Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

    Къде и кой в София може да смени софта на HTC HD2 от WM на Android?
    LZ1PER

  • #2
    От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

    Разгледа ли в андроид форума - няма ли някакво ръководство? А във форума на XDA ?
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Разгледа ли в андроид форума - няма ли някакво ръководство? А във форума на XDA ?
      Цяла вечер това правя, но има много неясни за мен неща освен самата инсталация.
      Има толково много ромове за него, че не знам кой да избера, затова предпочитам някой, който е наясно и знае какво прави.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

        Виж точният модел на телефона... Определя се точно най-вече по baseband частта и процесора вътре в машинката. Все пак - потърси възможно повече признаци по които да съвпада, защото драмата със не точния ROM е сериозна - шанса да се brick-не машинката е голям.

        Коментар


        • #5
          От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Цяла вечер това правя, но има много неясни за мен неща освен самата инсталация.
          Има толково много ромове за него, че не знам кой да избера, затова предпочитам някой, който е наясно и знае какво прави.
          Аз имам HTC Diamond и когато го купих, първата ми работа беше да потърся друг ROM. Изчетох всичко, което успях да изровя от нета и стигнах до заключението, че от оригиналния по-добър няма. Всички останали имат някакви бъгове и единственото, което ще спечелиш, е по-различен изглед. А и вероятността да се сдобиеш с "тухличка" също не е малка. Според мен по-добре не го пипай. Ако не те кефи си вземи друг телефон.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Аз имам HTC Diamond и когато го купих, първата ми работа беше да потърся друг ROM. Изчетох всичко, което успях да изровя от нета и стигнах до заключението, че от оригиналния по-добър няма. Всички останали имат някакви бъгове и единственото, което ще спечелиш, е по-различен изглед. ...
            Определено има и по-добро от оригиналния и то не само във външния вид. От две години карам Touch Pro с друг ROM без никакви промени.

            За Андроид на HD2 има информация и тук
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

              След по-обстойно ровене се престраших
              Следвайки тези инструкции го направих. Работи чудесно.
              Благодаря за съдействието
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                А така, добре дошъл в отбора на зелените роботи . Друго си е като си го направиш сам - после знаеш ако нещо се прецака, че ще можеш да се справиш.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  А така, добре дошъл в отбора на зелените роботи .....
                  Ооо не не, аз съм отдавна в отбора, 8-9 месеца вече ползвам Андроид, та знам за какво става дума Това въпросното HTC не е моe, а на приятел, който много хареса оп. сис-ма и реши и той да мине на него, та просто помагах......
                  п.п. между другото, много приятно съм изненадан. HD2 работи много по-добре /без забавяне и лаг/ с този разработен ROM, отколкото Galaxy S с оригинален Gingerbread 2.3.4
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #10
                    От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                    Пепи, прочетох инструкциите в посочения от теб линк. Но доколкото се ориентирам не видях там да има ROM, а препратка към друга страница за да си избера такъв. Та ще споделиш ли кой е ROM-а който сте инсталирали и сте доволни от него? Благодаря!
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                      Здрасти Жоре.
                      Аз сложих този TyphooN_CM7_v3.6.4-MAGLDR , като изобщо не мога да твърдя, че е най-добрия.
                      Тествах го, работи добре, както писах и горе, телефона е на приятел и аз нямам конкретни наблюдения. Той за пръв път се докосва до андроид, но казва, че много по-добре работи от колкото с WM. Не е забелязъл проблеми, освен един. Когато провеждаш разговор и звука на говорителя е усилен докрай е толкова силно, че отсрещната страна си чува собствения глас. Ако се намали проблема изчева. Всичко останало е наред.
                      Ако някой тества друг ром нека сподели впечатления. Попринцип всичко излиза в xda developers но проблема е, че темите са по 50, 60, 70 и нагоре страници и четенето и сравнението за всеки ром поотделно е немислимо.....
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                        Благодаря ти Пепи!
                        Аз не те дочаках и си преинсталирах телефона. Сложих като твойта версия, но 3.6.5. Действително с андроид телефона изглежда по съвсем друг начин, който е коренно различен от VM. Няма лаг и лети. Проблема с усиления до край микрофон стои и в тази версия и действително като намалиш малко изчезва. За мен обаче след година и нещо работил с VM ми е малко странно с андроид, но се свиква бързо. Ако забележа някакви проблеми или бъгове ще пиша тук. Благодаря за отговора!
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                          Има нещо, с което скоро ще се сблъскаш. Тъй като паметта на телефона е прекалено малка /около 130 или 150мб/ а самия андроид е около или малко над 100мб, съвсем скоро ще ти изпищи, че няма място. Това ще го направи по някое време преди да започнеш инсталация на нова програма. Значи, влизаш в settings>application>running services>all, намираш програмата, кликаш на нея и и казваш да се премести на картата, направи това с всички програми, които ти дава да ги местиш, че има някой системни, които не искат, тях ги остави. Също така си настрой камерата да записва снимките в картата. Трябва да потърся как се казваше програмата, на която като и укажеш, записва всички нови приложения в картата и това ръчно местене не се налага. Тествай няколко дни и пиши как е с този ром и как се държи като цяло.
                          Последно редактирано от Peppy; 29-09-11, 20:45.
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #14
                            От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                            Ей, като чета тази тема и взех да се кандърдисвам и аз да мина на зеленото човече, ама ме е страх да не си изпека тухличка, че после няма оправия.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: HTC-HD2 смяна на софтуера в София.

                              Обратна връзка: Конкретно за HD2 - направих едно за един приятел. С версията, която Пепи е пуснал се получаваше следния проблем: с някои произволни номера се чуваше много сериозно пращене в слушалката. Също така от отсрещната страна си чуват собствения глас. Качих друга версия (мисля 2.2) - изчезна пращенето, но остана ехото. Прочетох тук там, че това било заради неправилно настроен mic gain, но не сме правили постъпки за промяна засега.
                              Георги Гатев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X