Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

    Здравейте,

    Имам идея да ползвам 3 батерии, зареждащи се по 2700 милиАмперчаса, всяка по 1,2 Волта = 3.6 Волта.

    ДжиПиЕса ми е с батерия 6-700 милиАмпера и 3,7 Волта.
    PDA е 3,7 Волта 1440 милиАпера.

    Та идеята ми е да си взема тези доста "дълготрайни" батерии 3х1,2 Волта и 2700 милиАмпера, да им направя кутийка с тънко кабелче да свържа ПДА+ДжиПиЕс...

    Вече направих дървени копия на батериите и на 2те по-горни като оставих дупчици за кабела от клемите на устройството до батериите.

    Въпроса ми е, дали няма да има проблем от разликата в амперите на оригиналните батерии и тези от 1,2 Волта, разликата е в пъти?

    Дали ще се повиши значително времето на работа на устройството след като амперите са в няколко пъти повече?

    Защо ги мисля такива - ДжиПиЕса работи с 1 батерия до 6 часа нон стоп , ПДА работи около 6-7-8 часа нон стоп, което си е равно на 1 излет обаче имам планове за по-дълготрайни излети където няма да имам възможност да мъкна зарядни а и няма да имам ток из горите

    Оригинална батерия за ДжиПиЕс от 5 до 50 лева, оригинална за ПДА трудно се намира и цените са колкото 1 ДжиПиЕс

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

    Трябва ти инвертор и си решаваш проблемите
    Другия вариант е със UPS, махаш пищялката и оригиналния акумулатор и го връзваш към акумулатора на джипа, само гледай да не го товариш на 100% и няма да имаш ядове .
    Последно редактирано от v0id; 05-06-07, 16:10.
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

      Ех колега колко си бърз четеш между редовете ))


      Имам си инвертор отдавна, идеята ми е когато не съм с джипа....мисля да почна да правя преходи от по няколко дни с преспиване по горите, затова ми трябва живот на батерията повече от 1 ден.

      Поздрави и мерси за съвета,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

        Проблем от това, че се използват батерии с по-голям капацитет не вижда как би имал.

        Лошото обаче е, че колкото и да ти се удължи времето за работа на устройствата, не съм убеден, че ще е толкова, че един комплект да ти стига за "преходи от по няколко дни с преспиване по горите".


        Garmin 60CSX с един комплект батерии (2100 или 2500 милиамперчаса) повече от 2 дни не може да изкара. Т.е. ще ти трябват или поне 2 комплекта батерии или да планираш преходите така, че поне на 2 дни да имаш някъде достъп до ток за поне 2-3 часа, та да можеш да презаредиш изтощените батерии.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

          Предполагам, че BatGeorgeone говори за батерий размер АА. Но щом ще се прави външна кутийка няма проблем да се стигне и до размер D от които има и с доста по-голям капацитет.

          Коментар


          • #6
            До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Но щом ще се прави външна кутийка няма проблем да се стигне и до размер D от които има и с доста по-голям капацитет.
            То за можене - може, ама нали все пак става въпрос за използване при пешеходен туризъм. И без това PDA+GPS не са най-удобното нещо за такъв род занимания, а като се добави(ят) и външна(и) кутийка(и) с батерии ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

              Мерси на всички за отговорите.

              Точно така, мисля да ползвам кутийка, а има и батерии с над 4000 милиампера...

              А относно размера и теглото ами 3 батерии тежат колкото револвера ми така, че няма много да ми прави впечатление, а и мисля да ги държа в раницата, най-много кутийката с 3те батерии да е на кръста може би, а резервните батерии да са си в раницата.

              Сега се хващам да правя окабеляването, когато тествам ще постна снимки и впечатления...

