Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Xperia L менте от vivacom или?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Xperia L менте от vivacom или?!

    Днес жената си взе Xpеria L (c2105) от vivacom. Реших да разгледам телефона, и при прегледа на паметта се оказа, че телефона е с 4GB вътрешна памет (internal storage) вместо 8GB както е обявено навсякъде включително и в сайта на vivacom... Другото несъответствие при обявени 1GB RAM реално телефона има 850МБ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020594.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:6045260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020595.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:6045261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020596.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:6045262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020597.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:6045263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020598.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:6045264

    Какво ще да е това чудо?!

  • #2
    От: Xperia L менте от vivacom или?!

    Ментето се казва "Сони с Андроид".

    Първото - че продължава да произвежда телефони със смешно нисък обем на паметта, при положение че знае как се ползва паметта от Андроид, второто - че винаги едни къде 4гб се помпат от системата и не са налични, което при 8гб обявена памет ти оставя налична четири и нещо.

    Същата гадост е при моята експерия, там от обявени 16гб имам на разположение към 12: баш минус четири.

    За другата памет врътката е същата, част от нея е постоянно заета.

    Решението (частично) е да ползваш памет-карта за всичко.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Xperia L менте от vivacom или?!

      Не е менте. 8ГБ се делят между ОС-а, рековърито, памет на телефона и сторидж. За сторидж остават около 4.

      Коментар


      • #4
        От: Xperia L менте от vivacom или?!

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Не е менте. 8ГБ се делят между ОС-а, рековърито, памет на телефона и сторидж. За сторидж остават около 4.
        Хм а как да разбера, че наистина има 8GB. Те може да пишaт, че има и 32GB а аз да виждам 4GB...

        Коментар


        • #5
          От: Xperia L менте от vivacom или?!

          Виж
          http://www-support-downloads.sonymob...5_xperia_l.pdf - обърни внимание на стр. 16 и 17-та. Там доста завоалирано е обяснено защо не виждаш дори 5.6ГБ

          Може да отключиш и рутнеш телефона и тогава ще можеш да видиш заветните 8 млн. байта, но съществува вероятност да обозаш нещата, а гаранцията на телефона при отключването на бутлоудъра се губи.

          Всички производители, в това отношение, са от един дол дренки. Радвай се, че имаш sd слот, защото има телефони с 8ГБ памет, но без слот и там си доста по-ограничен. Ако мислиш да качваш видео - качвай го на външна карта и се ограничи в броя на приложенията. Хем ще ти стигне мястото, хем телефона ще е пъргав.

          Коментар


          • #6
            От: Xperia L менте от vivacom или?!

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Хм а как да разбера, че наистина има 8GB. Те може да пишaт, че има и 32GB а аз да виждам 4GB...
            Ще ти трябва доста добро ориентиране в Линукс. Иначе просто приеми че един гол андроид 4+ на различните телефони е 2-4 гб , а в RAM ядрото не вижда паметта, в която е заредено самото то (100-200 мб), май и видеото взема някаква.

            Коментар


            • #7
              От: Xperia L менте от vivacom или?!

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Хм а как да разбера, че наистина има 8GB. Те може да пишaт, че има и 32GB а аз да виждам 4GB...
              Проверката - висша форма на доверие. Чук, секач, мерак, и гледаш какъв е памет чипа.

              Или решаваш да приемеш на доверие че при сони цялата щуротия заема точно около 4гб, и че при 32гб обявени ще са ти достъпни към 28.

              Мисля че имаше алтернативни андроиди които позволяваха друго ползване на паметта, и по-малък отпечатък. А сони са относително добродушни към качването им.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Xperia L менте от vivacom или?!

                Ти пък, сега ще чуеш всичките приказки за шернато видео от вградената видеокарта, всичкото, дето се разправя на клиентите..

                Ако си айляк, можеш да занимаеш КЗП с темата, и да гледаш сеира после.
                Проучи колко ще те ангажира това, все пак.

                И не забравяй старата реклама - It`s a Sony! (с извинение)

                PS след епохата на Тринитрон това стана една перверзно ниЗка марка...

                Коментар


                • #9
                  От: Xperia L менте от vivacom или?!

                  п.п. ако питаш защо не обявяват само достъпната памет - това е защото зависи от софтуера и след едно обновление празното място може рязко да намалее и да има нацупени. Затова се обявява сигурното число, хем е по-голямо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Xperia L менте от vivacom или?!

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                    ...след епохата на Тринитрон това стана една перверзно ниЗка марка...
                    Тия вече ги пипам само за фотоапарати, камери и плейстейшъни.

