Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет скоростта в Глобул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интернет скоростта в Глобул

    Здравейте, имам нужда от бърза справка - каква е скоростта на интернета от мобилен телефон към Глобул, за тези които са техни абонати. Става дума за "GoWeb" пакетите след изчерпване на включените мегабайти на максимална скорост. Оказва се, че според адин текст в сайта им, Глобул си запазват правото да ограничат скоростта след надвишаване на 30% от включените мегабайти - например аз имам 25 мегабайта и след като се изчерпят ставам на 128 килобита в секунда, но след още 8 мегабайта, скоростта ми пада на 32 килобита или 4 килобайта, което е ужасно бавно. Според Глобулците, ако мина на по-висок пакет с включени 100 или 200 мб, за целия период на договора, ще имам ограничение от 128Kbit, след изчерпването им, но няма да ми се налага допълнително ограничение. Не могат да го удостоверят с писмен документ, което ме притеснява. Още повече, че съм техен абонат от две седмици и спокойно мога да си прекратя договора и да не се занимавам повече с тях.

    И така - на кратко - ако някой от вас ползва мобилен интернет пакет към Глобул с включени 100 или 200 мб. на максимално потребление, кажете каква Ви е скоростта след тяхното изчерпване ?
    Александър

  • #2
    От: Интернет скоростта в Глобул

    ,,След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада до 128 kbps. Операторът си запазва правото да въведе допълнително ограничение по отношение на скоростта, в случай, че бъде надвишено разумното потребление, като за такова се приема потребление превишаващо с 30 (или повече) % включените МB на максимално достижима скорост. В тези случаи ще бъдете уведомени предварително с кратко текстово съобщение (SMS)."
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Интернет скоростта в Глобул

      Всичко е измама, навсякъде с големи букви "неограничен интернет" и после среден пръст . Заслужават си едно колективно дело !
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        Re: Интернет скоростта в Глобул

        Какъвто и пакет да избереш от предлаганите Go web Unlimited ,механизма на предоставяне е един и същ-този който emanuilis е цитирал!Когато преминаваш към по-голям се информирай предварително какви са възможностите "да го свалиш надолу" след това!
        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

        Коментар


        • #5
          От: Интернет скоростта в Глобул

          Мога в твоя чест да тествам, моя е само 10мб на максимална скорост и после 128к

          ама мога да ти река, че и 128к не са кой знае колко полезни.

          Коментар


          • #6
            От: Интернет скоростта в Глобул

            Със 128 определено можеш да свършиш някаква работа , докато с 32 е много трудно .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Интернет скоростта в Глобул

              И аз съм на най-ниския пакет. Това, което се опитват да ме убедят в момента е, че при преминаване на срочен абонамент на една от двете тарифи GoWeb 100 или Goweb 200, т.е. не мога да си спирам пакета за интернет и на всичко отгоре плащам по 6,50 на месец, вместо 3,50. Всичко това ми го казват, като не могат да го гарантират писмено. Затова и питам - ако някой от вас случайно ползва пакет GoWeb 100 или 200, дали е забелязал да му ограничават скоростта под тези 128 кбита.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Интернет скоростта в Глобул

                Кажи им да се опитат да го гарантират писмено , иначе ти няма как да им гарантираш писмено, че ще плащаш ( да подпишеш договор ) и им обясни че искаш да ти пуснат най-скъпия пакет, но няма да подпишеш за него нищо , съответно ако откажат им обяви на висок глас, че те шантажират пред всички клиенти в магазина .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: Интернет скоростта в Глобул

                  25MB, 128Kbps, 32Kbps това тема от 2012 година ли е
                  Какво очакваш, да направиш с тези 25MB? 5 пъти да си влезеш в пощата + малко skype чат
                  А като свършат тези мегабаити, почват да цукат едни стотинки на мегабаит... Не е за разправяне...
                  Така, че според мен бягай от тези...
                  Ползвам друг оператор и имам 50MB интернет включени в плана. Не знам да има ограничения от към скорост, нито в момента на ползването им, нито след като мегабаитите се изчерпят. Дори би трябвало тогава всеки да ти пусна максималния трафик, защото плащаш на мегабаит и колкото по-бърз, толкова повече трафик...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интернет скоростта в Глобул

