Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройки и синхронизация на Sonim

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройки и синхронизация на Sonim

    Макар и повече от две години по-късно, все пак един въпрос къмДимо: за времето, през което ползвахте телефона, успяхте ли все пак да синхронизирате Sonim XP3 с PC /Контакти, Календар от Outlook/ и възможно ли е въобще това? Изтеглих и инсталирах предлагания от официалния сайт на Sonim софтуер Sonim XP3 Quest PC Tools. Всички изисквания на програмата са спазени, свързвам телефона, изписва - PC Connected но не може да се сихронизира, както и не могат да се прехвърлят files от РС към него и обратно. Вместо да пренасям на порции чрез SIM картата всичките контакти, ми се ще да ги синхронизирам чрез MS Outlook, както с доста от другите GSM-ми.
    Поздрави!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

  • #2
    От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

    Би трябвало да няма проблем със синхронизацията. Когато телефона се свърже с компютъра пита дали да е ком порт или сторидж, давате му ком порт и всички опции стават активни, оттам и синхронизацията с Outlook.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

      Да се "похваля" - успях да се справя сам с качването на контактите и да синхронизирам всичко! Проблемът се оказа в неактивната SIM карта, която съм сложил колкото да го включа. Трябвало е да сложа нормална действаща SIM карта, при която са активни всички функции и телефонът да може да се регистрира в мрежата. С нея свързването с PC и през Bluetoot става от "раз", синхронизира всички контакти, календара /от MS Outlook/ и т.н. Мултимедията също е активна, качват се без проблеми картини звуци, изобщо всички функции на програмата Sonim XP3 Quest PC Tools стават активни. Качените картини в jpeg формат могат да се използват за wallpaper или да се асоциират към контакт, а звуците в MIDI или даже в mp3 формат са достъпни и могат да се използват като тон на звънене.
      Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

        huko благодаря за включването! Всичко това с настройките в телефона и програмата го правих и проверявах доста пъти. Пробвах и през USB кабел и през Bluetoot. За предварителните настройки
        tools/USB function/PC Sync/ON , след което телефона да се рестартира.
        бях прочел и тук в темата, както и в User Manual-а към телефона и програмата. Е, Не и Не, не ставаше! Милтимедията също не беше активна както трябва. Нищо не можеше да се качва в него. Но, както писах - проблемът се оказа в последното нещо, в което се усъмних - за да заработи всичко това както трябва, в телефона трябва да е поставена активна SIM карта. Странно, но все пак след поставянето на такава SIM карта всичко си се синхронизира.
        Единствено все още не съм решил проблема с разпознаването на SD картата. Както е писал Димо:
        Извадих SD картата и записах няколко, но – не и не. Телефона не вижда SD картата
        И при мен е така - доста пъти я изваждах и слагах в слота, даже почистих контактните пластини /за всеки случай/. Но досега не я разпозна и така и не се появи символ за SD картата на дисплея, както и в Memory statys-а телофонът продължава да не "вижда" допълнителната памет и това е. Чудя се дали не трябва самата карта да е форматирана предварително по някакъв начин, който е специфичен за Sonim /картата SD не е в комплекта с телефона и е купена допълнително/. Но пък за да се форматира изобщо, първо телефонът трябва поне да я "види". Освен да опитам някакъв формат на друго устройство, но тогава как да знам какви специфични директории би изисквал този телефон?
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

          При слагането на картата в телефона, той веднага си прави на нея някаква структура от папки и т.н.
          Бих те посъветвал да пробваш с друга карта, тази която ползваш може или да надхвърля обема, с който апарата може да работи или нещо подобно (за ХР3 е до 2GB).
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

