Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за аудио слушалки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за аудио слушалки

    Говоря за общия случай под формата на "тапички", които варират от 50 до 120-150 лева и като цяло са си бозичка. Със същия успех (и по-малко оглушаване) можеш да си купиш Sony MDR-а за който говорих по-рано... Примерно CX 880i - почти на една цена с Bose-то са, а дори не са многолентови или пък с пиезокристални говорители...

    Виж, харесвам фирмата, но просто тапите им са по-зле ориентирани, като цена/производителност от тези на Bose - това е. Бих си взел нещо high end от Sennheiser - немците си знаят работата

    //edit2 - заговорих за Shure защото по случайност успях да пробвам едни SE425 - бива си ги. Не искам да препоръчвам неща, които не съм пробвал, а от Sennheiser не ми е попадало нищо по-сериозно.
    Последно редактирано от господин никой; 18-01-14, 18:35. Причина: добавка, edit...

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за аудио слушалки

      Да за този ценови клас да , но аз си мисля , че говорим за други слушалки .... както и да е .. трудно се разбират хората , като не се виждат когато говоря .
      То наистина колегата е питал за слушалки тип -"тапи" , ама после заговори за качество и така...
      Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 18-01-14, 19:05.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за аудио слушалки

        Аз използвам "цели" слушалки на Marshall от два месеца! Купих ги от чужбина, но тук могат да се поръчат онлайн. Обикновените (като моите) струват 80-90 евро, а "златната серия" са х2. Трябва да ви кажа, че по-добро съотношение цена/качество в момента на пазара няма - топ модели на BOSE свирят приблизително два пъти по-добре (твърде дигитален звук за мен), а струват десет пъти повече... Сами си правете изводите, колко плащаме за написа по продуктите... Иначе за Marshall-а - перфектен звук с онова приятно чисто аналогово усещане на качествен винил. Балансирани във всички честоти. Дизайна е ретро (мен това адски ме кефи) и е напълно в стила на китарните им кубета. Недостатъци от към звука (за цената им) няма. Малко им е стегната шината и си трябва разтягане. При по-продължително слушане започват да убиват на ушите (физически дискомфорт), но може би да трябва да разтегна шината още малко и да се реши този проблем... Ето ги:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:marshall-major-headphones-11.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5555063

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за аудио слушалки

          И моите 5 стники. Жена ми се занимава с едни програми за звукостимулации. От там препоръчват доста видове слушалки, като даващи звука с минимални изкривявания. До скоро ползваше само "Сенхайзер", но от там се изтарикатиха да спрат от производство модела с най-добро съотношение цена/качество. Друго неудобство е жака им - от големите е. За студио е ОК, но не и за носене. От тогава мина на AKG. K99 са достатъчно добри. Цената им в България е около 110 лева +- 5 лева.

          Само да допълня - "тапи" не се препоръчват.
          Последно редактирано от Alexr; 20-01-14, 12:00.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за аудио слушалки

            Най-добре си купи Beats by dr. Dre . Качеството на музиката е невероятно. Когато се съчетаят и с телефон който поддържа beats audio усештането е неповторимо.

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за аудио слушалки

              Ако ще слушаш само МР3-ки на телефона .. няма голямо значение какви са ти слушалките
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за аудио слушалки

                ТУК може да си поиграете и тествате слушалките, колоните, ушите ...
                Три пъти си пускам Binaural Test и всеки път подскачам
                Тествах си новите sennheiser momentum. Доволен като слон

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Momentum-On-Ears_2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5562954
                Последно редактирано от Preslav Peychev; 10-02-14, 19:33.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за аудио слушалки

                  На Sennheiser тапите им не са много добри. А другите модели като качество/цена нещо не ме радваха. Слушал съм им почти всичко налично (на времето малко ги продавах, та да знам какво продавам замъкнах един кашон със слушалки и ги закачих за "наточената" система) и установих, че за същите пари се намират по-качествени неща. И не е субективно, бяхме двама дето слушахме (а ушите ни бяха тренирани) и мнението ни беше почти еднакво. Иначе на външен вид доста го докарват .

                  Студиините на Сони са добър избор, ама нямат тапи от тоя тип . Иначе за не-тапи мен са ми фаворит Beyerdynamic 990 Pro. Направо сгънаха Sennheiser-а дето беше в същият ценови клас, обаче не съм ги сравнявал с много други от тоя ценови клас. Ама хич да не е са леко скъпи ...

                  Коментар


                  • #24
                    Покупка на два модела слушалки - on-ear с максимално чист "мониторен" звук

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    И моите 5 стники. Жена ми се занимава с едни програми за звукостимулации. От там препоръчват доста видове слушалки, като даващи звука с минимални изкривявания. До скоро ползваше само "Сенхайзер", но от там се изтарикатиха да спрат от производство модела с най-добро съотношение цена/качество. Друго неудобство е жака им - от големите е. За студио е ОК, но не и за носене. От тогава мина на AKG. K99 са достатъчно добри. Цената им в България е около 110 лева +- 5 лева.

                    Само да допълня - "тапи" не се препоръчват.
                    Може ли да дадеш съвет?

                    Искам да си взема един или два чифта качествени слушалки.
                    По принцип слухът ми е слабото сетиво и отбягвам слушалкиte, oсобено тапи, само хендсфри ползвам и то главно за разговори.
                    Та, искам да си взема качествени слушалки, които не дразнят слуховия апарат, предават без украшения (баси) звука, да са on-ear. В момента ми трябват за слушане на генерирани симулации на определени честоти, така че с максимален диапазон ще трябва да са (от 5Хц ако може, но не на всяка цена) - предпочитам реалния звук. Няма да слушам навън.


                    За друго - уроци, книги на английски, калсическа музика, джаз.
                    Бюджет: 100-250лв.


                    2. И едни за службата и за път примерно, които да тръгват от телефон и мп3 плеър - по-лекички, нещо до 60-80лв. Доколкото разбрах трябва да са макс 32 Ом
                    Ето няколко които видях по форумите, но са в ниския среден клас май:
                    px-100-ii
                    https://en-us.sennheiser.com/on-ear-...eigt-px-100-ii


                    https://www.koss.com/headphones/on-e...ones/porta-pro
                    - доста грозновати изглеждат.
                    DT235:
                    http://theheadphonelist.com/headphon...dynamic-dt235/
                    ATH-M20x
                    http://www.audio-technica.com/cms/he...56c/index.html




                    Защо не се препоръчват тапи?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за аудио слушалки

                      От няколко месеца ползвам Xiaomi Hybrid Pro HD. Лично за мен това са най-добрите слушалки, които съм слушал. Съотношение цена/качество изобщо няма смисъл да се обсъжда.
                      В момента чакам едни Bluedio Vinyl + един lossless player. Като пристигнат ще драсна да се похваля...
                      42

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за аудио слушалки

                        "Тапи" не се препоръчват, защото там разстоянието между мембраната на слушалката и тъпанчето е много малко и пространството е затворено. На практика звука се "инжектира" директно в средното ухо. Затруднени са всички защитни механизми на ухото срещу резки звуци. Това е един доста неестествен начин на подаване на звука.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X