Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за четците на електронни книги?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Информация за четците на електронни книги?

    Купих си Престижио, ползвам такъв телефон почти година и съм доволен. Малко по скъп е от Нуук-ът, но страницата на нуук се прецака нещо и (още е прецакана) и не ми се чакаше да я оправят. Пък киндъла, не чете няколко формата, които китаеца ми чете. При полижение че и дисплеите се правят от едни и същи производители...
    Благодаря за помощта на всички отзовали се! Успешна 2014!
    Кольо Динев

    Коментар


    • #17
      От: Информация за четците на електронни книги?

      Kindle.
      Nook фалираха.

      Коментар


      • #18
        От: Информация за четците на електронни книги?

        Дааа бе... еми такъв ми бил късмета, така де китайците имат късмет
        Кольо Динев

        Коментар


        • #19
          От: Информация за четците на електронни книги?

          След като купих - отначало престижио, после нуук - и двете с електронно мастило, и двете седят и събират прах... Обичам да чета навсякъде, когато имам свободно време и не ми е удобно да мъкна освен всичко друго и това. Решението за мен - чета на телефона. Няколко години бях със Самсунг Галакси - прочел съм стотици книги на него. Само миналата година (скоро ги броих като прехвърлях на новия телефон) - около 40 книги. Сега съм със Самсунг Ноут и е още по-добре. Ползвам "кул рийдър", който има много приятен жълтеникав фон, шрифтът е приятен, яркостта се регулира с плъзгане в лявата част на екрана и дори може да се настрои да се прелиства с поглед при ноута.
          Защо все пак не си ползвам нуук-а с електронното мастило - ами аз чета много вечер преди заспиване и ми е нужна подсветка, а моя нуук няма. А пък като почнеш една книга и ти е интересна - не върви вечер да четеш на едно устройство, а през деня - на друго. А телефонът ми е винаги под ръка, има подсветка, екраните вече са достатъчно големи. Помня - започнах да чета на телефон още при първия ми HTC с Windows 6.0 преди десетина години, с неговия микроскопичен сравнено със съвременните екрани дисплей. И още тогава четях по поне двайсет книги годишно - обикновено като хвана някой автор от "Читанка" който ми е харесал - прочитам всичко от него Да чукна на дърво - за сега проблем със зрението нямам..

          Коментар


          • #20
            От: Информация за четците на електронни книги?

            Малко да вдигна темата с въпрос не много по нея...
            Днес докато излизах от метростанцията рийдъра ми изхвърча от калъфа и дисплеят му стана на вертикални линии и не изписва нищо. Въпросът ми е някой има ли идея колко струва нов дисплей?
            А и г-н Иванов, продавате ли си рийдърите?
            Кольо Динев

            Коментар


            • #21
              От: Информация за четците на електронни книги?

              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
              ... идея колко струва нов дисплей?
              Ето една идея за цени. Нов дисплей + труд + транспорт /ако сервиза не е в същия град/ е почти колкото нов четец.

              Коментар


              • #22
                От: Информация за четците на електронни книги?

                Не знам дали не трябваше да отворя нова тема, защото въпроса ми е малко в страни от заглавието. Та решил съм да купя на дядо ми електронна книги, той обожава да чете, но за жалост има макулна дегенерация на очите и не вижда ясно малки образи, като буквите на една обикновена книга например. Аз напоследък започнах да чета доста на телефона, както е казал колега преди мен е доста удобно, и ми дойде на ума, че буквите като се увеличат достатъчно той ще може да ги чете и ако дисплея е достатъчно голям няма да има никакъв проблем. За жалост не мога в момента да му дам моя телефон, за да опита дали ще му се изморяват очите при дълго четене. Въпроса ми е следния таблет или електронна книга е по-добро за целта, допълните екстри освен четенето на книги не са важни все пак ако поддържа видео и снимки няма да лошо (за ел. книга), при книгата малко ме притеснява, че екраните са около 6 инча повечето и това ми изглежда малко, защото говорим за около 3-4 пъти увеличение на буквите от нормалния шрифт. Най-важно е максимално да се пестят очите и да не се изморяват. Цената да е да кажем до към 200 лв, но ако има наистина нещо хубаво може и повече.
                Лопата - друг солдата!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Информация за четците на електронни книги?

                  Забрави за четене от телефон/таблет още повече ако има проблем с очите. Електронната книга е твоя вариант.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Информация за четците на електронни книги?

                    Амазон киндъл може да сменя размера на буквите от миниатюрни до грамадански, иди тествай в някой магазин, Технополис или където го има или виж ревюта в ютюб.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Информация за четците на електронни книги?

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Амазон киндъл може да сменя размера на буквите от миниатюрни до грамадански, иди тествай в някой магазин, Технополис или където го има или виж ревюта в ютюб.
                      То това е, че сега нямам възможност да отидем заедно с дядо ми. Писах ви тук, за да имам някаква идея като идем да знам на какво да обърна внимание първо.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Информация за четците на електронни книги?

                        Ако купиш нещо онлайн имаш право да го върнеш до 1 седмица без обяснение.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Информация за четците на електронни книги?

                          Колеги, тук ми се стори най-подходящо да попитам.
                          Някой може ли да препоръча някоя куча марка е-четец която да чете .pdf и .djvu файлове?
                          От две седмици издирвам в руския Нет една книга:
                          Михаил Ростовцев - ОБЩЕСТВО И ХОЗЯЙСТВО В РИМСКОЙ ИМПЕРИИ - Том II
                          и така и не можах да я открия в epub, docx, fb2 и пр. подходящ формат. Открих я само в pdf и djvu формат, а на компютъра си е досадно да се кютна да чета....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Информация за четците на електронни книги?

                            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                            Колеги, тук ми се стори най-подходящо да попитам.
                            Някой може ли да препоръча някоя куча марка е-четец която да чете .pdf и .djvu файлове?
                            От две седмици издирвам в руския Нет една книга:
                            Михаил Ростовцев - ОБЩЕСТВО И ХОЗЯЙСТВО В РИМСКОЙ ИМПЕРИИ - Том II
                            и така и не можах да я открия в epub, docx, fb2 и пр. подходящ формат. Открих я само в pdf и djvu формат, а на компютъра си е досадно да се кютна да чета....
                            Аз ползвам Calibre за конвертиране. С малко настройки ми върши страхотна работа точно от PDF към EPUB.
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #29
                              От: Информация за четците на електронни книги?

                              Както писа колегата, може да опиташ да конвертираш.
                              Иначе ако не ти се заминава и търсиш нов четец, мога да ти препоръчам Pocketbook.
                              Аз имам такъв от топ моделите, а наскоро взех на майка ми по-базов модел:
                              http://www.pocketbook-int.com/bg/pro...specifications

                              Никога не съм чел такива формати, но по спецификации ги водят да са поддържани. Цените също са прилични като за нов четец с гаранция. И за разлика от Амазонските, ограничени отвсякъде устройства, това има доста възможности и стандартно, и като последващи модификации.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Информация за четците на електронни книги?

                                Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                                Аз ползвам Calibre за конвертиране. С малко настройки ми върши страхотна работа точно от PDF към EPUB.
                                Пробвах с Calibre, но pdf-ите които съм намерил явно не са с добро качество на сканиране и при конвертирането прави печатни грешки.
                                Ще прегледам pocketbooк-ците да видим какво предлагат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X