Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

    Изпробвал съм почти всичко и моите виждания са тези: нищо освен iGO не струва. Имах добри очаквания за Navigon, заради подробната им карта и заради това, че Garmin го разработва, но останах неприятно изненадан от поведението му. Наистина, глезотийките си ги има, но когато наистина ти трябва просто го няма. Използвал съм iGO и на стария си Windows телефон и сега на Андроида. Доволен съм и го препоръчвам. Sygic няма да го коментирам.


    Ето малко информация за водещите офлайн навигации, за Андроид устройства.


    1.Navigon MobileNavigator

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NAVIGON-MobileNavigator-Android-1.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5992763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:navigon_mobilenavigator_android_3.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5992764




    Поддържа се от всички версии на Андроид
    , като при 4.0-4.1 е възможно да се срещат малки проблеми.

    Поддържани резолюции:
    320х240; 320х480; 480х320; 480х800; 800х480; 480х854; 854х480; 600х1024; 800х1200; 1024х600; 1280х800; 600х1024; 800х1280;

    Езици, определящи се от езика на телефона:
    Български, чешки, немкси, датски, френски, английски, гръцки, унгарски, италиански, норвежки, полски, руски, испански, шведски, португалски, турски.

    Държави:
    Чехия, Италия, Босна и Херцеговина, България, Гибралтар, Хърватска, Естония, Франция, Албания, Финландия, Германия, Белгия, Андора, Гърция, Унгария, Дания, Исландия, Австрия, Беларус, Монтенегро, Латвия, Испания, Полша, Литва, Норвегия, Молдова, Люксембург, Малта, Холандия, Швеция, Португалия, Ирландия, Румъния, Сан Марино, Сърбия, Словакия, Словения, Швейцария, Украйна, Англия

    Начин за инсталация: нищо особено, просто копирате .apk файла някъде в телефона си, след това го намирате с някой File Manager, инсталирате го и при отварянето ще ви пита на кои държави искате да изтеглите карти, както и нужни файлове. Предварителното свързване към Wi-Fi мрежа е строго препоръчително.

    .apk файл, версия 4.6.0- ТУК
    .
    Карти за България Q1- ТУК.





    2.Sygic Navigation


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aura.png
Прегледи:1
Размер:275.1 КБ
ID:5992765

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture-2.png
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5992766


    Положението е долу-горе същото като при Navigon, тук изискването е Андроид версията да е по-голяма от 2.0.1

    Проблеми с каквато и да била резолюция, мисля че няма да има.

    Начина на инсталация е идентичен: слагате .apk-то в телефона, инсталирате и си избирате карта. Отново придържането към Wi-Fi мрежа е желателно.

    Sygic GPS Navigation v. 12.1.3.apk- ТУК.

    Камери и звуци- ТУК.





    Последно редактирано от Preslav Peychev; 06-06-13, 12:31.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    За тези пари става, има достатъчно памет за приложения, имай само в предвид че телефона е малък - мини смарт фон.
    Вградения gps не е лош само дето няма гармин за андроид - читав. Може да ползваш гугъл мапс но той е онлайн и ще ти трябва интернет. Засичал съм някои офлайн приложения, мисля че имаше iGo за андроид.

    Само трябва да си помислиш дали ти трябва смартфон, според мен без интернет е ненужна вещ.
    IGO Primo работи перфектно на Андроид.
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 16-12-12, 20:27.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Какъв телефон (смартфон).

      Аз съм с LG L3 и Sygic за GPS и съм много доволен. Програмата е офлайн, като я инсталираш при първото влизане автоматично те прехвърля към друга програма която се инсталирa заедно с Sygic и е за сваляне на карти и ти дава да избираш на коя държава да свалиш. На България картата е малко повече от 200МВ, не помня колко точно и е малко стара. Програмата работи без нет след инсталирането на картата, необходимо е само да включиш GPS-а който е безплатен.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв телефон (смартфон).

        Преки впечатления за работа на GPS-a имам от двата ми телефона : Галакси Ейс 2 и HTC One S . И двата са базирани на Андроид, и на двата има качена iGo My way 8.4.2.139242. Определено при One S много по-бързо намира спътниците. Явно наистина има значение и ценовия клас.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          На България картата е малко повече от 200МВ.....
          Така написано излиза, че това е най-пълната карта на България, което не е вярно. След инсталация на програмата тя наистина дърпа едни 200 и кусур mb но от тях 17-18 са Бг картата, останалото са други неща, необходими на Sygic за да работи.
          Ако не вярваш изтрий картата на България от Sygic Downloader и я дръпни пак
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            От: Какъв телефон (смартфон).

            Този месец мегабайтите ми са малко по-напред от нормалното(по принцип с 100-те изкарвам), а нямам wi-fi под ръка и не ми се правят експерименти. На мен мисълта ми беше за колегата който каза не разбира от смартфони и пита дали GPS-а върши някаква работа и дали иска нет. Колко MB е една карта на гармин без много екстри към нея? на sygic-а има за интересни места на близо(хотели, бензиностанции и др.) и на командировки винаги ми е намирала къде да преспа.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              Re: Какъв телефон (смартфон).

              Наистина има добри отзиви за Sygic особенно за платения вариант, да картата на бг е 17 мб не е много пълна и наистина е малко старичка но върши работа.
              Аз лично бих се радвал на гармин но ....

