Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

    Привет, има ли някой който ползва и има впечатления опит с Samsung Galaxy Ace 2?
    Предостои ми закупуване на нов телефон и съм се спрял на компактен Android със WiFi, самостоятелен GPS, сменяемяа батерия, SD slot, прилична камера и живот на батерията.

    Гледах също така подобните HTC One V , Sony Xperia Sola. Ще се радвам ако може да дподелите впечатления от тези апарати или подобни вариянти.

    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

    Жената си го взе преди може би месец, месец и нещо - доволна е.
    Точния й модел е Ace 2 i8160.
    Прави хубави снимки и клипчета (естествено, че S2, особено пък S3 прави направо невероятни снимки и клипчета, ама и парите са му едни други).
    SD карта може и хич да не ти потрябва, тъй като вградената му памет е 4GB, което си е доста ако е само за снимки и клипчета.
    В интерес на истината още не съм му качил навигационен софтуер , все не ми остава време.
    За тия пари си заслужава (ние от гет бг го взехме, белия е още по-евтин от черния).
    Спарки и той може да каже някоя дума, взе си го малко преди нас (или по-точно ние си го взехме малко след него ).
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

      Благодаря за коментара HD.
      Получих си телефончето - първи впечатления - много приятна играчка. Инеален вариянт за не-голям телефон, който се побира в джоба ти, и също така има всички съвраменни функции. Държи стабилен сигнал, батерията издържа два дни при умерено ръчкане. Нвероятно бърз и работи много мазно.
      Още не съм му качил Андроид 4.0 .. има проблем със софта (Кies) който се инсталира на ПС-то ако е под Виста.
      Засега ще го оставя така ... и евентуално ще изчакам официалния ъпдейт.
      Установени минуси засега: няма изведен механичен бутон за камерата и няма зуум, но пак прави добри снимки (зуум има донякъде - покочваш на екрана обекта и той фокусира).
      Ще пиша допълнително по темата ако някой се интересува

      Коментар


      • #4
        От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        Благодаря за коментара HD.
        Получих си телефончето - първи впечатления - много приятна играчка. Инеален вариянт за не-голям телефон, който се побира в джоба ти, и също така има всички съвраменни функции. Държи стабилен сигнал, батерията издържа два дни при умерено ръчкане. Нвероятно бърз и работи много мазно.
        Още не съм му качил Андроид 4.0 .. има проблем със софта (Кies) който се инсталира на ПС-то ако е под Виста.
        Засега ще го оставя така ... и евентуално ще изчакам официалния ъпдейт.
        Установени минуси засега: няма изведен механичен бутон за камерата и няма зуум, но пак прави добри снимки (зуум има донякъде - покочваш на екрана обекта и той фокусира).
        Ще пиша допълнително по темата ако някой се интересува
        Хайде да ти е честит, със здраве да си го ползваш!

        Бутонче за камерата няма, ама я включваш с 2-3 посочвания по екрана.
        Тук ми се струва, че бъркаш зуум-а с фокуса.
        На моето НТС като пусна камерата имам иконка с +/-, от което прави някакъв цифров гаден зуум, ама горе-долу става.
        На АСЕ не съм обърнал внимание как е, може и хич да няма зуум, но смятам, че това не е голям проблем - пълно щастие няма

        П.П. Позачетох се тук-там, и ето го решението за зуум-а:
        http://androidforums.com/samsung-gal...able-zoom.html

        За да ползвате зуум или намаляте резолюцията да не е на най-високата, или си инсталирате това:
        https://play.google.com/store/apps/d...omcamera&hl=en

        или Zoom FX от Google Play, както е посочено в първия линк.

        Не съм го пробвал още това, защото не се е налагало да ползваме зуум, но ще го пробвам.
        Последно редактирано от HD; 24-08-12, 10:35.
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

          Цифровия зуум е абсолютно безсмислен. Намаляването на резолюцията - също.

          Аз до тук съм доволен. С моето говорене по 2 пъти на ден изкарва 5 дни между зарежданията. Ама съм му орязал всичко, дето не ми трябва.

