Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDMI Wireless video transmitter

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HDMI Wireless video transmitter

    Трябва ми устройството от заглавието.

    Видео с максимална резолюция FullHD / 60Hz от HDMI да се изпраща към монитор/телевизор безжично пак към HDMI.
    Устройва ме и да не е безжично а през LAN/Ethernet, дори този вариант е за предпочитане.
    Намирам жични решения но те ползват просто UTP кабел за пренос а това не ме устройва.
    Ако е с кабел трябва да ползва съществуващата мрежова структура от суичове, тоест да бачка на мрежово ниво.
    Това е такъв пример но не ми върши работа!

    Намерих някакво безжично решение на Zyxel, устройва ме напълно но никъде няма наличности:

    https://www.zyxel.com/no/no/products.../whd6215.shtml

    Някой ползвал ли е подобно решение?
    Насоки?

    По принцип ми трябва да работи на 10-20м максимум.
    Не е много, даже конвенционален HDMI кабел би работил но няма как да се пуска допълнително окабеляване.

    И не да казвам нещо, обаче точно този начин за предаване да видео е вградена функционалност на всеки MakBook.
    Да, "насреща" трябва да има AppleTV но е предвидено!!!
    За огромно съжаление източника на видео в случая не е мак...

    И в допълнение предпочитам да купя такова от тук.
    Онлайн от намайната си е доста краен вариант.
    Последно редактирано от Esper; 21-12-21, 11:26. Причина: Допълване.
    Враг усраине

  • #2
    1080P60 на 50 херца изисква поне 2 гигабита в секлунда трансфер в реално време. Затова и решения точно за HDMI почти няма. А дори посочените 2 налични вероятно имат поне буфериране, а вероятно и компресиране/разкомпресиране, тоест закъснение, което в определени случаи е неприемливо. Разбирай това, което търсиш, си пада малко оксиморон.

    Ако не ти трябва в реално време (тоест например 2-3 десети от секундата не ти е проблем), търси енкодер към H264/265, пренос по WiFi, и декодер, към който е вързан телевизора. Имам силни подозрения че посочените 2 устройства малко или много работят по тоя начин.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Трафикът не е проблем, може с компресия, може и с дилей, става въпрос за локална мрежа а не за site to site, тунели и т.н.
      Просто трябва да се ползва съществуващата свързаност, всичко е в един и същи гигабитов суич.
      Но нещо не намирам решения, един зиксел и него го няма в никой магазин...

  • #3
    Преглеждал ли си продуктите на тия юнаци?
    Допускам, че цената няма да е съвсем народна...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #4
      Не съм казвал, че цената няма значение а пък за продуктите точно на тия юнаци направо придобива конкретно значение
      Враг усраине

      Коментар


      • #5
        Огледай продуктите, пък след това може да провериш в ибей, коледни промоции и т.н.

        Редакция:
        Това много прилича на устройството което ти трябва.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Ползвал съм много отдавна KVM на ATEN....работи директно с кабел UTP-FTP или през LAN.Като бонус ,имаше и ps2 и usb
          Цената преди 7-8 години беше нещо 400-500 лв.за брой.
          В момента работя на един обект,на който преди 10 г.прехвърляме със подобен KVM видео на 250 метра през LAN.Ако не забравя,ще го снимам.

          Има такива и на VGA ,виж за преход VGA-HDMI Естествено аудио няма да има.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #7
            Още в началото казах, че онлайн е съвсем краен вариант.
            Освен ако нямаш предвид нещо конкретно.
            Eто това например като да свърши работа:

            https://www.aten.com/global/en/produ...tenders/ve849/

            Това също:

            https://www.amazon.com/dp/B08ZCB3ZW2/

            Но всичко е на майната си, опитвам се да намеря нещо тук.
            Враг усраине