              Поздрви,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                А има вариант и с динамо да ги зареждаш батериите
                http://www.bezpanika.com/index.php?o...124&Itemid=101
                http://www.bezpanika.com/index.php?o...d=85&Itemid=89
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар


                • #9
                  До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  А относно размера и теглото ами 3 батерии тежат колкото револвера ми така, че няма много да ми прави впечатление, а и мисля да ги държа в раницата, най-много кутийката с 3те батерии да е на кръста може би, а резервните батерии да са си в раницата.
                  Не толкова размера и теглото, колкото необходимостта да носиш още една кутийка, свързана с кабелче към PDA и GPS. Не ми звучи като много удобно. Вместо 1 - цели 3 неща, на които трябва да се намери място, да се пазят от намокряне, удар, забравяне ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                    Така си е , нали го дискутирахте това за 3 или само 1 уред, но , прословутото НО, къде са над 1000 лв само за навигация + още цифра с 2 нули за батерии и къде са 100тина кинта за ДжиПиЕс + ПДА за 2-300 лева + 40-50 кинта за батерии ...

                    Както бях казал, засега квакам според дълбочината на гьола ми, тоест тесничка ми е чергицацата

                    ПОздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      къде са над 1000 лв само за навигация + още цифра с 2 нули за батерии
                      Какви са тия суми?!? Един хубав GPS е под 1000 лв, а това за "цифра с 2 нули за батерии" не се сещам откъде би могло да дойде.
                      GPS-ът ми работи с 2 (две) батерии размер АА. Не помня точно последния път акумулатори Sanyo 2500 мАч дали бяха по 6 или 8 лв бройката, но във всеки случай сумата и за 2 комплекта батериии е далеч от "цифра с 2 нули" ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                        Чавдаре мерси за съветите,

                        Не знаех, че ДжиПиЕсите са с батерии АА.

                        Въпреки това, не мисля да инвестирам още 1000 лв при условие, че засега се справям с наличното.

                        Много поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                          http://www1.int.conrad.com/scripts/wgate/zcop_in/~flN0YXRlPTM1MzcxMjUwODM=?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&glb_user_js=Y&shop=A_B2C_IN&p_init_ipc=X&~cookies=1

                          една немногоскъпа алтернатива , особено за многодневни излети.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                            Въпреки това, не мисля да инвестирам още 1000 лв при условие, че засега се справям с наличното.

                            Много поздрави,

                            След първия планински всенамокрящ дъжд и/или мъгла си мисля че коренно ще ти се промени мнението за ПДА в планината :-)

                            По принцип идеята която имаш за използване на батериите не е лоша, но зареждай допълнителните батерии на отделно зарядно не през телефона.

                            И внимавай какви батерии вземаш, литиево-йонните имат склонност към подпалване при даване на късо или презареждане.
                            Най добре е да ползваш метал-хидридни батерии.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Удължаване работата на батерия на PDA+GPS+GSM...

                              Да. А освен това литиевите са много отровни ако паднат в огъня. И имат едно гадно свойство. Като се изтощят - край. А никеловите като вземат да приритват ги изключваш, за някое време се свестяват и после пак имаш малко ток. Зареждачката за литиевите винаги е по-скъпа. Макар че хубавите за никеловите също са скъпи.
                              Обаче. Това дето го казваш е 2 - 2,1 ампера. Това което правиш - около 2,5 Ач, така че няма особен смисъл. Имаш два пътя. Или да събереш пакет от нормални големи елементи, или да купиш малки, но от промишлените серии. Те са с много по-голям капацитет. Скъпи са, едно такова е от 3 до 15 лева, според размера и производителя. Но аз от 15 години изобщо не купувам други. Щот съм социално разбит и не ми се хвърлят и малкото стотинки. Искат и по-мощна зареждачка. Хилавите изобщо не могат да тръгнат с тях. Такива неща има в Германосите и в Самоков. Ако Германос - най-добре иди на пл. Славейков, там има един стар арменец, който ще им лепне тенекийки с пункшвайца ако трябва. Да ги печеш с поялника хич не е правилно.
                              Всичката дребна военна апаратура е със сваляеми акумулатори. В ЗИПовете винаги има кабели и ремъци да си го завреш под ватенката на топло през зимата. Или да го държиш на колана ако ти харесва повече. Така че това с раницата с батериите е съвсем законно и правилно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X