                    И двете ми експерии, избирани и поръчани с такъв мерак, след 10 месеца бъгове заминаха за ремонт, при обещани 14 работни дни ги получих след по 40 дена чакане. Единия иди дойди - направо го смениха с по-нов модел, но за другия след месец откровени лъжи и баламосвания по имейл ми го върнаха само със сменена батерия, след като се клеха че цялата платка е леш и няма оправяне. В момента ми седи ремонтиран с целофанчето и не ща да го погледна, чудя се дали да го продавам или да го ползвам та да почне да ми прави същите проблеми и да имам извинение вече да ги разстрелям. Сега в семейството пак имаме различни телефони, с различни зарядни, а цялата идея беше да сме с еднакви за да можем да ги мятаме в доковете във всяка стая и в колата както ни падне.

                    Телевизорите им - бащата нали им е отколешен фен - през последните десет години един от последните кинескопни - огромно парче, сто кила тежи, ъглите му почнаха да дават отклонения на втората година. Течнокристални - два - работят, но нищо особено нито като образ нито като цветове, просто нормален телевизор. Шарпа ги бие на цвят, на образ и на сантасе.

                    За двд плейърите им няма да подхващам коментар, поне тук в Щатите - четат оригинално двд дори да го застрелям с четина преди това, а вкарам ли чисто ново записано от мен - почват да цъкат и да забиват. 110% съм сигурен че имат някаква шибанийка за саботаж на записвани дискове. Не може 18 доларово китайско плейърче да гълта всичко, а това да прескача.

                    Блурей плейър - веднъж се излъгах - две до три минути "loading - please wait" екран докато покаже каквото и да било. Върнах го в магазина на втория ден. Байгън.
                    Последно редактирано от Goblin; 13-02-14, 19:32.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Xperia L менте от vivacom или?!

                      Sony в случая няма особена вина. Това че се превърна от лидер в потребителската електроника в повечето ниши във второкласен играч на същите тези ниши е отделна тема. Преди няколко месеца прибрах в шкафа последното сони устройство, което се използваше у дома, а им бях голям фен навремето.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Xperia L менте от vivacom или?!

                        Sony са си така с двд плеърите от години, четат само оригинални :-) а това с 8 г си е търговски трик, 8 е цялата, а ползваш половината, в ревютата обикновено го пише, еди колко си памет, свободни за потребителия еди колко си. Сони взимат 4г за дописаното по андроида от тях, оригиналния андроид е много малък, джинджъра се събира на 40 мб и с дописаното от хтц на 240 :-) за това предпочитам NEXUS заради чистият андроид, а нямам такъв заради нехаресваните от мен самсунг и лг.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Xperia L менте от vivacom или?!

                          това в отговор на Гоблина, че докато го напиша, и ме превариха доста хора...

                          За фотоапаратите ти си Човека и безусловно приемам инфото.
                          За плейстейшъните е ясно.
                          Ама за останалата ширпотреба - не е ясно как такава империя може да позволи разни производителчета да се изакат откровено и точно в центъра на четирибуквената марка - символ.
                          Не е възможно от стек със 100 флопита, работещи да са 12
                          от втори стек - 8..
                          от третия - повечко бяха, но не много повече..
                          Оптични устройства - с материали на добре познат производител, и отново под четирибуквеното лого.., много хубави, ама ...
                          абе - тая марка да не я чуя повече.

                          Тринитрона - без забележки - най-дъртия - след 16-годишна вярна служба го преместих на вилата. Не мога да си изкривя душата - добре си работи и сега.
                          Но иначе - това над горния ред си е в сила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Xperia L менте от vivacom или?!

                            УдрИ в земята. Собствен опит: Мултимедиен проектор същата марка. Уж най-доброто. Струва над 3к. Почти не се ползва. Месец след изтичане на гаранцията се появява петно на образа. В оторизирания сервиз казват, че матрицата му е за смяна, но не се предлагала като резервна част и е за смяна проектора.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Xperia L менте от vivacom или?!

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              УдрИ в земята.
                              Не!
                              Бегай като дявол от тамян.
                              Аз давам на клиента гаранцията, която ми дава вносителя.
                              Обаче, като се ебава устройството, клиента го боли оная работа, щото аз съм се подписал, че ще му работи компютъра.
                              И съответно, ми го носи на мен, а не на Сони България ЕТ.
                              И трябва аз да му бера срама на ЕТ-то.
                              И клиента си мисли - ей ги тия, какво сметало ми направиха, супер, ама не работи, кел файда, че еди-къв си бил чарк било Сони.
                              И в тоя ред на мисли, тоя клиент може да не дойде повече.
                              И пак в тоя ред на мисли, аз получавам негативна оценка, която не съм заслужил, ама която може да ми хапне много от хляба.
                              Щото позитива стига до три нива, макс четири, ама негатива стига до 40 нива на разпространение.

                              Така ли?
                              Сони ли?
                              ВЪН!!!!

                              сонита разни....Дето викаш, Митак - удри в земята, нихната мама.. и нивгиш повече!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X