            Коментар


            • #8
              Ако има жична алтернатива, аз не бих използва безжична.
              Утре някой комшия ще инсталира рутер с хакан фърмуер, а тикива има богато, и като набримчи "волюмето на макс" да напълни ефира с гадости, и край на киното.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #9
                Да има ама май няма.
                Поне аз не намирам за сега нещо през Ethernet.
                И ако вземе да става въпрос за някакви суми от 1К за трансмитер и ресивър айде няма смисъл.
                Тези пари бих дал само за да сменя изцяло концепцията към MAC.
                Например някакъв MAC mini + AppleTV на старо.
                То си го прави това дето искам абсолютно нейтив и то между другото.
                Враг усраине

                Коментар


                • #10
                  Това към което съм дал линк не отговаря ли на изискванията?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #11
                    Линк-а не го бях видял понеже си го допълнил.
                    Не, не върши защото:

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                    Намирам жични решения но те ползват просто UTP кабел за пренос а това не ме устройва.
                    Ако е с кабел трябва да ползва съществуващата мрежова структура от суичове, тоест да бачка на мрежово ниво.
                    Това е същото, HDMI удължител, който използва за пренос UTP кабел, който не може да се включи в съществуващият LAN.
                    Тоест изисква допълнителен кабел.

                    Между другото имам точно такова в шкафа ама не върши работа понеже не мога да пискам
                    допълнителен кабелаж!!!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E7B3C027-EA67-43F5-8DE6-857B60443AC9.jpeg
Прегледи:190
Размер:602.6 КБ
ID:6801387
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Това към което съм дал линк не отговаря ли на изискванията?
                      Сега ми "блесна", че има начин и да "сработи" и нещо такова през джиц!
                      И това и онова, дето съм снимал горе - те работят по еднакъв начин.

                      Значи между мястото от което трябва да се изпраща HDMI сигнал (компир) и онова, което следва да го получи (телевизор) физически има UTP кабел.
                      Проблемът е, че е само един и се ползва за мрежова свързаност на компютърът.
                      Ако свържа този компир в мрежата през Wi-Fi то този UTP кабел се освобождава и може да се използва за пренос на видео сигнала с такъв тип екстендери!

                      Ще помисля дали ми се прави такъв кърпеж.

                      И трябва да проверя как ще работи екстендерът - звук, ще се разберат ли двете устройства за резолюция през него...
                      Изобщо разни "дреболии" които чайниците по традиция игнорират.
                      Никога не съм включвал моето, което изпадна от някаква разпродажба преди години и от тогава си стои кротко offline.




                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #13
                        И кръпка версия 2:
                        Ако екстендърът може да работи само по два чифта, и на компютъра на му е необходима гигабитова мрежа, биха могли да си поделят едно мержово кабелче.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Много се съмнявам да не ползва пълният набор от двойки в UTP кабела.
                          Предстои да проверя тези дни.
                          На кутията все още стои надпис "19лв" и съм леко мнителен, че духчето е избягало отдавна
                          И честно казано предпочитам да не правя точно такива "заварки" в стил "медна тел / свински опашки".

                      • #14
                        Всякакви евтини китайци сме пробвали. Тръгват и в най-важния за клиента момент решават, че искат почивка.
                        Имам решение за *стабилен HDMI over UTP екстендър, последно беше не по-малко от €300 без ДДС.
                        Но Вие сте на етап да тествате евтините предложения, дано са достатъчни за вашите нужди.

                        *Стабилен ще рече 24/7 без нужда от рестарт поне 1 година.
                        Човек се учи докато е прост!

                        Коментар


                        • #15
                          Този тип устройство не е точно това, което ми трябва но пък е нещо, което така или иначе ми се подмята.
                          Много по-близо до нуждите ми би бил HDMI over Ethernet но все повече ми се струва, че дори да открия такова цената ще го отдалечи!
                          Това предвид цените на екстендерите като моят.
                          Все повече се заглеждам по някой МАС mini с AirPlay към AppleTV!
                          Това съм го ползвал малко преди време с МАС Book и поне в HD резолюция не съм забелязвал абсолютно никакви проблеми.

                          Горното колкото и абсурдно решенение тип “копче за балтон” да изглежда всъщност не е точно така.

                          Хем ще се “освежи” дъртата бангия дето искам да пратя към телевизорът хем ще се актуализира и медия плеърът, който е един сравнително древен Dune.

                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X