Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпиониране през телефона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шпиониране през телефона

    Как само се притесних, когато получих смс, без номер само дума и без видимо съдържание. Не разбрах какво представлява, но постепенно ме обзе една шпиономания. После изведнъж смс-а изчезна. В нета намерих доста обяви предлагащизакупуване на разни софтуери за подслушване, точене на данни и т.н.
    има ли някой опит с такова чудо и как да се предпазим от атаки. Аз нямам важни тайни, но ако някой иска да ме шпионира значи знам нещо...
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Шпиониране през телефона

    Първо - за какъв телефон става дума. Това е основния въпрос.
    Второ, номера на подателя е най-лесното нещо. Аз като звъня от скайп на чужд телефон, изписва моя мобилен номер. Номера на телефона се съдържа в самия пакет информация от сървъра до клетката, т.нар CLIP. И може да бъде променям. Е, друг е въпроса, че съпорта на един от мобилните ни оператори остана много озадачен, когато ги попитах защо получавам повиквания от несъществуващ номер, а те не ми повярваха, че това наистина е номера, който ме е търсил. Едно време се пращаха СМС-и с произволен номер от руски сървъри. Предполагам, това е задача на местния оператор да филтрира CLIP-а и да не позволява аз да получавам обаждания от собствения си номер например.
    Това беше теорията за номера.
    А вече за самия СМС - как е изчезнал? Може да е бъг в телефона - щом няма номер, да не може да го запамети в паметта, и да не може да се отвори после. Пак зависи от модела на телефона. Може и да е някакъв служебен СМС - нещо от типа на USSD, но тук вече познанията ми куцат и не знам дали изобщо е възможно това. Възможно е и да е от шпионски софтуер, който си самоизпраща някакви служебни смс-и, да се контролира, но е странно, че изобщо ти е показало, че си го получил. Пак - въпрос номер 1.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #3
      От: Шпиониране през телефона

      Само ако телефона е с оперативна система.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Шпиониране през телефона

        Има ли софтуер всичко е възможно.

        Коментар


        • #5
          От: Шпиониране през телефона

          Изключвай си блутута, винаги след употреба.
          Ако имаш склонност да оставяш телефона на масата а не в джоба Ir -също.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: Шпиониране през телефона

            Колега,извинявай ако ти спамя темата,но и аз от около година имам подозрения та да попитам.Телфона ми е нокия С1-01.Параноята ми се провокира от доста странни срещи с мой основен конкурент.Та да попитам как мога да разбера дали ме подслушват.

            Коментар


            • #7
              От: Шпиониране през телефона

              Всички могат да ни подслушват, операторите са задължени по закон, да предоставят тази и много други възможности на органите. Но да те подслушва/шпионира някой друг вече е по-сложно
              Не съм специалист, но май първо трябва да е имал физически достъп до телефона и при това в общият случай телефона трябва да е с ос...
              И пак май няма да е лесно да се прикрият следите.
              Но все пак, както и други вече предложиха, ако имате подозрения, бъдете наблюдателни и предпазливи, иьключвайте всичко което не ползвате, интернет, блутут... следете за подозрителни активности, особено за бързо разреждаща се батерия...
              В общият случай, ако някой Много иска, ще намери начин, да ви щпионира... гледайте да няма защо

              Коментар


              • #8
                От: Шпиониране през телефона

                Човекът е получил "self deleting broadcast message". Празно е най-вероятно защото е на кирилица, а телефона ти не поддържа такава (тук вече стрелям на посоки)?

                Такива SMS-и бяха популярни в миналото. Целта им е чисто рекламна - прочитате го и то се самоизтрива. При някои телефони, особено по-старите, вместо като СМС излизат директно като скролиращ се текст директно под/над часовника в idle режим и като натиснете червеното копче изчезват. Мобилтел ми пращаха известия за сметки по този начин.

                Практически нормалните мобилни телефони не могат да изпратят такова съобщение - то се разпраща само от оператора. Навремето обаче един специфичен модел на Siemens (конкретно - S35) имаше бъг в софтуера, който му позволяваше да запамети въпросното съобщение в Drafts, а от там да го изпрати на друг човек все едно е обикновено (но headers на broadcast SMS си остават и мобилния оператор - тогава Мобилтел - не следеше от кой идва и директно го пращаше). А от там едни други умни хора се бяха сетили, че могат да му редактират текста. И по едно време аз си имах един такъв на Siemens-a с текст "Вашият GSM е регистриран като откраднат. Свържете се с най-близкото РПУ". От майтап, на майтап накрая стана белята и един приятел верно отиде в РПУ-то... Полицаите му вдигнали рамене и го отпратили поживо поздраво, но той после яко ми дърпа ушите

                Както и да е - от много години насам не съм получавал такова съобщение. Известията за сметки отдавна ми ги пращат като обикновен СМС.

                П.П. Сега порових да се сетя какво точно беше тази дивотия - изглежда наистина е свързано с USSD услуга, както каза колегата от втория пост в темата.
                Последно редактирано от Wattie; 27-01-12, 14:56. Причина: П.П-

                Коментар


                • #9
                  От: Шпиониране през телефона

                  По въпрос #⃣1, става въпрос за ай-фон 4
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шпиониране през телефона

                    В такъв случай всичко е възможно, дори и е доста по-лесно Аз заради подобни подозрения си ресетнах моя андроид. Може би един Factory reset за успокоение...
                    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шпиониране през телефона

                      Казва се flash sms и съм имал някъв телефон който можеше да го праща някакво сони беше примерно j7 . Натиснеш ли червеното копче изчезваше.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шпиониране през телефона

                        Щом е айфон - сигурен ли си че беше смс въобще ?

                        На моя половината приложения ми пускат уведомления на екрана, а от тях някои ползват звука на пристигащ смс. Уведомления от банков софтуер, игри, каквото се сетиш. Половината игри при които правиш онлайн връзка пускат такива гадости, примерно "зареди ти се щита" и прочее простотии. Пейпал, банки и т.н.

                        Я си погледни приложенията, и виж дали на някое от тях не се е показало номерче подобно на това което се показва на иконата на имейлите когато пристигне нов имейл.

                        Иначе за шпионирането - в ибей преди две-три години се продаваше програмка за симбиан, която просто правеше телефона абсолютна клюкарка. Доклад на кой си звънял, копие (скрито) от всеки смс, възможност за тихо звънене и автоматично вдигане без да бръмне или светне нищо (за да те подслушват докато ти е в джоба), май и запис на разговори имаше. Единствения начин по който можеше потребителят да се усети беше ако си провери фактурата за смс-ите, понеже бая скрити смс-и вървяха. Но естествено за да се инсталира трябваше достъп до телефона. Препоръчваха го за "подаръци". После изчезна, ибей се усетиха и махнаха продавача.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шпиониране през телефона

                          Извеждате едно "це-ка" ключе на предния панел на телефона. Когато не говорите, изключвате микрофона. Толкова по въпроса с подслушването...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шпиониране през телефона

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Извеждате едно "це-ка" ключе на предния панел на телефона. Когато не говорите, изключвате микрофона. Толкова по въпроса с подслушването...
                            Ама от по-големите за по-лесен достъп. Имаше едно предаване, в момента не се сещам как се казваше там коментираха точно кпко лесно е подслушването до всички смартфони. Най-добре е човек да си ползва от най-старите нокии за да си дрънка нагоре надолу и да си вземе едно таблетче от по малките или ноутбукче.

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шпиониране през телефона

                              Точно за флаш смс си говори вероятно автора....Излизат директно на дисплея и не се записват в смс-те както нормално !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X