Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алармена система за къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алармена система за къща

    Може ли колегите с опит в областта да ми препоръчат алармена система с датчици за движение и сирена (евентуално и опции за отваряне на прозорци), която ще се монтира във ваканционен имот. Няма да се свръзва с охранителна фирма.

    Цената не е от особено значение, така че нека се фокусираме от среден клас нагоре (ако можем да използваме подобно степенуване).
    Дела трябват, а не думи.

  • #2
    Абсолютно безсмислено мероприятие. Даже може да обостриш нездрав интерес към имота.

    Коментар


    • #3
      Ако сега трябваше да слагам СОТ, бих го направил с безжична Ajax. Украинска. Дори мисля, че имат конфигуратор на сайта, вероятно помага за начинаещи да се подбере техниката. А монтажът може да се направи от деца.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Абсолютно безсмислено мероприятие. Даже може да обостриш нездрав интерес към имота.
        С това си позволявам да не съм съгласен.

        Но съм далеч от позицията да давам препоръки.
        Моят опит е единствено с PARADOX и то само с кабели.
        Към безжичните съм леко резервиран.
        Не толкова заради сигурността им колкото заради батериите по датчиците.

        Въпросната Ajax не съм я чувал, което също нищо не значи - не се занимавам с това.
        Обаче погледнах в нет-а и ми изглежда доста добро!
        И основно имат представител в България.

        Никога повече не бих поръчал нещо от търговец там.
        Вероятно по-лесна покупка щеше да бъде от Азорските острови или Нова Зеландия отколкото от Киев!
        Нещото, което дойде беше наистина уникален продукт без алтернатива.
        Обаче плащането, доставката, чакането... Не са за мен такива покупки.

        С тази аларма обаче няма такъв проблем - явно имат вносител.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Благодаря на колегата Esper, ще уточня - къщата има изградена инсталация за датчици, контролно табло и “клавиатура”. Така, че се търси жична система
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            Последно преди 20-тина години съм слагал - от марките DSC, Paradox и Crow. Все още работят и собствениците сменят само акумулатори.

            Коментар


            • #7
              Нещо изпускам. Имаш аларма, тя се задйества, ти си на няколко часа път от имота или дори на 30 минути, все тая. Какво ще направиш за да си опазиш собствеността?

              Коментар


              • #8
                Предполага се, че вилата не е насред океана, а наоколо има и други хора...

                Аз съм на мнение, че не пречи. И в някои случаи може да е полезна. Не е панацея и не гарантира неприкосновенноста на имота, но същото важи и за бравите и катинарите които използваме ежедневно...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  Ако допуснеш, че вилата е на километър в гората, имаш 3 съседи в рамките на няколко декара, едните ги няма, другите са пияни на мотика а ти си командировка в чужбина...
                  В тази ситуация няма да помогне особено.
                  Но това не прави поставянето са алармена система безсмислено за всички останали случаи.
                  Особено пък като си подготвил обекта за такава!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    Добре, за да избегнем полемиката - къщата е в абсолютния център на населено място. Във всички съседни къщи (и не само) живеят хора целогодишно. Населеното място е 1000+ местни
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар


                    • Николай Колев
                      Николай Колев коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако в околните къщи се живее и си в добри отношения с комшийте Сота бих го ограничил с няколко Фотосоларни дворни лампи наслагани на подходящи места по двора , и монтирана на видимо от улицата звуково светлинна индикация.Която да работи достатъчно забележимо при приемане и издаване на системата.Таблото за управление бих го сложил на видимо място около входната врата да се вижда като ти идват гости от селото(мълвата се разнася) .
                      Обемните датчици из вътре само на местата където влизат външни хора за да се вижда че,има СОТ.

                      Имам къща в оживено село от 30 години с изграден СОТ до сега не са правени опити за влизане в къщата но от двора имам няколко посегателства в годините на дребен инвентар и инструменти от работилницата.Посегателствата синковците бързо елиминираха след кратко разследване по селските седянки и един два комплекта добронамерени шамари с образователна цел.

                      Ако имаш възможност вземи си едно дворно куче но не пинчер а селски Шаро достатъчно непретенциозен към грижи и също толкова верен и неподкупен.
                      Бих добавил един акустичен ключ които да включяа дворното осветление всеки път когато кучето се разлае и да ги спира след като се успокои, действа доста притеснително когато целия двор светне при залайване на дворния пазач.
                      Последно редактирано от Николай Колев; 26-02-22, 18:32.

                  • #11
                    Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
                    Добре, за да избегнем полемиката - къщата е в абсолютния център на населено място. Във всички съседни къщи (и не само) живеят хора целогодишно. Населеното място е 1000+ местни
                    И?

                    Наистина ли очакваш реакция от съседи на пищяща аларма? В смисъл реакция, която те устройва, защото за дълщо пищяща сирена ще има реакция, но няма да те устройва.

                    Коментар


                    • #12
                      Аз също имам ваканционен имот, на майна си райна, вдън гори тилилейски.
                      Мисля си за видеонаблюдение, но ще трябва да е с мобилен нет или локален запис и преглед при нужда, като втория вариант е доста тегав. С мобилен нет да ме събужда през ноща да ми покаже, че има буря, пак не ме кефи. Знам, че се настройва, но ако изключа зоните с клони, нищо няма да се вижда
                      Според мен по въпроса на автора е най-добре система с дайлер и камери, без сирена. При събитие, пращаш доверен комшия и местния полицай.

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        При събитие, пращаш доверен комшия и местния полицай.
                        Колко пъти ще се навият на това упражнение ако не си плащаш за всяко Повикване и на кой път ще спрат да си вдигат телефоните.
                        Щото нали се сещаш че,техниката често прави фалшиви тревоги.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #14
                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Наистина ли очакваш реакция от съседи на пищяща аларма? В смисъл реакция, която те устройва, защото за дълщо пищяща сирена ще има реакция, но няма да те устройва.
                          В малките населени неща се знае всичко. Алармена система ще подскаже на местната "трибуквена организация", че трябва да погледне в тая посока.
                          А не разбрах какво имаш против тоя вид устройства? Това след като уточнихме, че те не са панацея.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение


                            Щото нали се сещаш че,техниката често прави фалшиви тревоги.
                            Точно това е разликата между добрата система от останалите.
                            Не вдига фалшиви аларми а още по-малко - чести.
                            Всъщност подозирам, че това основният въпрос в темата а не “трябва ли ми алармена система”.

                            Враг усраине

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X