                    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                    25MB, 128Kbps, 32Kbps това тема от 2012 година ли е
                    Какво очакваш, да направиш с тези 25MB? 5 пъти да си влезеш в пощата + малко skype чат
                    А като свършат тези мегабаити, почват да цукат едни стотинки на мегабаит... Не е за разправяне...
                    Така, че според мен бягай от тези...
                    Ползвам друг оператор и имам 50MB интернет включени в плана. Не знам да има ограничения от към скорост, нито в момента на ползването им, нито след като мегабаитите се изчерпят. Дори би трябвало тогава всеки да ти пусна максималния трафик, защото плащаш на мегабаит и колкото по-бърз, толкова повече трафик...
                    В грешка си. Тук няма цени на мегабайт. Цената е фиксирана, само като свършат бързите мегабайти, почват бавните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интернет скоростта в Глобул

                      Тарифата е такава, че след изчерпването ти ограничават скороста и не плащаш на мегабайт.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Интернет скоростта в Глобул

                        Бях на GoWeb Unlimited 25MB, сега съм на Web&Talk 150MB. И в двата плана, в момента в който надвиша "разумното потребление" демек 30% над мегабайтите в плана, ми пращат чинно SMS да ми кажат че ме ограничават допълнително. На колко точно не знам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интернет скоростта в Глобул

                          Как по ягодите се дефинира "Разумно потребление"?

                          И аз съм на глобулския план с 10 мб бърз и после бавен трафик.

                          Всъщност откакто си пуснах тоя план, сметката ми падна с 10-15 кинта месечно - преди плащах по 50-60 лева, сега над 45 рядко качвам. Инсталирах разни програмки и сега всичките съобщения, че понякога и разговори минават през нет-а
                          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интернет скоростта в Глобул

                            Днес смятам да отида до магазина и да ги накарам да ми го изготвят в писмен вид. В случай, че откажат ще си подам моба за прекратяване на договора и преминаване към B-connect. Такава възможност има, по силата на това.

                            Единственият проблем при мен е, че преди това аз не съм бил на предплатен пакет, а съм се прехвърлил от друг оператор. Това ме притеснява, защото могат да ми начислят неустойки или пък да ми закрият номера.
                            Тъпотия, имам няколко дни да реша какво да правя и само ме мотаят, протакат за да мине времето и да не мога да се измъкна. Сега в най-лошия случа, ако ме затрият, ще си сменя телефонния номер, ще напиша по един СМС на всички в указателя си и ще си сменя телефона на сайта си... Май още днес ще отида да им кажа "сбогом"
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интернет скоростта в Глобул

                              Ползвам Интернет към мобилен телефон от Глобул повече от 2 години, първо 250МВ, сега 150МВ. Доволен съм. Повече от месец останах без нет, тъй като фирмата която ми доставяше стационарен Интернет се разцепи на две и понеже бях предплатил, пък и бяха единствените, които предоставяха оптика....чаках. В този период ползвах телефона като модем. Скоростта ми за Пловдив(3G тел.) бе 480KB и дори след изчерпването на 250КВ не падна веднага на 128К. Бе достатъчна за да си пиша по форуми и дори едновременно да си играя бридж в ВВО. Видео разговори са водени по Скайп, а лимита бе надвишен в пъти.

                              Дъщерята е на 50МВ и никога не и стига разбира се, но дори не е забелязала разлика в скоростта след като надвиши 50МВ.

                              Все пак колега, защо не си вдигнеш МВ на висока скорост.За 4,50 с договор за година и два месеца гратис дават 50МВ, за 6,50-100. Преди да им кажеш 'сбогом' разгледай алтернативите добре .
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X