Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв таблет....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв таблет....

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Преди три години тука в раздела зададох въпрос за таблет за дъщеря ми.
    Казахте ми марката и модела,съответно го купих и сме супер доволни до преди месец-гравитация теракота и краш.
    Моля дайте някоя полезна идейка за покупка на нов 10 инча ,около 350 лв.
    С риск да Ви объркам още повече, ще споделя и аз.
    Преди година и половина купих на синковеца Acer Iconia One 8 B1-830. "гравитация теракота и краш"... дисплея. Пустия му тъчскрийн, точно за този стар модел, продължава да държи цена 150-160 долара в ибея, докато за подобни модели, тази част е нормално 30-60 долара. Тааааа, таблетчето така си и отлежава в кутията със счупен тъч.
    Иначе казано, тъчскрийните на таблетите за деца са консуматив. Добре е да се огледа цената на този консуматив за конкретния модел, преди да направите избора. Аз вече го правя.
    Успех!
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Re: От: Какъв таблет....

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      С риск да Ви объркам още повече, ще споделя и аз.
      Преди година и половина купих на синковеца Acer Iconia One 8 B1-830. "гравитация теракота и краш"... дисплея. Пустия му тъчскрийн, точно за този стар модел, продължава да държи цена 150-160 долара в ибея, докато за подобни модели, тази част е нормално 30-60 долара. Тааааа, таблетчето така си и отлежава в кутията със счупен тъч.
      Иначе казано, тъчскрийните на таблетите за деца са консуматив. Добре е да се огледа цената на този консуматив за конкретния модел, преди да направите избора. Аз вече го правя.
      Успех!
      Само едно допълнение, тези ефтинките дето ги гледаш обикновенно са китайски боклуци, напълно е възможно след смяната с такъв, тъча да не работи добре, за капак на всичко рядко стъклото е закалено. Възможно е да получиш нов дисплей с други проблеми. В доста случаи операцията е безмисена и пак таблета отива в кутията.

      Коментар


      • От: Re: От: Какъв таблет....

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Само едно допълнение, тези ефтинките дето ги гледаш обикновенно са китайски боклуци, напълно е възможно след смяната с такъв, тъча да не работи добре, за капак на всичко рядко стъклото е закалено. Възможно е да получиш нов дисплей с други проблеми. В доста случаи операцията е безмисена и пак таблета отива в кутията.
        Да уточня, че сравнявам средностатистически цени, по критерии Best Match и гледам първите неща, които ми излизат (обикновено са от top rated sellers)...
        О-о-о-о, да! Рискът винаги си го има, но след някои уточнения с продавача, сравняване на куплунгите, поучителни клипчета в Ютуб... досега съм подменил три тъча, без проблем и без това да ми е (ама изобщо) работата. Просто се ядосах на сервизите, дето ми обясняваха, че тая работа не може да стане, пък и малко на образователно хоби го ударих. Последният беше на Acer Iconia Tab a211, на който стъкълцето пристигна за около 35 долара. Е, пак през повечето време се търкаля в чекмеджето, ама го ползувам и за една складова програма, като "мобилен склад" с външен баркод четец. Пак като образователно хоби, щото за истинско такова мобилно устройство ми искат 2500 долара.... ама много се отплеснах.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Какъв таблет....

          Здравейте! Днес се усамотих и направих всичко по таблета, като следвах вашите съвети. Свалих торент тракера, МХ Плеър. Свалих за проба един малък филм. Тръгна. Активирах и нейния профил в Гугъл Плей. Всичко вече е ок. Освен, че не иска да опознае флашката. Като я свържа към таблета, ми изписва празна SD карта, и ме пита дали да я форматирам. Като извадя флашката ми изписва - извадена SD карта. Филмите са свалени от Замунда в HD качество, и вървят на телевизора.
          Утре сутрин ще я изненадам като се събуди. Би трябвало и тя да Ви Благодари за насоките, и най вече , че ускорихте получаването на подаръка.
          Благодаря Ви и от нейно име!
          Благдаря за оказаната помощ!
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • Re: Какъв таблет....

            Ако е форматирана в ntfs, може и да не стане. Свали всичко от нея и му дай да си я форматира. После си ОК.

            Коментар


            • От: Re: Какъв таблет....

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Ако е форматирана в ntfs, може и да не стане. Свали всичко от нея и му дай да си я форматира. После си ОК.
              Някои устройства си искат формат на картата/ флашката, независимо дали е в ntfs, fat, sda... иначе просто не я приемат. С фотоапаратите е същото.
              Мил68, ако се опитваш да вкараш в USB някаква SD карта с преходник за USB... нещата стават малко по- различни.
              USB не е всичко. То си е просто дупка с определена форма и е много важно какво има зад нея. Имам таблет с USB 2.0, на който мога да закача баркод-четец или флашка, но ако му сложа "бисквитка" за мобилен интернет не я приема. Пък лаптопчето, със същата дупка си я яде тая "бисквитка" и си свирка.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Re: Какъв таблет....