          Навигация - инсталирайте си iGO. Българската карта е добра. Има покритие и за супер затънтени селца.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Цифровия зуум е абсолютно безсмислен. Намаляването на резолюцията - също.

            Аз до тук съм доволен. С моето говорене по 2 пъти на ден изкарва 5 дни между зарежданията. Ама съм му орязал всичко, дето не ми трябва.

            Навигация - инсталирайте си iGO. Българската карта е добра. Има покритие и за супер затънтени селца.
            Да, това е навигацията! Просто не ми остава време да я инстална. Веднъж тръгнах да я тегля, линка нещо не работеше и след това не съм стигал до него
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #7
              От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              Навигация - инсталирайте си iGO. Българската карта е добра. Има покритие и за супер затънтени селца.
              Спарки би ли конкретизирал с точно кой вариант на картата ползваш. Тъй като има на Навтек, Телеатлас и мисля на още един БГ разработчик мисля MCN се водеше. По принцип предполагам ползваш на Навтек варианта тъй като той наистина има даже номерата на улиците в доста затънтени селца. Това е същото покритие като за Гармин Сити Навигатора за България. Молба ако някой може да изкаже и мнение относно как ес държи ГПС-а защото на моето Галакси С демек първото Галакси дето излезе той е пълна скръб. Забрави за дълъг път да задържи стабилен сигнал от сателитите.

              Коментар


              • #8
                От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                Navteq.

                На дълъг път не съм го опитвал, но в града се държи перфектно. В планината - също. За нещастие горски пътищя няма. Тъгувам си по офроуд картата в това отношение.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                  Използвах го известно време, но не ми допадна особено.
                  Мисля, значи съществувам!

                  Nissan Patrol 2.8

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                    Първоначално публикуван от playboyko_ Преглед на мнение
                    Използвах го известно време, но не ми допадна особено.
                    Благодарим за ценната информация!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                      Малко офф, тъй като ще пиша за картите и версии на програмите, които не вървят под андроид, и разбира се нямат нищо общо с галаксито от темата

                      Ползвам iGO 8 на автомобилна навигация с картите на Navteq последните две години. По отношение на подробност това е може би най-подробната карта на България с всякакви малки селца, като има дори и улиците с имената там. За сравнение OFRM може и да има селата, но имената на улиците липсват - това е директно сравнение от миналия месец, когато взех назаем някакво Nuvi, за да имам някаква ориентация по черните пътища. А в ofrm картата преди година до някои селца имаше само пътя до там и някаква улица, но без нито едно разклонение...

                      Като описание на пътищата за рутиране с Navteq понякога стават разни фалове, ама човек все пак трябва да гледа и знаците. Например от Велико Търново през Дряново за Трявна миналата седмица ме прекара по едни малки улички в Дряново, вместо по широкото околовръстно... Но аз не му се сърдя, защото проблеми не съм имал. Друг път ме е прекарвало по разни черни пътчета из селата, вместо по централните улици, но това пак е до точност на описание на типа на пътя.

                      Но и при гармин имаше такива безумни отклонения, че ако не знаех пътя наизуст, сигурно щях да се забутам и аз не знам къде Това е и причината (след двуседмични тестове всяко лято) все още да не съм си купил лично моя гарминска навигация. Гарминската карта е била актуална към момента на ползване.

                      С картите на Teleatlas (google), сега TomTom, при извънградско е по-точно, както и преминаването транзитно през населени места, тъй като в тази карта просто има само главните пътища и няма какво да обърка навигацията. В много случаи тази навигация е напълно достатъчна за придвижване от един град към друг, както и навигирането в големите градове, за които поддръжката е добра.

