се събира на 100 мегабайта партишън и има гугълските апп та. Нексуса е най близо до АОСП ромове. Явно и в него има малко глупости и явно няма как да се избегнат.

              Отдавна не съм се занимавал поради липса на време но Андрод Джинджърбред АОСП с гугъл АПП се събира на 100 мегабайта
              Bravo Oxygen r2 ром100M кеш5M юзър332M
              Оригиналния ром на хтц е
              Bravo Stock ром250M кеш40M юзър147M
              Нямам време да гледам сонито колко е но съм сигурен че писаното от тях е доста, другото което е за сони, колкото и рам да има сони успяват да я запълнят.

              Коментар


              • #22
                От: Xperia L менте от vivacom или?!

                Къде ви отвя вятъра- въпросът е елементарен...
                Конкретното Сони има 4ГБ вътрешна памет (да се разбира- тип мемори карта за качване на простотии от юзъра), има и 1,5ГБ памет на телефона която е отделно и се ползва за инсталиране на програмите. До тук реално имате на разположение 5,5+ГБ... Остатъка до 8ГБ го изяжда Андроида- пак е добре, само 2,5ГБ ги е хванала липсата... А познайте колко е официално паметта на таблета ми и колко липсват...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2014-02-15-16-10-44.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5564134
                Бонус: Нали знаете, че за удобство (докарване на по-големи цифри от въздуха) всичко се смята х 1000, а не х 1024 както трябва и реалната загуба е сериозна- на 8ГБ само от сметките ги хваща липсата около 500МБ, на 16ГБ изчезва 1ГБ... На 64ГБ вече липсата е 4ГБ- дреболийка

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X