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Някои устройства си искат формат на картата/ флашката, независимо дали е в ntfs, fat, sda... иначе просто не я приемат. С фотоапаратите е същото.
                Мил68, ако се опитваш да вкараш в USB някаква SD карта с преходник за USB... нещата стават малко по- различни.
                USB не е всичко. То си е просто дупка с определена форма и е много важно какво има зад нея. Имам таблет с USB 2.0, на който мога да закача баркод-четец или флашка, но ако му сложа "бисквитка" за мобилен интернет не я приема. Пък лаптопчето, със същата дупка си я яде тая "бисквитка" и си свирка.
                То в повечето устройства какво ще закачил и ще заработи е въпрос на драйвер. Ако е по популярно устройството и има поддържка тръгва.
                За картата щом иска да я форматиране. В крайна сметка, няма смисъл постоянно да я вадиш. Включваш усб кабела и качваш на нея. Най добре всичко по обемно като филми и музика да е там. Не е добре да е в вътрешната памет. А иначе предложението ми за шерването на папката с филми ваши и за тука. Влизаш през таблета в папката, копираш филма и го пеистваш в папката филми на картата...
                Относно 10 дневната ваканция, дано дъщеря ти да не запие нос в таблета и да не разбере, че е на почивка [emoji1]

                Коментар


                • От: Какъв таблет....

                  Здравейте! Тази сутрин около осем часа се предадох - дадохме подаръка. Естествено голяма радост и много целувки. Сега подред да отговоря. Първо таблета беше в мен, прочетох форума, съвета на Даниел. Свалих филмите, форматирах флашката през таблета, т.е. той си я форматира. Проверих я на лаптопа - беше вече във формат FAT32. Пак я сложих на таблета и упешно копирах свалените от Ютуб клипове. Флашката, като казах е двустранна От едната стра е нормална USB, а от другата е micro USB. Успях да сваля един директно на флашката, ама следващите пак отиваха във вътрешната памет. Важното е, че стана. Няма повече време днес за опити, таблета бързо премина в нейните ръце.
                  Защо и купих таблет? Относно обвързването на детето с новите технологии, тя е малко по различна. От две години е с Андроид в ръцете. Ползва го за една две игри, които не са онлайн. Хобито и да гледа и слуша два музикални тинейджърски сериала, като едновременно свири с китарата, и пее на испанските им песни. Купих таблета заради по големия екран - това е основната причина. Въпреки, че има настолен PC, който е в детската стая - тя не го ползва. Не е зарибена по компютрите, като повечето нейни връстници. Това естествено ме радва. На таблета ще може да гледа и сваля нейните музикални сериалчета. Относно почивката, която далеч не ни е първата такава. Малката, която вече не е и толкова малка, се е научила да бъде самостоятелна. Не винаги в компанията ни има деца. Игрите с телефона се ползват рядко, а вечер се гледат любимите сериали. Така ще бъде и с таблета - просто по големия екран. На такива излети/почивки нашия (Моя и на детето) приоритет е спорта сред природата. Времето между обедите и вечерните часове преминава в три направления. Основните две - футбол на зелената морава, и активно каране на велосипеди, понякога с километри. Ако има около нас язовир, тя първа рибарка. От седем годишна кара сама джипа, естествено по поляните. Превключва скорости, пали и тръгва сама. В последните дни вече обръщаме внимание и на домашните. Така, че не остава много време да си забие носа в техниката.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:917) Излет на Малък Беглик (2).jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5743263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:697) Велоразходка на Копринка.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5743264
                  Последно редактирано от Mil68; 12-02-17, 10:01. Причина: снимки
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • От: Re: Какъв таблет....

                    Снимките са стари, но по новите, нещо не мога да ги кача. Но все пак се придобива някаква представа за начина на почивката ни. И да не се напряга в малкия екран на телефона, защото по ТВ-то предаванията и са вечер. Защо да не си пусне на таблета музикалния филм, да хване китарата, и да ни попее и свири край вечерния огън.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • Re: Какъв таблет....

                      Важното е детето да е щастливо. Ясно е че не е манячка, за съжаление на съвременните деца им е трудно без интернет, смарт устройство и телефон. Такъв е живота и трябва да го приемем. Ужас спомних си моето детство и телефона с шайба 😂😂😂

                      Коментар


                      • От: Какъв таблет....

                        Ако ти липсва телефона със шайба, мога да ти изпратя като подарък един два броя.
                        Всичко вече е ОК.
                        Благодаря!
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • Re: От: Какъв таблет....

                          Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                          Ако ти липсва телефона със шайба, мога да ти изпратя като подарък един два броя.
                          Всичко вече е ОК.
                          Благодаря!
                          Липсва ми безгрижното време, излизам от вкъщи и никой не може да ме намери. Сега и до тоалетна не мога да отида на спокойствие 😂

                          Коментар


                          • От: Какъв таблет....

                            Значи на моя въпрос няма отговор !

                            Коментар


                            • От: Re: От: Какъв таблет....

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Липсва ми безгрижното време, излизам от вкъщи и никой не може да ме намери. Сега и до тоалетна не мога да отида на спокойствие 
                              При следващия ремонт на кенефа - фарадеев кафез под плочките и фурнира на вратата, и ето ти убежище.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какъв таблет....

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Значи на моя въпрос няма отговор !
                                За да има отговор на въпроса ти, ще трябва да дадеш малко повече изисквания освен размера. Например дали ти трябва да е с вградено 3/4G, или може да е само с Wifi.

                                Например, понеже мога да си ползвам телефона за да дам на моя таблет интернет през Wifi, аз такова изискване нямам, ама всеки си знае за себе си кое-що.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X