                      Та след всичкото това "навигиране" реших, че при нормално пътуване из България е напълно достатъчен един навигатор с iGO и картата на Navteq. Вече при планираните екскурзии по черните пътчета се взима нуви-то и се почва планиране от къде да се минава, рисуване на маршрути в Google Earth или ползване на готови тракове (разбира се от този форум ) и конвертирането им към iGO .trk формата, който без проблеми се зарежда и показва в iGO 8. Вече при потеглянето се пускат и двете навигации като се оставя рутирането по асфалт да се прави от iGO, също така и вървенето по записан трак, а garmin-ската навигация е само за информация и избягване на разни 4h маршрути или разни моторджийски или атв пътища. По време на самото пътуване се записва реален трак пак с помощта на доброто старо iGO 8, не поради друга причина, ами защото нуви-то е някакъв нисък клас и май не ги може тези неща, а и не е мое, за да го ползвам постоянно...

                      Стига с толкова офтопика. Ако модераторите желаят, може да изтрият или преместят мнението някъде из GPS секциите.

                      Според мненията тук излиза, че телефона наистина си струва парите, а те не са много спрямо възможностите му. Реално си има всичко необходимо, като по-ниската честота на процесора (800mhz според разни спецификации) и по-малкия му екран (3.8") ще дадат по-дълго ползване с едно зареждане на батерията. Например моето galaxy s2 при сваляне до 800mhz не му пречи да изпълнява приложенията без да накъсват, но пък с батерията почват да се случват чудеса и сякаш имам друг телефон в това отношение. Този факт при galaxy ace 2 определено е в плюс, особено при атрактивната цена на телефона Всичко останало по възможностите на телефона е само и единствено софтуер, тъй като хардуера според мен е адекватен за едно нормално ежедневно ползване за e-mail, документи, броузване, чат, разговори през разни програми тип скайп и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        Samsung Galaxy Ace 2: впечатления и опит с този телефон

                        Благодарности на HD за линковете. Не го бъркам фокуса и зуум ... но ще пробвам да видя как работи дигиталния и ще кажа.

                        Аз да си призная откъм навигация минах на мързелиФ вариянт. Опитах да сложа NavFree ама нещо не му стига мястото !.. хем имам 8 ГБ карта !! Извервих се и си сложих Sygic (имам го на GPS-а).. има 14 дни безплатни пробен период. През тези дни пътувах и доста и ми допаднаха сигнала, рутирането (сравнен и със втори ГПС ), картите и допълнителната информация .. че и 3D. освен това картата се управлява изключително удобно на екрана и така нататък ..В резултат на което си купих картите за цяла Северна Америка. Единствената тесла е че картите са големи и ще трябва да си до-свалям отделните щати ако пътувам по-надалеч. За IGO не се сетих въобще ! Хем и него го имам на GPS-a ... ум царува май.

                        Инак при мен изкарва 2 дни .. но аз чета разни неща на него ... включително и книжката Патриоти.
                        Мога да кажа че освен по-трудното и понякога упорито управлнение на съхраняването на данни кое къде да се запазва (та тел-а или на картата ) и донякъде зума ... други забележки нямам.
                        Последно редактирано от Slick; 20-09-12, 22:49.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                          Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
                          Малко офф, тъй като ще пиша за картите и версии на програмите, които не вървят под андроид, и разбира се нямат нищо общо с галаксито от темата

                          Ползвам iGO 8 на автомобилна навигация с картите на Navteq последните две години. По отношение на подробност това е може би най-подробната карта на България с всякакви малки селца, като има дори и улиците с имената там. За сравнение OFRM може и да има селата, но имената на улиците липсват - това е директно сравнение от миналия месец, когато взех назаем някакво Nuvi, за да имам някаква ориентация по черните пътища. А в ofrm картата преди година до някои селца имаше само пътя до там и някаква улица, но без нито едно разклонение...

                          Като описание на пътищата за рутиране с Navteq понякога стават разни фалове, ама човек все пак трябва да гледа и знаците. Например от Велико Търново през Дряново за Трявна миналата седмица ме прекара по едни малки улички в Дряново, вместо по широкото околовръстно... Но аз не му се сърдя, защото проблеми не съм имал. Друг път ме е прекарвало по разни черни пътчета из селата, вместо по централните улици, но това пак е до точност на описание на типа на пътя.

