Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алармена система за къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    В малките населени неща се знае всичко. Алармена система ще подскаже на местната "трибуквена организация", че трябва да погледне в тая посока.
    А не разбрах какво имаш против тоя вид устройства? Това след като уточнихме, че те не са панацея.
    Една аларма ще насочи местните към съвсем конкретно трибуквие в южна посока.

    Нямам нищо против охранителна техника, но тя е абсолютно безсмислена без осигурена реакция. Това с комшията и/ли местния мил... полицай е смехотворно.

    Коментар


    • #17
      Добре, а погледна ли какъв е въпросът в първото мнение?
      Ако не си, въпросът е: "препоръчайте ми аларма", а не "да си монтирам ли аларма". Има малък, но съществен нюанс...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        Ако въпросът беше "Каква къща да си направя, ама да е без покрив?" трябваше ли да пропусна? Несъмнено къща без покрив пази от мечки, таласъми и разгонени самодиви, но това не я прави смислена.
        Схемата, че климатът в района е доста сух, а ако завали ще отвориме чадър - прави ли я смислена?

        Както и да е - колегата не е малолетен или под запрещение - моите аргументи си ги казах, той сам ще си вземе своето решение или ще си ползва фразата на 2021 г. Верно е велика.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          ... Знам, че се настройва, но ако изключа зоните с клони, нищо няма да се вижда
          Според мен по въпроса на автора е най-добре система с дайлер и камери, без сирена. ...
          Колкото и да настройваш, записът (и известие) при засичане на движение от камери ще ти дава изключително много фалшиви тревоги.
          Дъжд, сняг, насекоми, разхождащи се по обектива (ИЧ диоди за нощно снимане са като магнит), прилепи, котки, лисици ...
          А бе, всичко, каквото се сетиш, кара камерата да записва в несвяст.

          Безсмислено е всичко това да се качва някъде на облак, защото ще ти прави много трафик.

          Виж, наличие на възможност за дистанционен преглед при сигнал, подаден от надеждна аларма (примерно при засечено отваряне на врата/прозорец), би било добре. Но това, което ще ти даде, е само информацията, че нещо става / е станало. Няма да предотврати евентуален обир.

          В някои случаи работа може да свърши мощна сирена, но тя трябва да сработва наистина само в случай на реално проникване в сграда, с макс елиминиране на фалшиви тревоги. Иначе комшиите ще луднат.

          И наистина е важен въпросът за наличието на реакция на евентуална аларма. При имот "вдън гори тилилейски", без съседи или, примерно, в село, където са останали малък брой възрастни хора, реакция няма откъде да дойде и джангър от аларма може да стресне някого само първия път.
          Като види че нищо не се случва освен шума, просто ще си свърши за каквото е дошъл под акомпанимента на сирена.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            DSC. Ако имаш прекарани кабели до всяка нужна точка - врати, прозорци и ъгли, това ще е най-добрият вариант. Предполагам, че кабелите са с 8 жила, което е по-добрият вариант. Ако някъде се появи прекъсване, ще имаш резерви. Има опция датчиците в прозорците да се "вградят" в дограмата, стига на момчетата да им се занимава или на този, който ще ги слага. Алармената система може да не се свързва към охранителната фирма. Ако имаш възможност, можеш да пуснеш един LAN кабел до кутията.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение

              Колко пъти ще се навият на това упражнение ако не си плащаш за всяко Повикване и на кой път ще спрат да си вдигат телефоните.
              Щото нали се сещаш че,техниката често прави фалшиви тревоги.
              Четеш избирателно. Писал съм система с дайлер и видеонаблюдение.
              Алармената система звъни на телефона, проверяваш камерите и АКО има нарушител, звъниш на когото трябва. По един или друг начин за всичко си плащаш.
              В сервиза съм направил така и дори спрях сирената.

              Коментар


              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                Ами сложи магнитни контакти на врати и прозорци. За 30 години от такива нямам ни една фалшива тревога.

              • Ivan_J
                Ivan_J коментира
                Редактиране на коментар
                Системата с датчиците Анатолий ми ги прати, говори с него, това му е работата.
                Два ПИР-а, магнитни на вратата и прозорците.
                Фалшиви имах като имах мишки, напоследък се появиха тампер грешки, ама не съм и обръщал внимание от 5г, трябва да я обслужа.
                Смени сирената с някоя слаба пищялка, която да буди теб, но не и цялата къща. Щом ти е в двора, дайлер не ти трябва, а камерата може да е аналогова, включена напр. в телевизора, ако идеята е само да видиш дали да ставаш.