              п.с. Пробвах и някакви офлайн варианти на гугъл мапс - ами гола вода са си за момента ГПС а на телефона не се използва, при нужда си ползвам старото гармин205

              Коментар


              • #8
                От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Наистина има добри отзиви за Sygic особенно за платения вариант, да картата на бг е 17 мб не е много пълна и наистина е малко старичка но върши работа.
                Аз лично бих се радвал на гармин но ....

                п.с. Пробвах и някакви офлайн варианти на гугъл мапс - ами гола вода са си за момента ГПС а на телефона не се използва, при нужда си ползвам старото гармин205
                Ами вече го има гармин, с някой ограничения, но го има

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв телефон (смартфон).

                  CoPilot Live си работи доста прилично /е, няма офроуд маршрути/
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв телефон (смартфон).

                    Да, мога да потвърдя за CoPilot Live. Ползва картата на NavTeq. Онзи ден си играх с фрий версията CoPilot GPS и тя дава възможност за 1 безплатна карта, като липсва 3д-то и гласовата навигация. Но визуално си показва нещата без проблеми, но трябва да се следи кога има завои После рекох да пробвам какво ще стане, ако си купя 3д изгледа и гласовото навигиране и хоп за 35 лева си получих навигация с доста пълна карта на България. Всичко това става с in-app поръчка, т.е. минава пак през гугъл плей, но екстрите можеш да ги купиш само през приложението.

                    Втория хубав момент с CoPilot е, че с един акаунт, може да се ползва на няколко устройства. Аз пробвах на телефона и на таблета и сега и на двете имам CoPilot GPS с 3д и гласова навигация + карта на България за 35 лева. Точно този момент липсва при Sygic, които (до преди няколко месеца, когато последно четох на сайта им), не предлагат възможност с един гугъл плей акаунт да си купиш приложението. При тях активацията става през техния сайт и важи само за едно устройство.

                    До тук е хубавото за CoPilot. Лошото е, че ако трябват карти за повече страни, то по-добре да се купи CoPilot Live Premium за 60 лева, тъй като само картите за Европа към CoPilot GPS са 30$ (и отделно като сложим 15 паунда за гласовото навигиране и 3д изгледа). Но дори тогава, за 60.79 лв (в момента го гледам като текуща цена), пак си струва подобна навигация. А колко ли хора чакат Гармин да направят подобно нещо - приложение за 30-40 лева + карта според производителя...

                    Офф: май ще е по-добре да се изнесат ГПС нещата към отделна тема, тъй като са много обширни и може да се обмени доста подробна информация. Отделно много хора сравняват GPS програми без да се замислят, че картата прави навигацията добра. И така се игнорират наистина добри приложения. 2д/3д визуализация, изчисляване на маршрути, съставяне на маршрути, възможност за бързо добавяне на POI-та, търсене в интернет за близки обекти (други POI-та, които липсват във вече свалените карти) и т.н. - всичко това прави програмата, а не картата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв телефон (смартфон).

                      Вече има и Томтом за андроид. Версия 1.... засега по отзиви по форумите е бъглива и нестабилна...
                      pecix - Тоя Коопилот го има хакнат и не е нужно да се купува каквото и да е било ....
                      Смущавашото нещо е че ползват някаквви катрти на световнонеизвесните ALK Technologies, в която работят 170 човека … то това добре но за да направиш добра карта струва кинти и ресурси... та като се знае колко трески за дялане имат 2мата основни играчи дето правят карти –Телеатлас( купена от Томтом ) и Навтек ...мога да си представя що за произведение ще направят тия ALK .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                        Вече има и Томтом за андроид. Версия 1.... засега по отзиви по форумите е бъглива и нестабилна...
                        pecix - Тоя Коопилот го има хакнат и не е нужно да се купува каквото и да е било ....
                        Смущавашото нещо е че ползват някаквви катрти на световнонеизвесните ALK Technologies, в която работят 170 човека … то това добре но за да направиш добра карта струва кинти и ресурси... та като се знае колко трески за дялане имат 2мата основни играчи дето правят карти –Телеатлас( купена от Томтом ) и Навтек ...
                        Собственост (100% ) на Nokia , но опериращи самостоятелно с над 5000 души персонал!.
                        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                        ...мога да си представя що за произведение ще направят тия ALK .
                        Ами ... примерът с последните карти на iOS6 е доста показателен ... хората в Лондон смениха автомобилите с джетове, защото някои основни пътни артерии си бяха по Темза ...

                        Общо взето изборът за България ( и наоколо ) е Гармин с карта от локален провайдър ( което пак може някога да те накара да разбиеш устройството от яд, както мене лятото OFRM в района на яз. Цонево - между с. Партизани и с. Аспарухово - който е минавал от там знае за какво говоря ) или ( при липса на Гармин-ски вариант ) iGo ( във всичките му варианти над 8.3.х ) с карта обаче не от локален доставчик, ами от Navteq ( ТА и TopMaps / MMCN / все още са далеч ) или, забележете, фирмено интегрираната Nokia Maps в мобилните устройства на марката!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

                          [Android]iGO Primo 2.0

                          , проверено, работи перфектно - http://zamunda.net/details.php?id=33...#startcomments

                          Коментар


                          • #14
                            От: Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

                            Аз за сега използвам Route 66. Изтеглил съм си карти и за други страни където също съм я ползвал и не съм забелязъл недъгавости.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Офлайн навигации Мобилни телефони/Таблети

                              Някой да има работеща карта на България за Navitel?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X