Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

    Мерси за съветите!

    Стефане мерси за полезните идейки.

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
      http://www1.int.conrad.com/scripts/wgate/zcop_in/~flN0YXRlPTM1MzcxMjUwODM=?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&glb_user_js=Y&shop=A_B2C_IN&p_init_ipc=X&~cookies=1

      една немногоскъпа алтернатива , особено за многодневни излети.
      сега погледнах к'ъв линк съм дал. извинявайте. имах предвид това:
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

        Колега здравей,

        Ти си златен с това слънчево нещо - а кой го продава, КОНРАД ли ?

        Много поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Колега здравей,

          Ти си златен с това слънчево нещо - а кой го продава, КОНРАД ли ?

          Много поздрави,
          ъхъ. Събин май също беше извадил подобни някъде из форума. питай го.

          Коментар


          • #20
            До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

            Ъ-ъ. 130 евро за 4 вата ...
            Тия панели дават малко ток по принцип. Зареждането е много бавно. Добре е да го хвърлиш някъде и да стои по цели дни. Разни лодки, къмпинги. Ама да го отвориш за малко и после да го спреш не е работа.

            Коментар


            • #21
              Като видях ,та се сетих.......

              Моля за съвет, откъде да купя, зарядно за акумулатоени батерии, тип АА за автомобил.Идеята с инвертора, тоест да правя от 12 волта 220 и после наобратно ми се вижда напълно безумна. Някой ако знае къде продават, да казва, ако не ще хващам поялника, прашасал ми е Велера, непипван от 20 години.Трябва ми за да си зареждам батериите за фотоапарата.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #22
                До: Като видях ,та се сетих.......

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Моля за съвет, откъде да купя, зарядно за акумулатоени батерии, тип АА за автомобил.Идеята с инвертора, тоест да правя от 12 волта 220 и после наобратно ми се вижда напълно безумна.
                Навсякъде, където продават акумулаторни батерии и зарядни за тях. Има немалко модели зарядни, които работят и на 220 и на 12 В, с възможност за включване в запалка.

                Ама идеята с инвертора хич не е толкова безумна, колкото ти се вижда. Особено, ако имаш да зареждаш 2-3 мобилни телефона от различни марки/модели, фотоапарат, камера, лаптоп, радиостанция и т.н.
                Едно, че ще трябва да си осигуряваш за всяко от устройствата зарядно с възможност за включване на 12 В и второ, че далеч не за всички ще можеш да намериш такова.
                А един инвертор ти позволява да зареждаш всиките си устройства с щатните им зарядни. Отделно, дето можеш да включиш и неща, които не работят с батерии ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ъ-ъ. 130 евро за 4 вата ...
                  Тия панели дават малко ток по принцип. Зареждането е много бавно. Добре е да го хвърлиш някъде и да стои по цели дни. Разни лодки, къмпинги. Ама да го отвориш за малко и после да го спреш не е работа.
                  еее, тва е съвсем примерен вариант - пъвия солар чарджър, който плюва гуглето. мисля, че в конрадски каталог (хартиен) бях виждал подобни за по 50-ина евра. пък и той говори за неколкодневен пешеходен излет, така че бавното зареждане не е проблем - връзваш джаджата наи-отгоре на раницата и цял ден зареждаш единя комплект батерии, докато ползва другия комплект. бавното зареждане с малък ток мисля е по-добро, че с тия ултра-мега-турбо чарджъри дето помпат 2700мА/ч за 2-3 часа ми е писнало да сменям акумулатори...

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Ама идеята с инвертора хич не е толкова безумна, колкото ти се вижда. Особено, ако имаш да зареждаш 2-3 мобилни телефона от различни марки/модели, фотоапарат, камера, лаптоп, радиостанция и т.н.
                  Едно, че ще трябва да си осигуряваш за всяко от устройствата зарядно с възможност за включване на 12 В и второ, че далеч не за всички ще можеш да намериш такова.
                  А един инвертор ти позволява да зареждаш всиките си устройства с щатните им зарядни. Отделно, дето можеш да включиш и неща, които не работят с батерии ...
                  +1 - точно поради същите причини от вчера и аз съм горд собственик на инвертор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X