Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

    Здравейте на всички! Сега започвам с тъпите въпроси Значи долупоказаната джаджа след 2 годишна служба реши да се откаже от длъжността, а именно усилването и намялаването на колонките вкъщи... Интересното е, че няма краен ход, а се върти безконечно? И значи не е обикновен потенциометър... Днес обиколих всичките магазани за аудио техника за които знам и всички ми казват: "Нямаме такова нещо!" После ходих и в един радио-телевизионен сервиз и там всичкото което ми каза човека е: "Това нещо много специално..." разпои го от платката отвори го и каза, че при него такова нещо няма та помагайте идеи откъде да си купя такава джаджа
    П.П. Забравих да кажа, че беше с три крачета но при разпояването едното се отчупи...
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

    Те тука се пъха кабелчето...
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

      Вътре прищраква ли като се върти? Едвам - едвам. Тогава няма да е потенциометър, ами стъпков избирач с репер, затова му е третия крак.
      Какво пише на него? На снимките нищо не се вижда.

      Коментар


      • #4
        От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

        Вътре като го отвориш има някакви пластинки или как да ти обесня полусфери...
        има букви и цифри K501 EC121102X2D-HA1-009
        и: SPA2600-5PCB01
        незнам дали ти говори нещо в конрад и радиус тука само ме гледат умно и викат нЕма
        и като въртиш наистина прищраква

        Коментар


        • #5
          От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

          Не ми говори за конрад, че побеснявам.
          Можеш ли да му преброиш пластинките? Толкова малко ли трябва да е, или може да се завре и по-голямо?

          Коментар


          • #6
            От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Не ми говори за конрад, че побеснявам.
            Можеш ли да му преброиш пластинките? Толкова малко ли трябва да е, или може да се завре и по-голямо?
            Ей сега ще го отворя и ще ги преброя! То по принцип е затворено в някаква кутийка, ама въобще не ми е задължително да се събере там важното е да работи... Яд ме е че обиколих целия град и само в един магазан ми казаха че ще проверят в склада да съм отидел утре... Ще видим какво ще изровят ама щом не знаеха даже как се казва...
            П.П. 16 ги изкарах при преброяването пластинките!
            А това пластмасовоте което се върти има 3 пластинки едната се се разнява на 1/3 от окръжността... Ако нещо не съм написал както трябва моля да бъда извинен...

            Коментар


            • #7
              От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

              Това, да не излезе обикновен тример?

              Коментар


              • #8
                От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Това, да не излезе обикновен тример?
                Сега и ако кажеш откъде да си купя...
                А иначе когато го въртя на дясно се усилва(или по-скоро се усилваше...), а на ляво намалява обаче сега въобще отказа да съдейства проверявахме кабела с мултицета не е прекъснат значи проблема трябва да е в него...

                Коментар


                • #9
                  От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                  Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                  Сега и ако кажеш откъде да си купя...
                  А иначе когато го въртя на дясно се усилва(или по-скоро се усилваше...), а на ляво намалява обаче сега въобще отказа да съдейства проверявахме кабела с мултицета не е прекъснат значи проблема трябва да е в него...
                  Нямам идея.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Нямам идея.
                    За сега се надявам на дядото от магазина (единстсвения признак на някакви мисловни дейности), а обиколих всичките магазини дето тръбят, че продават сичкУту електроника в света, а всъщност асортимента им е по-беден от кварталната бакалница пфу...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                      Галета 3 на 16, даже несиметрична.
                      Изврат. Изтръсках чекмедженцата - нямам. Но във всеки случай това е "галетен превключвател", и последния повод да презра конрад. 3 х нещо си имам, по-големи са, но не са трикраки избирачи.
                      Шибания. Виж в търсачките на "палетни превключватели", "галетни ...", и на "стъпкови избирачи" на достъпните ти езици. Прощавай, в момента не мога да ти помогна, нещо хептен ми се разкривиха очите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                        Стефане много ти благодаря за отделеното време сега започвам да ровя из нета! А в същото време се надявам дядото от магазина да изрови някое такова от тайните чекмеджета

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                          Преди да го счупиш, трябваше просто да го промиеш с ВД40. В 90% от случаите помага. Аз имам подобни селектори от перални, но шансът да да ти свършат работа клони към 0
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Преди да го счупиш, трябваше просто да го промиеш с ВД40. В 90% от случаите помага. Аз имам подобни селектори от перални, но шансът да да ти свършат работа клони към 0
                            Ами аз не виждам вътре никакви следи нито от прахоляк нито от окисление, ама знам ли то просто с времето все повече отказваше на моменти проработваше и после пак ни вопъл, ни стон...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аудио регулатор, потенциометър и аз незнам какво точно...

                              А защо решихте че е галета? Човека спомена че се върти безконечно. Според мен е по-вероятно да е механичен "rotary encoder" (не му знам българския превод). Един вид безкрайна врътка, дето праща импулси нагоре/надолу. Също като в старите компютърни мишки, само че не оптично, ами механично.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X