            Пробвах и с друга SD карта 2GB но форматирана на Nokia. Исках поне да я "види" за да се уверя, че не е проблема в картата. А тази, която съм сложил в него е 1GB. С друг телефон работи но тук не ще.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Пробвах и с друга SD карта 2GB но форматирана на Nokia. Исках поне да я "види" за да се уверя, че не е проблема в картата. А тази, която съм сложил в него е 1GB. С друг телефон работи но тук не ще.
              Днес се сблъсках с проблема с картата при един клиент. Оказа се, че картата ляга в гнездото в две позиции, като тази, в която той я беше поставил е неправилна - металните пластинки на картата не контактуват с крачетата. Погледни дали и при теб не се получава така.
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Тел.JPG
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5287787Както вече бях писал нерви ме липсата на стабилна халка за връзване. Опитах да го вържа за пластмасарката отзад, но тя се оказа афив и се скъса при теста. Гадно е да ти падне телефона като си в лодка да речем. Ще знаеш, че му няма нищо ма не можеш да го намериш щото не плува (проверено). Така че, изчаках да му мине гаранцията и оправих проблема. Махнах пластмасарката, пробих две дупчици и залепих неръждаема телчица. Лепнах я с акрилова пластмаса (зъболекарска). Сега съм по-сигурен за телефончето.
                Последно редактирано от Plamen 60; 30-06-11, 13:18.
                Път е мястото през което смяташ да минеш

                Коментар


                • #9
                  От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                  Здравейте. Чудя се дали да не си взема модела 3300. Казвате (рекламирате) впечатляващ обхват. Извинявам се въпроса, но обхвата не зависи ли и от клетките?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                    и от тях, но и от телефона.
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • #11
                      От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                      Братята от Русия са разгонили фамилията на един Соним от тестове, вижте резултата - http://media.club4x4.ru/916-mobilnyj...ki-trudno.html . Източника е този - http://media.club4x4.ru/
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                        Здравейте колеги,

                        Да не остана по-назад и аз си взех "Соним Куест Про". Веднага ми възникнаха няколко проблема за които нямам решение и ако ми помогнете ще съм много благодарен.
                        1во не приема автоматични настройки от Виваком и незнам къде и как да ги вкарам че да имам интернет на телефона.
                        2ро немога да го свържа с програмата за синхронизация. Компютъра го вижда и го отваря като USB но немога да ги синхронизирам.
                        И последно и най-важното - немога да накарам GPS-a да работи.
                        Някакви идеи как да се оправя?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                          Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,

                          Да не остана по-назад и аз си взех "Соним Куест Про". Веднага ми възникнаха няколко проблема за които нямам решение и ако ми помогнете ще съм много благодарен.
                          1во не приема автоматични настройки от Виваком и незнам къде и как да ги вкарам че да имам интернет на телефона.
                          2ро немога да го свържа с програмата за синхронизация. Компютъра го вижда и го отваря като USB но немога да ги синхронизирам.
                          И последно и най-важното - немога да накарам GPS-a да работи.
                          Някакви идеи как да се оправя?
                          Пиша ти както са на моя Форс, предполагам, че при теб е аналогично:
                          Account mane: Vivacom
                          APN: internet.vivacom.bg
                          User name: VIVACOM
                          Password: VIVACOM
                          Auth. type: normal
                          DNSите ги оставяш нули

                          GPS-а би трябвало да ти проработи като ти заработи нета.

                          За връзването с компа - ако си го купил от нас или наш дилър - прати ми ИМЕИ на лични и кажи коя версия на windows ползваш, за да видим има ли някакви специфики. Quest-овете ги спряха от производство миналия ноември и може да си със стар софтуер.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                            Здравейте i.ivanov01,
                            В началото и аз имах проблеми със синхронизацията на Sonim с РС. Оказа се съвсем прозаично - в телефона трябва да е поставена активна SIM карта. След включването му и регистрацията в мрежата на съответния оператор, телефонът се синхронизира без проблеми с РС - MS Outlook. Става даже и през Bluetoot. Има и още една подробност - при включването на телефона към РС трябва да се зададе да е com port , след което всички функции на програмата Sonim XP3 Quest PC Tools стават активни. -
                            huko - Sonim XP3 Quest-
                            Би трябвало да няма проблем със синхронизацията. Когато телефона се свърже с компютъра пита дали да е ком порт или сторидж, давате му ком порт и всички опции стават активни, оттам и синхронизацията с Outlook.
                            /предполагам, програмата си я качил/
                            Успех!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Sonim XP3 Quest /Land Rover S1/

                              GPS-а не тръгва. Немога да го стартирам със тия настройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X