                          Но и при гармин имаше такива безумни отклонения, че ако не знаех пътя наизуст, сигурно щях да се забутам и аз не знам къде Това е и причината (след двуседмични тестове всяко лято) все още да не съм си купил лично моя гарминска навигация. Гарминската карта е била актуална към момента на ползване.

                          С картите на Teleatlas (google), сега TomTom, при извънградско е по-точно, както и преминаването транзитно през населени места, тъй като в тази карта просто има само главните пътища и няма какво да обърка навигацията. В много случаи тази навигация е напълно достатъчна за придвижване от един град към друг, както и навигирането в големите градове, за които поддръжката е добра.

                          Та след всичкото това "навигиране" реших, че при нормално пътуване из България е напълно достатъчен един навигатор с iGO и картата на Navteq. Вече при планираните екскурзии по черните пътчета се взима нуви-то и се почва планиране от къде да се минава, рисуване на маршрути в Google Earth или ползване на готови тракове (разбира се от този форум ) и конвертирането им към iGO .trk формата, който без проблеми се зарежда и показва в iGO 8. Вече при потеглянето се пускат и двете навигации като се оставя рутирането по асфалт да се прави от iGO, също така и вървенето по записан трак, а garmin-ската навигация е само за информация и избягване на разни 4h маршрути или разни моторджийски или атв пътища. По време на самото пътуване се записва реален трак пак с помощта на доброто старо iGO 8, не поради друга причина, ами защото нуви-то е някакъв нисък клас и май не ги може тези неща, а и не е мое, за да го ползвам постоянно...

                          Стига с толкова офтопика. Ако модераторите желаят, може да изтрият или преместят мнението някъде из GPS секциите.

                          Според мненията тук излиза, че телефона наистина си струва парите, а те не са много спрямо възможностите му. Реално си има всичко необходимо, като по-ниската честота на процесора (800mhz според разни спецификации) и по-малкия му екран (3.8") ще дадат по-дълго ползване с едно зареждане на батерията. Например моето galaxy s2 при сваляне до 800mhz не му пречи да изпълнява приложенията без да накъсват, но пък с батерията почват да се случват чудеса и сякаш имам друг телефон в това отношение. Този факт при galaxy ace 2 определено е в плюс, особено при атрактивната цена на телефона Всичко останало по възможностите на телефона е само и единствено софтуер, тъй като хардуера според мен е адекватен за едно нормално ежедневно ползване за e-mail, документи, броузване, чат, разговори през разни програми тип скайп и т.н.
                          Той е на 800Mhz, ама е двуядрен - затова и всичко върви мазно.

                          Впрочем, вече няколко пъти си играя с S3. Телефона е страхотен, но просто ми е много голям. Обаче - броузва се по-лесно, екрана се вижда по-добре на светло, а и изобщо като качества (на екрана) е супер. N85-цата ми беше с AMOLED екран, но няма нищо общо с този. Технологията е много, ама много напред.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                            Спарки, точно това имам предвид и при сравнението с Галакси S2 - там пак е двуядрен, но е на 1.2GHz, та понякога с Voltage Control (иска root) го свалям на 800MHz, когато зная, че ще ми трябва без да мога да го зареждам по-дълго време. И на 800MHz се държи перфектно и дори и с някои игрички, които съм пробвал, не е имало проблеми.

                            Специално размера на екрана на Ace 2 на мен ми пасва повече (почти същия като на моето HTC Touch HD), но с времето свикнах на 4.3" на S2-ката. Но S3-ката наистина е огромна и е свръх размер за ползване с моите кебапчета

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой има ли впечатления и опит с Samsung Galaxy Ace 2

                              Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
                              и е свръх размер за ползване с моите кебапчета
                              На мен ми е наудобна за носене. За работа/говорене си е перфектна. То си е почти таблет, според мен. Аз си нося телефона на колана, и трудно бих свикнал иначе. А S3, носен на колан ще е интересна гледка, особено предвид че съм дълъг и кльощав.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X