              • ivo929
                ivo929 коментира
                Редактиране на коментар
                Има две врати-голяма и малка,а прозорците са неотваряеми,стъклопакети,захванати на конструкцията.Като най евтин вариант,сложих два датчика за управление на осветителни тела,но има фалшиви ''тревоги''.Може би,по добри датчици и камера са добро решение.

            • #22
              Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
              Може ли колегите с опит в областта да ми препоръчат алармена система с датчици за движение и сирена (евентуално и опции за отваряне на прозорци), която ще се монтира във ваканционен имот. Няма да се свръзва с охранителна фирма.

              Цената не е от особено значение, така че нека се фокусираме от среден клас нагоре (ако можем да използваме подобно степенуване).
              Здравей,в кой край е имота ,мога да погледна ,аз или колега...надявам се да не ти е много спешно,че едвам смогваме ....но за разходки съм най-отпред...

              ​​​​​От два месеца всеки ден съм в София,от по следващата в района на Ямбол,до края на месеца съм в Бургас...следващия месец съм в Стара Загора,Раднево ...

              Колегите са ти препоръчали парадокс,dsc ,AJAX и т.н

              Всички варианти са Ок,но има едни тънкости ,които ще ти спестят средства в бъдеще.DSC се преструкторира точно в края на тоя месец,спират цялата power серия,която беше бетон....

              Намирам 40 годишни техни работещи централи и до ден днешен....Но от другия месец всичко ще е OUT SERVICE....на тяхно място идват нови централи със много възможности и даже по евтини...но и там има подводни камъни...затова най-добре на място или чертеж със окабеляването в краен случай.
              Последно редактирано от Roninn; 11-03-22, 21:14.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #23
                Относно камери,видео ,фалшиви сработвания и т.н

                От известно време,две три години ползваме АЛ функциите на дахуа...като сме развили със допълнителен софтуер и хардуер ,наша си разработка,със тях допълнително филтрираме трафика и на практика сваляме фалшивите сработвания до 98% ...

                Което значи на практика една аларма на няколко месеца....

                В момента наблюдавам един паркинг ,натоварен яко....от 4 месеца няма нито едно фалшиво сработване.

                Тук кратко демо на Аналитичните функции

                В комбинация със SMD смарт моушън детект...

                Да не се бърка със Моушън детект На практика нямат общо.

                https://youtube.com/shorts/8WKEQVuu1cs?feature=share
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...От известно време,две три години ползваме АЛ функциите на дахуа...като сме развили със допълнителен софтуер и хардуер ,наша си разработка,със тях допълнително филтрираме трафика и на практика сваляме фалшивите сработвания до 98% ...
                  Браво, браво. Съвсем приличен резултат. Още 2% и алармите ще са единствено фалшиви...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Трол! 

                • #25
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                  Здравей,в кой край е имота ,мога да погледна ,аз или колега...надявам се да не ти е много спешно,че едвам смогваме ....но за разходки съм най-отпред...

                  ​​​​​От два месеца всеки ден съм в София,от по следващата в района на Ямбол,до края на месеца съм в Бургас...следващия месец съм в Стара Загора,Раднево ...

                  Колегите са ти препоръчали парадокс,dsc ,AJAX и т.н

                  Всички варианти са Ок,но има едни тънкости ,които ще ти спестят средства в бъдеще.DSC се преструкторира точно в края на тоя месец,спират цялата power серия,която беше бетон....

                  Намирам 40 годишни техни работещи централи и до ден днешен....Но от другия месец всичко ще е OUT SERVICE....на тяхно място идват нови централи със много възможности и даже по евтини...но и там има подводни камъни...затова най-добре на място или чертеж със окабеляването в краен случай.


                  Благодаря за отговора, и извинявай за забавеното включване от моя страна. Става въпрос за ваканционен имот до Сандански, но чак да се разкарвате няма смисъл. Ще се погрижа да се направи скица на окабеляването и ще ти я изпратя.

                  Накратко - не се търси бюджетен а ефективен вариант.
                  Дела трябват, а не думи.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X