Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

    Е то е и "стъпков избирач". Може да има много крачета - значи достъп до всяка позиция, еднозначно, за външното разпознаване. Или е вътрешно кодирано, като клавиатурата, има първа и следващи позиции, до изчерпването им, после пак първата. Тогава - три крачета. Все едно последователна клавиатура, не таблична. Има и с много крачета, но на групи, и логиката на всяка група е същата. Или същата - последователна. Или същата - паралелна, какъвто видимо е неговия случай. Едновременно - последователна, едновременно - паралелна, последователно - паралелна, ... Айде, че вече ще ме пребиете. Релейни истории. И какви ли не други гадости. Щастлив си че не си живял във времето когато един днешен програмен ред в ПИК-а се правеше с четири тепсии ТТЛ и половин киловат трафопост. А противоискрящите тригери за всяко бутонче се правеха отстрани на транзистори. Щото евтино, и главното - с ниска консумация. За да са по-малко транзисторите, а най-вече - скъпите копчета, и имаше такива галети. Пестяха и дециметри панели, със скъпи дупки в тях. Така започна втората витка в миниатюризацията на електрониката, след чиповете с ниска интеграция.
    А конструктивно си е галета.
    Мда. Години ...
    Последно редактирано от Стефан; 04-06-10, 02:48.

    Коментар


    • #17
      От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Сега и ако кажеш откъде да си купя...
      Провери в сервиз за радиостанции. Или ако искаш по интернет от www.409shop.com Item ID: R087, но най-вероятно ще трябра да се донагажда.
      Успех.
      LR Discovery I 300 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

        Чаркът е инкременрален енкодер. Има някакви в Комет. Дейташит за същия. Има голяма вероятност проблемът да не е от него.

        Не ходи да монтират новия там където са скъсали извода на стария при демонтажа му.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Чаркът е инкременрален енкодер. Има някакви в Комет. Дейташит за същия. Има голяма вероятност проблемът да не е от него.

          Не ходи да монтират новия там където са скъсали извода на стария при демонтажа му.
          Ми аз ходих до магазана в който ми обещаха да потърсят, но казаха, че снабдителя им щял да дойде чак в 5 следобяд.. Пак ще отида но...
          А за монтажа ще потърся някое друго сервизче

          Коментар


          • #20
            От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

            Енкодер с код на Грей. За съжаление, механичен.

            Ако искаш да си хитър, можеш да го замениш с две обикновени копчета. Никой няма да познае как работят, докато не покажеш

            Коментар


            • #21
              От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Енкодер с код на Грей. За съжаление, механичен.

              Ако искаш да си хитър, можеш да го замениш с две обикновени копчета. Никой няма да познае как работят, докато не покажеш
              Ще видим какво ще изровят, ако не стане ще се мислят други варианти
              тука разглеждам из първите излезли в гуглето: http://constructor.bg/shop/product_i...ducts_id=11769
              А в същото време разглобих една непотребна мишка и гледам, че на скрола има подобна трикрака джиджавка и ми идват едни идеи в главата...

              Коментар


              • #22
                От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                Същото е.

                Коментар


                • #23
                  От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Същото е.
                  Значи, ако тия в магазина не докарат нищо по-свястно да го разпоявам и да го слагам него ли?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                    Ако пасва - защо не?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                      Днес си купих, ама тва чудо има две крачета в повече значи има 3 от едната страна още две с които да се прихване за платката и още от другата страна
                      Последно редактирано от Никола; 05-06-10, 12:49.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                        Значи ти се пада забавната задача да отгатнеш кое къде отива. С омметър.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                          Днес си купих, ама тва чудо има две крачета в повече значи има 3 от едната страна още две с които да се прихване за платката и още от другата страна
                          Вероятно има и бутон - при натискане дава контакт на два от изводите.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Вероятно има и бутон - при натискане дава контакт на два от изводите.
                            Сега го натиснах наистина има бутон е те тва може ли да се запои директо на мястото на старото без преправяния?
                            И по-горе съм пропуснал нещо изводите са 3 от едната страна и още 2 от другата?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                              Проработи! Усилва намалява, а даже не е запоено още само е поставено. Утре в училище ще му направя спойките и работата е готова! Благодаря на всички за отделеното време и търпението към тъпите ми въпроси!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                                Здравей, Никола! Аз имам същия проблем със същото дистанционно и същата звукова система... Ще можеш ли на кратко или тук или някъде другаде (имейл или др.) да ми обясниш как да го оправя... Изобщо не съм навътре с тези работи за това не можах да разбера много от предните постове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X